2019 m. liepos 17 d. 13:36 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Pasitinkant Vaikų gynimo dieną Klaipėdoje - unikalus renginys

Pasitinkant Vaikų gynimo dieną Klaipėdoje - unikalus renginys nuotrauka, foto

PRASMĖ. "Kokią reikia turėti širdį, kad gebėtum apkabinti visą pasaulį", - broliams pranciškonams už suteiktą galimybę rengti prasmingas šventes prie Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios dėkoja jų dalyviai.

© Neringos GIRDVAINIENĖS nuotr.

Reklama

Kitą penktadienį, gegužės 31 d., Klaipėdoje pirmą kartą bus surengta paralimpinė diena, kurioje kviečiami dalyvauti ne tik įvairių specialiųjų poreikių turintys, bet ir visiškai sveiki vaikai.

Organizatoriai viliasi, kad renginys, kuriame dalyvių galimybės bus bent šiek tiek suniveliuotos, kai, pavyzdžiui, puikiai vaikštantys sės į neįgaliojo vežimėlį ir galės palenktyniauti su visą gyvenimą jame sėdinčiu, dar labiau suartins ir suvienys visuomenę. Nors sakoma, kad į kito žmogaus kailį neįlįsi, bet nors akimirkai pajausti tai, ką jaučia kitas, pravartu kiekvienam. Ypač mūsų visuomenėje, kuriai dar augti ir augti.

Suvienijo graži idėja

Pirmą kartą Klaipėdoje surengti tokią unikalią šventę mintis kilo VšĮ "Elgesio sprendimai", broliams pranciškonams,renginių organizatoriams "Promo plius" ir socialiai atsakingam dienraščiui "Vakarų ekspresas".

Renginį palaiko Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyrius, Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras, Irklavimo centras ir vicemeras Arvydas Cesiulis.

"Kai balandžio 2-ąją prie Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios organizavome Autizmo dieną, ir vaikai, ir jų tėveliai, mokytojai užvertė klausimais, kada bus kitas renginys. Matydami, kiek teigiamų emocijų patiria vaikai, kai gali pasijausti svarbūs, net nebuvo jokių abejonių, kad artėjant Vaikų gynimo dienai taip pat sugalvosime kokią nors šventę", - pradėjo pasakoti VšĮ "Elgesio sprendimai" vadovė Rita Karvelienė.


Reklama

VILTIS. Vilija Kaušpėdienė (kairėje) ir Rita Karvelienė viliasi, kad renginys suteiks galimybę kievienam vaikui pasijusti svarbiam. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Žinojome, kad birželio 1-ąją, kai minima Vaikų gynimo diena, Klaipėdoje vyks Olimpinė diena. LTeam ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto jau 30 kartą rengiama Olimpinė diena pirmą kartą bus organizuojama Klaipėdoje. Tad ir pagalvojome, kad reikia vadovauti tais pačiais principais, kaip ir didžiajame sporte - jei yra Olimpinė diena, turi būti ir paralimpinė - tarsi mažoji olimpiada, kur įvairių sutrikimų turintys vaikai galės išbandyti įvairias sportines rungtis", - antrino renginio organizatorė, įstaigos "Promo plius" vadovė Vilija Kaušpėdienė.

R. Karvelienė pasakojo, kad elgesio, raidos ar fizinių sutrikimų turintiems vaikams labai svarbu pajausti, kad jie irgi yra visuomenės dalis, kad jie irgi turi gebėjimų ir gali juos parodyti.

"Neretai būna, kad vaikas negali kalbėti arba nemato, o jo fizinis pasirengimas labai geras. Jei būtų sistemingai dirbama, daugelis galėtų pasiekti puikių rezultatų. Tad įvairios sportinės varžybos - puiki galimybė jiems atsiskleisti", - minėjo R. Karvelienė.

Raidos ar fizinių sutrikimų turintys vaikai dažnai turi visiškai sveikų brolių ar seserų, tad mato, kaip jie aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose, renginiuose ir namo parsineša apdovanojimų, medalių.

"Kiekvienam labai skaudu jausti atskirtį, negalėti patirti to, ką gali patirti bet kuris visiškai sveikas žmogus. Dažnai būna ir taip, kad, rengiant šventes įvairių sutrikimų turintiems vaikams, atrenkami tik patys geriausieji. O mes norime, kad galimybę patirti šį jausmą turėtų kiekvienas, tad ir rungtis planuojame pagal kiekvieno galimybes. Gal kuris nors dalyvis gebės peršokti vos vieną laiptelį, bet jis vis tiek pasijus svarbus, nes žinos, kad tai padarė", - kalbėjo VšĮ "Elgesio sutrikimai" vadovė.

Reklama

"Svarbu, kad ir rungtys būtų tokios, kad visi dalyviai būtų pajėgūs jas atlikti, taip pat ir tai, kad kiekvienas pasijustų nugalėtoju", - antrino V. Kaušpėdienė.

Tad kaip ir Olimpinėje dienoje, kiekvienam dalyviui bus įteiktas dalyvio pasas, kuriame bus sužymėtos visos veiklos. Kiekvienas renginio dalyvis galės pasirinkti, kuri veikla ar kelios jų jam arčiau širdies, ir pabandyti savo galimybes. Už kiekvieną rungtį dalyvio pase bus kaupiami specialūs antspaudai.

"Apdovanotas bus kiekvienas. Ir medaliais, ir įvairiais prizais. Be to, bus ir įvairių siurprizų", - žadėjo organizatoriai.

Puiki bendravimo forma

Renginio organizatoriai viliasi, kad šioje šventėje aktyviai dalyvaus ir bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai.

"Svarbu, kad įvairių sutrikimų turintys vaikai nesijaustų atskira visuomenės dalimi. Tad turime idėją suvienodinti visiems sąlygas ir leisti išbandyti vieniems kitų ypatumus. Pavyzdžiui, neturintys judėjimo negalios galės sėsti į neįgaliojo vežimėlį ir pabandyti palenktyniauti su tais, kurie visą gyvenimą priversti jame sėdėti. Arba matantieji užrištomis akimis galės susigrumti rungtyse su turinčiaisiais regos sutrikimų ir t. t.", - kai kurias planuojamas rungtis vardijo V. Kaušpėdienė ir žadėjo, kad jų bus daug ir labai įvairių.

Šventę rengti padedantis Lengvosios atletikos mokykloje dirbantis Klaipėdos miesto sporto renginių organizatorius, irkluotojas Darius Raišutis svarstė, kad šiais laikais sportuoti gali kone kiekvienas.

Reklama

"Girdime ir matome daug gražių istorijų, kaip ir neįgaliojo vežimėlyje sėdintys žmonės sportuoja. Manau, kaip šiais laikais gali sportuoti kiekvienas. O tokios šventės kaip Olimpinė diena ar paralimpinė diena - tai puikus būdas sudaryti sąlygas visiems susipažinti su įvairiomis sporto šakomis ir pasirinkti sau priimtiniausią. Be to, tai puiki proga susitikti su bendraminčiais. Sportas - tai puiki bendravimo forma", - kalbėjo D. Raišutis.

Labai laukia

Nors registracija į paralimpinę dieną dar tebevyksta, organizatoriai džiaugiasi, kad yra ir tokių įstaigų, kurių moksleiviai itin aktyviai registruojasi.

Pavyzdžiui, Klaipėdos Litorinos mokykla pranešė, kad paralimpinėje dienoje norės dalyvauti kone visi jų mokiniai. Šventėje negalės dalyvauti tik ketvirtokai, kuriems kaip tik tą dieną bus išleistuvės.

Šios mokyklos vadovė Edita Andrijauskienė pasidžiaugė, kad šiuo renginiu siekiama vienyti visuomenę.

"Mums labai svarbu būti su visais vaikais. Turime matyti vieni kitus. Socialinės atskirties negali būti per daug. Gyvendami po vienu stogu visi ypatingieji mūsų auklėtiniai puikiai pažįsta vieni kitus, yra susigyvenę ir nekyla jokių problemų. Bet vis dar tenka matyti neadekvačias visuomenės reakcijas, kai tėvai šiuos vaikus tiesiog atsiveža į bet kurį mieste vykstantį masinį renginį. Dažnai aplinkiniai nežino kaip elgtis, kaip reaguoti. Bet juk tai toks pats žmogiukas, kaip ir mes visi. Jis turi tokią pat širdį. Tad tereikia jam nusišypsoti. Deja, mūsų visuomenei dar reikia augti ir augti", - kalbėjo E. Andrijauskienė.

Litorinos mokyklos, kurioje ugdomi neprigirdintys, kurtieji ir įvairių raidos, elgesio, emocijų, nežymių intelekto sutrikimų turintys vaikai, vadovė netgi svarstė, kad reikėtų performuluoti žodžio "negalia" reikšmę.

Reklama

"Man daug tenka kalbėtis su mūsų auklėtinių tėveliais. Nuolatos jiems akcentuoju, kad jų vaikas neturi negalios. Mano nuomone, pilni patvoriai yra neįgaliųjų - tų, kurie tingi, nieko nedaro, kad jų gyvenimas pasikeistų į gerąją pusę. O mūsų auklėtiniai deda visas pastangas, kad jų gyvenimas būtų kuo šviesesnis", - kalbėjo E. Andrijauskienė. Ji patikino, kad įvairių specialiųjų poreikių turintys vaikai labai laukia įvairių švenčių. "Pavyzdžiui, vakar mūsų mokykloje buvo paspirtukų šventė. Viena auklėtinė, sėdinti neįgaliojo vežimėlyje, neturėjo galimybės išbandyti šio malonumo, bet reikėjo matyti, kokia ji buvo laiminga, kai ją, sėdinčią savo vežimėlyje, mokytojas pavežė ta pačia paspirtukams skirta trasa. Tokios emocijos yra neįkainojamos", - pasakojo "Litorinos" vadovė. Mokyklos vadovė labai dėkojo šventės organizatoriams ir džiaugėsi, kad Klaipėdoje yra žmonių, kurie stengiasi praskaidrinti ir ypatingais vadinamų vaikų kasdienybę. "Galvoju, kokią reikia turėti širdį, kad gebėtum apkabinti visą pasaulį, ir apkabinti taip, kad jame tilptų visi. O svarbiausia, kad tai daroma labai nuoširdžiai", - gražiomis iniciatyvomis džiaugėsi E. Andrijauskienė.

Svarbi informacija

Kad kiekvienam sportuojančiam būtų įteiktas dalyvio pasas, suteikiantis galimybę išbandyti save skirtingose sporto šakose ir surinkti taškus, kurie bus iškeisti į medalius, suvenyrus ir prizus, būtina išankstinė (iki gegužės 27 d.) registracija el.paštu: elgesio.sprendimai@gmail.com

Informacija

LTeam ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojama Olimpinė diena šiemet vyks Klaipėdoje. Šios šventės organizatoriai praneša, kad birželio 1 dieną vyksianti jubiliejinė 30-oji Olimpinė diena tuo pačiu bus ir rekordinė - Klaipėdos širdyje, aplink Danės upę, uostamiesčio gyventojai ir svečiai galės nemokamai išbandyti net 100 skirtingų sporto veiklų.
Tarp jų bus ir tradicinių - krepšinis, futbolas, irklavimas ar boksas - ir kur kas egzotiškesnių - aištokas, bočia, petankė, lakrosas ar ritinis. Savo sprotines rungtis šventėje pristatys ir Lietuvos paralimpinis komitetas, Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas bei Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas.
Kiekvienas svečias specialioje registracijos palapinėje galės atsiimti nemokamą dalyvio pasą - bilietą, leisiantį išbandyti įvairias sporto šakas ir tuo pačiu rinkti taškus, kuriuos dienos pabaigoje bus galima iškeisti į medalius, LTeam ir rėmėjų suvenyrus bei prizus.
Renginį vainikuos vienos populiariausių Lietuvos atlikėjų Monikos Pundziūtės-Monique koncertas, o vakare antrajame Melnragės paplūdimyje bus surengtos sveikuoliškos dūzgės, kurių metu vyks ir sporto filmų seansas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Oro tarša jaučiama, tačiau normos - neviršijamos, pavojaus gyventojų sveikatai nėra. Tokios...

Oro taršos tyrimų rezultatai nenuramino nuotrauka, foto

Suklastotas valdybos posėdžio protokolas ir konservatorių spaudimas. Aiškėja skandalingi faktai, kaip iš...

A. Vaitkaus atleidimą lydėjo klastotės ir konservatorių spaudimas nuotrauka, foto

Klaipėdos senamiesčio skvere tarp Tomo ir Mėsininkų gatvių pradėtos viešbučio statybos jau...

Statybos stringa dėl perdėtų reikalavimų nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

LFF sprendimai: geri norai Klaipėdai ar siekis uždėti apynasrį? nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo federacija (LFF) parengė planą, kaip būtų galima į kampą įsprausti...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Trečiadienio pietūs

Vytis Europą Lietuvai tampa vis sunkiau nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Sėkmingai pastaruosius keliolika metų augusi Lietuva nusikrato pigios šalies etiketės. Dabar reikės...

Oro taršos tyrimų rezultatai nenuramino nuotrauka, foto

Klaipėda, Oro tarša jaučiama, tačiau normos - neviršijamos, pavojaus gyventojų sveikatai nėra. Tokios...

Patarimai, Paskelbta prieš 2 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...