2019 m. birželio 20 d. 19:12 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Parduos centrinio Klaipėdos pašto pastatą

(14)

Parduos centrinio Klaipėdos pašto pastatą nuotrauka, foto

VERTĖ. Nepriklausomi vertintojai mano, jog 1893 m. pastatytas Klaipėdos centrinis paštas šiuo metu yra vertas 1,57 mln. eurų.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Motyvuodami tuo, kad jiems nereikalingos perteklinės patalpos, paštininkai nusprendė parduoti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje esančius istorinius pašto pastatus. Tiesa, pašto paslaugos juose bus teikiamos ir toliau, tik gerokai mažesnėje erdvėje.

Klaipėdos meras žinią apie senojo pašto pardavimą vadina ne pačia maloniausia, tačiau jos nedramatizuoja. Jis tik atkreipia dėmesį į būtinybę išlaikyti pastato bokšte esantį karilioną.

"Perteklinių patalpų išlaikymas kasmet reikalauja didelių finansinių išteklių, todėl siekdami ekonomiškai valdyti turimą turtą tuos NT objektus, kurie nebenaudojami arba yra tapę pertekliniais, stengiamės aukcionų ir viešų konkursų būdu parduoti, kitiems ieškome ilgalaikių nuomininkų. Ieškome optimalių sprendimų, kurie tenkintų akcininko interesus ir garantuotų maksimalią Lietuvos paštui priklausančio turto vertės finansinę grąžą", - išplatintame pašte cituojamas Lietuvos pašto Finansų ir administravimo direktorius Kęstutis Jaržemskas.

"Vakarų ekspresui" buvo patikslinta, jog šiandien Klaipėdos centriniame pašte iš 3 tūkst. kv. m ploto išnaudojama tik 1 462,29 kv. m. Pabrėžiama, kad besikeičiantys klientų poreikiai ir tobulėjantys pašto operacijų procesai leidžia optimaliau išnaudoti patalpas. Pardavęs šį pastatą Lietuvos paštas iš naujųjų savininkų 15 metų laikotarpiui išsinuomotų tik 403,39 kv. m ploto patalpas (78,28 kv. m rūsyje ir 325,11 kv. m. pirmame aukšte). Nuompinigiai būtų išskaičiuojami iš pardavimo kainos.

Paskelbtose pardavimo sąlygose nurodoma, jog nustatyta turto vertė siekia 1,57 mln. eurų.

Pasak K. Jaržemsko, jei pardavimas neįvyktų, nereikalingos patalpos galėtų būti nuomojamos. Beje, dalis jų nuomojama ir dabar.

Paštininkai kurį laiką rengia reikiamus dokumentus Liepų gatvėje esančio pastato remontui ir net paskelbus apie jo pardavimą neatsisako tokių planų.

"Pabaigus rengti Klaipėdos centrinio pašto pastato statinių komplekso bei stogų tvarkybos darbų projektą, bus vertinamos ir analizuojamos finansinės galimybės. Ieškosime optimalių sprendimų kalbėdamiesi su Klaipėdos savivaldybe ir privačiais investuotojais", - tvirtino K. Jaržemskas.

Apie kariliono likimą pardavimo sąlygose nieko nenurodoma, o vakar pasitikslinti nebepavyko - atsakingi pašto darbuotojai jau buvo baigę darbą.

Prieš kelis mėnesius buvo uždarytas senamiesčio pašto skyrius, prie kurio vėliau rengtos net akcijos, o miesto valdžia nusprendė svarstyti galimybę perimti šias patalpas ir pritaikyti jas kokiai nors kitai veiklai. Svarstoma ir apie Sportininkų gatvėje esančio pašto skyriaus uždarymą. Galutinis sprendimas paaiškės Lietuvos paštui įvertinus jo veiklą, mat skundžiamasi, kad ten dirbama nuostolingai ir į jį užsukančių žmonių pastaraisiais metais labai sumažėjo.

Istorija

Dabartinis Klaipėdos centrinio pašto pastatas iškilo 1893 m. vietoje anksčiau stovėjusio pastato, kuriame Klaipėdai tapus Prūsijos sostine XIX a. pradžioje gyveno būsimieji Prūsijos imperatoriai. Dabartiniame pašto rūmų ansamblyje esama trijų stilių apraiškų: neogotikos, klasicizmo ir jugendo. Vis dėlto vyrauja neogotika.
1893 m. pastatytuose pašto rūmuose su 42 m bokštu viename šone buvo įrengta karietinė su sandėliu, kitame - arklidės. Yra išlikęs kieme iškastas artezinis šulinys, buvo kanalizacijos sistema, vandentiekis. II pašto aukšto patalpose įrengtame bute buvo įsikūręs pašto viršininkas, palėpėje įrengtuose butuose - tarnautojai.
Paštas su bokštu nukentėjo per II pasaulinį karą. Pokaryje buvę šeimininkai pastatą nuskurdino, kai kas užtinkuota, paslėpta. Atkurti buvusį pašto interjerą imtasi kur kas vėliau - praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio pabaigoje. Restauravimo darbus pagal Kosto Franko parengtą projektą vykdė tuometiniai Respublikinis kultūros paminklų restauravimo trestas ir Klaipėdos restauravimo dirbtuvės.

"Karilionas - rimtas klausimas"

Vytautas GRUBLIAUSKAS, Klaipėdos meras
Žinojau, jog Centrinis paštas ruošiamas pardavimo scenarijui. Nors tai nėra pati maloniausia žinia, tačiau nėra ir labai dramatiška, kadangi tai Lietuvos pašto reikalas, kaip prižiūrėti savo turtą.
Juokaudamas sakau, kad Centrinio pašto neįpirksime ir nepirksime. Parduodamas pastatą Lietuvos paštas kaip vieną iš sąlygų nurodo, jog ten pašto veikla turėtų būtų vykdoma toliau, tad ir pasikeitus savininkams paštas keliolika metų išliks toks, koks yra, tik kad perteklines patalpas atėjęs naujas savininkas panaudos kitiems tikslams.
Visgi reikia nepamiršti, jog paštas turi Koncertų salės administruojamą karilioną. Tai ne mažiau rimtas klausimas, tad nesvarstau net teorinės galimybės, jog liktume be kariliono, pašto paslaugų ar galimybės jį apžiūrėti turistams. Centrinis paštas ir karilionas yra vientisas derinys, ir, nors manęs dar niekas ir neklausė, bet įsivaizduoju, kad Lietuvos paštas puikiai supranta, jog karilionas bei Centrinis paštas Klaipėdoje turi išlikti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Saulius

2017-07-19   01:05

IP: 78.61.106.32

Klaipėda ir taip mirusi. Tai jokio skirtumo, kas ir ką parduos.

Nuomonė

2017-07-18   16:09

IP: 81.7.79.220

Nesamonė, nusikaltimas. Tai paveldas .

Jurita

2017-07-18   00:09

IP: 78.61.121.131

Bet prie ko čia liberalai? Čia gi ne savivaldybė pardavinėja, o pačiu išrinkti valstietukai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

28-oji Klaipėdos universiteto (KU) absolventų laida ypatinga. Pirmą kartą visų fakultetų...

Įteikti diplomai Klaipėdos universiteto absolventams nuotrauka, foto

Klaipėdos politikai ketvirtadienį patvirtino fiksuotus pajamų mokesčio dydžius, kurie bus taikomi įsigyjant...

Patvirtino verslo liudijimų įkainius nuotrauka, foto

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyba skelbia nulinės greičio viršijimo...

Klaipėdoje greičio nebegalima viršyti net minimaliai nuotrauka, foto

Vietoje Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos veiks Klaipėdos jūrų kadetų mokykla. Šiandien, birželio...

Jūrų kadetų mokykla veiks Naikupės gatvėje nuotrauka, foto

Įteikti diplomai Klaipėdos universiteto absolventams nuotrauka, foto

Klaipėda, 28-oji Klaipėdos universiteto (KU) absolventų laida ypatinga. Pirmą kartą visų fakultetų...

Klaipėdiečiai debiutuos Lietuvos ledo ritulio čempionate nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos ledo ritulio čempionato 2019-2020 metų sezone rungtyniauti pretenduoja penkios komandos –...

Patvirtino verslo liudijimų įkainius nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos politikai ketvirtadienį patvirtino fiksuotus pajamų mokesčio dydžius, kurie bus taikomi įsigyjant...

Išsiskyrė „Atlanto“ ir Krišjanio Zviedrio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Nuomos pagrindais Klaipėdos „Atlanto“ garbę gynęs vartininkas Krišjanis Zviedris grįžta i...

Klaipėda, Paskelbta prieš 13 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...