2020 m. lapkričio 1 d. 03:03 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Paslaugų į namus kai kurie senjorai laukė beveik savaitę

Paslaugų į namus kai kurie senjorai laukė beveik savaitę nuotrauka, foto

POREIKIS. Pagalbos į namus paslaugas įvairios institucijos Klaipėdoje teikia daugiau kaip 500 senjorų.

Reklama

"Vakarų ekspresas" sulaukė 99-erių metų senolės (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) giminaitės skambučio, kad močiutę likimo valiai paliko pagalbą į namus teikianti įstaiga. Paaiškėjo, kad Klaipėdoje dalis senjorų buvo palikti be priežiūros ir be informacijos beveik savaitę, nes keitėsi pagalbos į namus paslaugos teikėjas.

"Mano buvusiai uošvienei paslaugas į namus teikdavo VšĮ "Ori senatvė" socialinė darbuotoja. 99-erių metų senolė jau nepajėgia savarankiškai nueiti į parduotuvę, tad darbuotoja ją aprūpindavo maistu, padėdavo išeiti į lauką pasivaikščioti.

Paskutinį kartą ji apsilankė prieš savaitę, trečiadienį ar ketvirtadienį, ir informavo, kad daugiau neateis, nes kita įstaiga laimėjo konkursą teikti šią paslaugą.

Šiandien jau trečiadienis, močiutei maistas pasibaigęs, o iš naujos įstaigos niekas nesusisiekė ir neatėjo. Prisiskambinti į tą įstaigą man nepavyksta", - pagalbos į žurnalistus rugsėjo 23-iosios rytą kreipėsi Panevėžyje gyvenanti moteris.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departameto Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė informavo, kad VšĮ "Ori senatvė" pagalbą į namus teikė iki rugsėjo 18 d., o su naujas teikėjas VšĮ "Nacionalinis socialinės integracijos institutas" paslaugą turėjo pradėti teikti nuo rugsėjo 21 d. (tą dieną pasirašyta sutartis).

"Pagal VšĮ "Ori senatvė" Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriui pateiktus apskaitos duomenis jūsų minimai močiutei paslauga buvo teikiama kasdien darbo dienomis po 2 valandas , t. y. paslauga buvo suteikta ir ketvirtadienį, ir penktadienį, t. y. rugsėjo 17 ir 18 d., - iki paskutinių VšĮ "Ori senatvė" sutarties su savivaldybe dienų", - pažymėjo A. Liesytė.

Reklama

Ji atkreipė dėmesį, kad kartu su sutartimi naujam teikėjui buvo perduoti ir asmenų, kuriems teikiama paslauga, duomenys.

Viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi VšĮ "Nacionalinis socialinės integracijos institutas" šias paslaugas klaipėdiečiams teiks ateinančius 36 mėnesius. Sutarties kaina 1 480 050 Eur.

Vedėjos teigimu, rugsėjo 1 d. duomenimis, pagalbos į namus paslaugą Klaipėdoje ši institucija teikia 172 senjorams, o iš viso sudėjus visų institucijų teikiamas paslaugas, jos teikiamos 500 garbaus amžiaus miestiečių.

Nesklandi pradžia

VšĮ "Nacionalinis socialinės integracijos institutas" "Senjoro" programos vadovė Rugilė Bitautaitė pripažino, kad paslaugų teikimo pradžia Klaipėdoje tikrai nebuvo sklandi.

"Informaciją, kad laimėjome viešąjį pirkimą, gavome likus vos savaitei iki paslaugų teikimo pradžios. Pagal sutartį paslaugą įsipareigojome teikti 172 senjorams. Klientų, kuriems reikalinga pagalba, kontaktus gavome antradienį po pietų. Iki tol nežinojome, kur gyvena ir kokio savarankiškumo yra klientai. Tai kėlė sunkumų organizuojant darbus ir skirstant darbuotojus.

Tikrai labai mažai laiko turėjome pasiruošti, kad galėtume sklandžiai teikti paslaugas visiems iš karto. Nuo pirmadienio mūsų darbuotojai pradėjo lankyti mažiausiai savarankiškus žmones - tuos, kuriems pagalba būtina. Nemažai yra senjorų, kuriems reikalingos jau slaugos paslaugos - jie yra gulintys, reikia keisti sauskelnes. Pagal sutartį šių paslaugų neturėtume teikti, tačiau, kol nėra kitų alternatyvų, padedame", - tvirtino R. Bitautaitė.

Reklama

"Senjoro" programos vadovė teigė, kad darbuotojai stengiasi su visais paslaugos gavėjais ar jų artimaisiais pasikalbėti, teikti pagalbą tiems, kuriems ji būtina, ir prašė šiek tiek palaukti tų, kurie yra savarankiškesni ir turi galimybę palaukti.

"Mūsų darbuotojų gretos sparčiai pildosi, norinčių senjorams pagelbėti tikrai yra, todėl tikime, jog greitai visi senjorai gaus jiems reikalingą pagalbą", - užtikrino pašnekovė.

Iš tiesų, trečiadienio vakarą naujieji pagalbos į namus teikėjai jau buvo susisiekę ir su šio straipsnio heroje. Senjorės telefonu atsiliepusi jos bičiulė patvirtino, kad naujieji paslaugos teikėjai pažadėjo apsilankyti ketvirtadienį, rugsėjo 24 d.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Vyresniosios kartos kino ir televizijos operatorius, fotožurnalistas Eugenijus Macius savo 80-ties metų...

Fotometraštininko Eugenijaus Maciaus akiratyje - ir meno, ir politikos virtuozų portretai nuotrauka, foto

Įgyvendinus nemalonių kvapų mažinimui skirtas priemones, AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje Dumpiuose...

AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje kvapus sumažino nuo 3 iki 16 kartų nuotrauka, foto

Po to, kai spalio 20 dieną uostamiesčio simbolis burlaivis "Meridianas" buvo nuplukdytas...

"Meridiano" remontas: povandeniniai siurprizai ir gero oro medžioklė nuotrauka, foto

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Psichologija, Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Palangos „Naglio“ kino teatras taps regionine filmoteka nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos...

Baltarusija nuo sekmadienio uždaro sienas užsieniečiams nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltarusija nuo sekmadienio laikinai uždaro savo sienas užsienio piliečiams ir asmenims...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...