2021 m. sausio 19 d. 04:28 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Paskutinės dienos iki šventės – pilnos darbų

(2)

2017-06-15, 11:08

Dovilė URNIKIENĖ, pajurionaujienos.lt

Paskutinės dienos iki šventės – pilnos darbų nuotrauka, foto

© "Pajūrio naujienų" nuotr.

Reklama

„Kretingos komunalininko“ darbuotojai Saulius Jakavičius ir Tomas Mažeika kibo į darbus – senus išpuvusius suolus vasaros estradoje keitė naujais. Juk savaitgalį čia suplūs tūkstantinė minia, kad pasigrožėtų kulminaciniais šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventės renginiais.

„Čia bus ponams sėdėti. O tie žmonės, kurie paprasti, tegu pritūps ant kokio supuvusio lentgalio“, – juokavo linksmų plaučių S. Jakavičius. Jis su savo kolega T. Mažeika naujomis lentomis šiomis dienomis pakeis penkis suolus centriniame sektoriuje, o dar kur ne kur atnaujins ir labiausiai išpuvusias lentas. Jei orai leis, S. Jakavičius tikisi, kad naująsias lentas dar spės nudažyti. O jeigu šią savaitę vis lis ir lis? „Tuomet ponai sėdės ant šviežio medžio suolų“, – šmaikštavo S. Jakavičius.

Paklaustas, ar pats turės progos per miesto šventę ant to naujo suolo prisėsti, S. Jakavičius tik numojo ranka. „Mes čia būsime iki 2 val. nakties, kad paskui visus daiktus, scenos įrangą išvežiotume. O darbą pradėsime 6 val. ryto – juk viską reiks suvežti ir į šventinę mugę. Jokiose pramogose nedalyvausiu – tądien radęs laisvą laiką geriau namuose pabūsiu, – kalbėjo S. Jakavičius, o paklaustas, tai gal eis į atlaidus melstis, kad jo gyvenimas jau toks sunkus, šyptelėjo. – Va, pasimelsti, gal ir reikės nueit.“

Skuba šienauti žolę

„Kretingos komunalininko“ direktorė Renata Surblytė pasakojo, kad iki šiol vasaros estradoje esančių suolų lentos buvo keičiamos pasirinktai – atnaujintos tik labiausiai susidėvėjusios. Tačiau nuo kitų metų planuojama naujais suolais nukloti po vieną sektorių kasmet. „Labai prašytume žmonių nešokinėti ant vasaros estrados suolų ir jų nelaužyti. Apmaudu, bet po kiekvieno savaitgalio randame jų sugadintų“, – teigė R. Surblytė.

Per likusias dvi savaites iki šventės, taip pat skubama nušienauti žaliuosius plotus, puošiančius viešąsias Kretingos miesto erdves. „Šio darbo nepadarysi anksčiau – šventės metu žolė turi būti nupjauta ir dar nespėjusi ataugti. O dabar, kai šitaip lyja, svarstome, ar kai kur neteks žolės pjauti antrą kartą“, – sakė R. Surblytė.

Tarp kasmet „Kretingos komunalininko“ laukiančių darbų prieš miesto šventę – ir gėlynų atnaujinimas. „Gėlyną prie Savivaldybės apsodinome baltomis ir skaisčiai rausvomis pelargonijomis, o gėlių piramides puošėme dar ir mėlynomis bei baltomis lobelijomis“, – sakė R. Surblytė. „Kretingos komunalininko“ rankoms taip pat patikėtas gėlynas prie J. K. Chodkevičiaus paminklo, o gėlynais Rotušės a. savo ruožtu rūpinasi privati bendrovė, su kuria sudaryta sutartis.

Reklama

Kretingos miesto Vilniaus, Kęstučio, J. K. Chodkevičiaus, Birutės gatves jau papuošė ir vėliavėlės su miesto šventės simbolika. Atnaujino apšvietimą

Ir R. Surblytė, ir Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius pasidžiaugė, kad suspėta atnaujinti apšvietimą Pranciškonų gimnazijos tvenkinio pakrantėje – take, vedančiame nuo gimnazijos vasaros estrados link. Čia buvo paklotas naujas elektros kabelis, įrengtos naujos 7 atramos.

„Taip tarsi pratęsiami darbai nuo Paustininko parko, kuris yra nuolat gražinamas“, – sakė S. Juknevičius.

Dar vienas žiūrovams nematomas darbas – Rotušės a. pakeista nauja elektros spinta, kuri bus skirta prekybininkams. „Tai buvo nemažos investicijos, bet kai kalba eina apie žmonių saugumą, negalime taupyti, – įsitikinęs S. Juknevičius. – Ruošiantis šventei mums tenka visi buitiniai rūpesčiai. Kadangi šiemet renginių daug ir jie vyks net 2-3 vakarus, teks daugiau pastatyti ir biotualetų, vadinasi, bus daugiau ir išlaidų už jų priežiūrą.“

Vakaras – be alkoholio

Šiemet pirmą kartą „Kretingos turgui“ patikėta pareiga organizuoti tautodailės ir amatų mugę „Nežiopsosi – nestokosi“, kuri šeštadienį vyks Rotušės a. Iki šiol ja rūpinosi Kretingos miesto seniūnija.

„Pagrindinis darbas šias 3 savaites ir buvo atsakinėti į prekiautojų laiškus, patikrinti jų pateiktus dokumentus, išduoti leidimus prekiauti, paskirti jiems vietas. Situacija kasdien keičiasi, bet iš 300 prekybos vietų jau užimta yra apie 260. Paskutines vietas dalijame ten, kur dabar stovi taksi automobiliai, nes jei jos ir būtų neužimtos – liktų didesnė erdvė oficialiai šventės iškilmei, numatytai prie J. K. Chodkevičiaus paminklo“, – kalbėjo „Kretingos turgaus“ direktorius Nerijus Tertelis.

Reklama

Jis vardijo – Kretingos miesto šventės dalyviams prekeiviai siūlys mėsos, konditerijos, žuvies gaminių, vaistažolių, naminio alaus. Kai kas savo amatus demonstruos ir vietoje, pavyzdžiui, kaip kepamas šakotis, rūkoma žuvis ar kalamos monetos. Tautodailininkai atveš savo rankų darbo medžio, odos gaminių, papuošalų, originalių rūbų, na, o naujiena turėtų būti duonos raugo keramika. Iš visos Lietuvos suvažiavusių mugės dalyvių gretas papildys ir trys prekiautojai iš Latvijos bei vieni iš Lenkijos.

Anot N. Tertelio, visos 32 prekybos vietos užimtos ir prie vasaros estrados, kur bus galima įsigyti užkandžių ar suvenyrų, bet ne alkoholio – jį šventės dieną nuo 16 val. draudžiama pardavinėti ne tik laikinose prekybos vietose, bet ir parduotuvėse.

„Svarbiausia, kad būtų geras oras“, – optimistiškai nusiteikęs buvo N. Tertelis.

Policijos – gausesnės pajėgos

Šventiniams renginiams ruošiasi ir policijos pareigūnai, ketinantis savaitgalį dirbti gausesnėmis pajėgomis.

„Esame įpareigoti vasaros sezono metu padėti ir kolegoms Palangoje, tačiau be abejonės, prioritetas yra mūsų rajono žmonių saugumas, – sakė Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas. – Kadangi Kretingos miesto šventė ilgai trunka, pareigūnų, užtikrinančių viešąją tvarką, prireiks daugiau. Ne paslaptis, kad ten, kur yra didžiausi žmonių susibūrimai, savo aukų ieško ir ilgapirščiai.“

Policija budės ir vasaros estradoje, kur šeštadienio vakarą vyks Kauno Bigbendo, Vilijos Matačiūnaitės, Martyno Kavaliausko, Samantos Tinos bei Donato Montvydo su grupėmis koncertas. „Bus nemažai pėsčiųjų policijos pareigūnų, kurie sureaguos, jei matys, kad kažkas bando kabinėtis prie aplinkinių, gali sukelti grėsmę jų saugumui ir pan.“, – sakė A. Pužauskas, kurio pastebėjimu, užtikrinti tvarką padės ir tai, kad vasaros estrada yra stebima vaizdo kamerų.

Reklama

A. Pužausko manymu, reiktų teigiamai vertinti tai, kad šeštadienio vakarą nebebus pardavinėjamas alkoholis, tačiau būtų naivu tikėtis, kad dėl šios priežasties visi susirinkę žiūrovai bus blaivūs.

„Tikiu, kad laikui bėgant apskritai keisis žmonių supratimas – išmoks pajusti šventinę nuotaiką ir be alkoholio, kuris visų pirma yra priešas jį vartojančiam. Alkoholis sustiprina emocijas, todėl išgėręs žmogus garsiau juokiasi, jei jam linksma, ir greičiau pasiduoda pykčiui, agresijai, jei kas nebepatinka. Staiga įsiplieskus konfliktui, prireikia ir policijos, – kalbėjo A. Pužauskas. – Susidaro paradoksali situacija: žmonės pasitinka savo miesto šventę ir tuo pačiu jiems reikalingas sargas, kad juos prižiūrėtų. O juk jei žmonės linksmintųsi kultūringai, bereiktų mažiau patruliuojančių pareigūnų – jų mūsų šalyje, atsižvelgiant į gyventojų skaičių, yra kur kas daugiau negu Skandinavijos šalyse.“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

M

2017-06-15   13:57

IP: 86.100.138.73

Klaipėda tendencingai tampa korumpuotos ir neveiksnios miesto valdžios simboliu. Uostas generuoja milijonus, bet per ketvirtį amžiaus nesugebėta net estrados sutvarkyt. Apsileidimas ant kiekvieno kampo.

alio,Klaipėdos liberalieji,

2017-06-15   11:36

IP: 90.134.115.3

laikas mokytis iš kaimynų kaip tvarkyti miesto ūkį . Nes dėl jūsų "darbo" nėra kur akių iš gėdos prieš žmones kur dėti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Vienas didžiųjų Klaipėdos prekybos centrų "Banginis" ruošiasi rekonstrukcijai, po kurios pasikeis ne...

Klaipėdos "Banginis" taps "Mega" nuotrauka, foto

Nauja parduotuvė turėtų artimiausiu metu iškilti sklype, esančiame adresu Laukininkų g. 15.Pastato...

Klaipėdoje iškils dar viena „Maxima“ nuotrauka, foto

Šeštadienį klaipėdiečius džiugina reto grožio žiemiškas oras – per naktį gausiai prisnigo,...

Pajūrį nuklojęs sniegas klaipėdiečius vilioja iš namų: beslidinėjančius nuo kopų stebi policija nuotrauka, foto

Laukia leidimo statyboms nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį buvo pakartotinai pristatyti Turgaus aikštės techninio projekto sprendiniai. Pasak Klaipėdos savivaldybės...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Klaipėdos ligoninėje mirė legendinis girininkas: COVID-19 smogė žaibiškai – ėmė mėlynuoti ir dusti nuotrauka, foto

In Memoriam, Penktadienį Klaipėdos ligoninėje mirė buvęs ilgametis Smiltynės girininkas 65-erių metų Algimantas...

Klaipėdietis apie pasirodymą Dakaro ralyje: "Fantastika" nuotrauka, foto

Sportas, "Super! Fantastika!" - tokie buvo pirmieji keturratininko žodžiai vos nusiėmus šalmą po...

Ūkis, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...