2019 m. liepos 20 d. 00:42 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

„Parodomųjų vizitų į sostinę su unguriu kišenėje nebus“

(10)

„Parodomųjų vizitų į sostinę su unguriu kišenėje nebus“ nuotrauka, foto

PASLAPTIS. Su kuo eis į rinkimus, Vytautas Grubliauskas dar neskuba atskleisti, kol kas užsiminė tik tiek, kad labai jaučia buvusio mero Rimanto Taraškevičiaus palaikymą.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Demografinė situacija, Klaipėdos universiteto įtvirtinimas nacionaliniame akademiniame žemėlapyje, miesto ir uosto bendrųjų planų suderinamumas - tokias tris esmines uostamiesčio problemas įvardijo "Vakarų ekspreso" redakcijoje apsilankęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

"Manote, kad duodamas interviu nesijaudinu? Tiesiog išmokau šį jaudulį suvaldyti", - prieš pokalbį atvirai prisipažino V. Grubliauskas, sutikęs atsakyti į mūsų dienraščio skaitytojų keliamus klausimus. Pateikiame tik dalį mero atsakymų. Visą interviu galite peržiūrėti "Vakarų ekspreso" feisbuko paskyroje paskelbtame vaizdo įraše.

Mere, ar pavyksta atskirti artėjančių rinkimų nuotaikas nuo kasdienio darbo?

Neslėpsiu, nėra lengva atskirti ir suderinti tuos du dalykus, bet stengiuosi, kiek tai įmanoma.

Ar po pastarųjų įvykių pavyksta išlaikyti dalykinę atmosferą bendraujant su Savivaldybės administracijos vadovu?

Esame kolegos. Mus abu vienija vienas aiškus tikslas - abu dirbame Klaipėdos miestui. Tad šis pragmatiškas suvokimas yra kur kas didesnis motyvas eiti į priekį, nepaisant tam tikrų nuomonių išsiskyrimų politiniame kontekste. Mes tai gebėjome derinti iki šiol, neabejoju, kad gebėsime derinti ir iki kadencijos pabaigos.

Reklama

Gal jau galite atskleisti pavardes, su kuriais žmonėmis keliausite į rinkimus?

Leiskite dar vieną kitą paslaptėlę palaikyti kišenėje. Galiu pasidžiaugti, kad jaučiu tvirtą Rimanto Taraškevičiaus palaikymo petį. Man jis buvo vienas tvirčiausių ramsčių, kai reikėjo apsispręsti dalyvauti rinkimuose. Kitos pavardės bus atskleistos visai netrukus.

Girdime vis daugiau pavardžių, kas planuoja dalyvauti artėjančiuose mero rinkimuose. Kaip vertinate būsimus konkurentus? Kuris iš jų verčia labiau pasitempti?

Nenuvertinu nė vieno, kuris pretenduoja tapti Klaipėdos miesto meru. Manau, kiekvienas jų turi savo simpatijų ir palaikytojų būrį. Išskirti kurį nors vieną būtų nelabai korektiška. Tačiau manau, kad šitie rinkimai, šitos varžytuvės bus nepalyginti kietesnės ir karštesnės nei buvo prieš ketverius metus.

Ar turite atsarginį planą, jei šį sykį nelaimėtumėte mero rinkimų?

Atsakysiu poetiškai - svarbu, kad nepralaimėtų Klaipėda. Planų B, C ar D tikrai nedėlioju, nors kaip politikas privalau numatyti visus galimus scenarijus.

Reklama

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje matyti nemažai pagyrų Klaipėdai, bet pačiame mieste daugiau girdėti priekaištų tiek iš verslo atstovų, tiek iš miestiečių. Kaip būtų galima paaiškinti tokį nuomonių skirtumą?

Būtų galima paaiškinti liaudies išmintimi, kad savame kieme pranašu nebūsi. Kai kasdien ta pačia gatve eini į darbą, pokyčius pamatyti kur kas sunkiau nei iš kito miesto atvykusiam svečiui. Kita vertus, ką mes vertiname - emociją, patirtį ar konkrečius parametrus? Neseniai nuskambėjęs Lietuvos laisvosios rinkos instituto savivaldybių indeksas, kuriame Klaipėdai teko pirma vieta, manau, geriausiai atspindi esamą situaciją, nes buvo renkamas pagal aiškius kriterijus. Mane dvigubai džiugina tai, kad ir Klaipėdos rajonas pirmauja kitoje kategorijoje. Tai liudija, kad mūsų bendradarbiavimas regioniniame kontekste duoda vaisių.

Įvardinkite, jūsų nuomone, tris esmines Klaipėdos problemas, kurių dar nepavyko išspręsti?

Ko gero, svarbiausi yra demografiniai dalykai, Klaipėdos universiteto įtvirtinimas nacionaliniame akademiniame žemėlapyje, miesto ir uosto bendrųjų planų suderinamumas.

Ar galite paaiškinti, kodėl Klaipėdos miesto bendrojo plano koncepcijos svarstymas vis nepatekdavo į miesto Tarybos darbotvarkę?

Šis klausimas tikrai buvo atidedamas ne todėl, kad kam nors nepatinka arba kas nors norėtų sąmoningai stabdyti šį reikalą. Tačiau ši koncepcija pirmajame svarstymų etape atėjo, sakyčiau, ekstremaliais terminais, vos nesiverčiant per galvą. Svarstant šį klausimą Tarybos komitetuose buvo pažymima, kad laiko faktorius nėra pats palankiausias. Laikausi požiūrio - geriau vėliau, bet priimti, nei anksčiau, bet užstrigti. Užtat dabar koncepcija Tarybą pasieks artima daugelio politikų lūkesčiams. Nors, neabejoju, karštų diskusijų tikrai bus.

Reklama

Kokia situacija dėl Klaipėdos universiteto rektoriaus rinkimų?

Jei niekas nesikeis, rektoriaus rinkimai numatyti kitų metų vasario 21 dieną. Duok Dieve, kad antrasis bandymas pavyktų. Žinoma, esanti situacija neprideda stabilumo universiteto gyvenime, nors reikia pažymėti, kad laikinasis rektorius Artūras Razbadauskas tikrai atliepia ir bendruomenės, ir Klaipėdos universiteto tarybos lūkesčius.

Kaip vertinate bandymą perbraižyti Klaipėdos miesto ir rajono ribas?

Tame nėra jokios agresijos ar užgrobimo kvapo. Viskas vyksta civilizuotai. Juolab kad iniciatyva eina ne iš Danės gatvės, o iš pačių rajono gyventojų.

Girdėti priekaištų, kad Klaipėdos meras per retai lankosi Seime, Vyriausybėje ir per dažnai užsienyje, nors nieko apčiuopiamo iš ten neparveža. Ką į tai atsakytumėte?

Gerbiu visokias nuomones ir vertinimus. Priminsiu, kad į užsienį važiuoju dalykiniais reikalais, esu vienas iš Lietuvai atstovaujančių Europos regiono komiteto narių, dirbu dviejose komisijose. Patikėkite, važiuoju ten ne pramogauti ar pabėgti nuo miesto problemų.

Reklama

O į Vilnių važiuoju tada, kada tikrai reikia važiuoti. Esu priešininkas tų parodomųjų vizitų su unguriu kišenėje ar užantyje, nors galbūt jų kas nors ir laukia. Bet yra kita kalba - kiek mes ten esame laukiami ir įdomūs, kiek į mus žvelgiama kaip į konstruktyvius partnerius.

Kalbino Edita GUDAVIČĖ

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

jo jo

2018-11-28   23:09

IP: 86.100.24.175

abu labu niekaip nenori užleisti kėdučių, o į pasą jie ar žiūrėjo???

Paprastas būdas atitirpinti apledėjusį automobilio langą

 

Pašalinti nuo automobilio langų pernakt juos aptraukusį ledą pavyksta ne iš karto, todėl, ypač kai laiko anaiptol ne marios, ši užduotis ne juokais nervina. Metodai, kurių paprastai griebiamasi, t .y. ledo gremžimas ir automobilio šildymas užvedus variklį, žinoma, patikimi. Bėda tik ta, kad jie reikalauja pastangų ir verčia ne pagal paskirtį švaistyti degalus.


Neįtikėtinai paprastas būdas atitirpinti apledėjusį automobilio langą užkariavo internetą


Svetainėje indy100.com rašoma apie vieno JAV piliečio išrastą itin paprastą ir visiems suprantamą būdą, kaip automobilio atšildymą paversti jokių didelių nepatogumų nesukeliančia smulkmena.


Išradimo autorystė priklauso Kenui Weathersui – orų pranešėjui, dirbančiam Teksase transliuojamo televizijos kanalo WATE 6 naujienų laidoje. Jo pasiūlytas sprendimas leis ilgam pamiršti, ką reiškia uoliai gramdyti ledą.


Pirmiausia turite pasigaminti skystį, kurį sudarytų dvi dalys medicininio spirito ir viena dalis vandens. Šį mišinį reikia supilti į purkštuvo butelį ir tiesiog užpurkšti ant apledėjusių langų. Veikiamas šio skysčio ledas ištirpsta beregint, todėl prie vairo galėsite sėstis be jokio priverstinio mankštinimosi ar nervus tampančio laukimo.


Kaip tiksliai viską padaryti, galima sužinoti iš K. Weatherso įkelto vaizdo įrašo.


Įrašas buvo paskelbtas 2016 metų sausį. Nuo to laiko jį peržiūrėjo daugiau nei 6 mln. internautų, taigi, akivaizdu, kad pasiūlymas vertas dėmesio.


2018-11-28   19:34

IP: 182.186.218.112

Aš mokau 86 dolerius per valandą dirbdamas namuose. Aš buvau šokiruotas, kai mano kaimynas man pasakė, kad ji vidutiniškai siekia 95 USD, bet aš suprantu, kaip tai veikia dabar. Dabar jaučiuosi tiek laisvės, nes aš esu mano paties viršininkas.

Tai darau >>>>>> WebJob33.Com

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Po karo Klaipėdos miesto autobusuose nuplėšiamus bilietus du dešimtmečius pardavinėdavo konduktorės. Po...

Iš viešojo transporto bilietų istorijos nuotrauka, foto

Nuo šio savaitgalio iki Jūros šventės pradžios autobusuose išmontuosime mechaninius komposterius, populiariai...

Su "krokodilais" atsisveikinsime iki Jūros šventės nuotrauka, foto

Prezidento mama tėtį sužavėjo įspūdingais plaukais nuotrauka, foto

Žmonės, Klaipėdoje gyvenantis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda rugpjūčio 21-ąją švęs...

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Klaipėda, Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Eglė Tamulytė-Shaltmira: "Pasaulio užkariauti nereikia, užtenka su juo susidraugauti" nuotrauka, foto

Parodos, Ekscentriškoji menininkė Eglė Tamulytė-Shaltmira savo darbų parodą, sudarytą iš dviejų dalių, kuriose...

Žmonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...