2021 m. sausio 22 d. 03:03 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Paplūdimiai: ruoštis sezonui ar ne?

Paplūdimiai: ruoštis sezonui ar ne? nuotrauka, foto

TVARKYS. Klaipėdiečiai pradeda po truputį savo paplūdimiuose likviduoti audros padarinius.

© "Klaipėdos paplūdimių" nuotr.

Reklama

Ką daro Klaipėdos, Neringos ir Palangos savivaldybės? Ar ruošiasi artėjančiam vasaros sezonui, ar tvarkys paplūdimius, ieškos gelbėtojų? Žinia, situacija kol kas visiškai neaiški. Bene optimistiškiausiai nusiteikęs Neringos meras Darius Jasaitis.

D. Jasaitis prasitarė, kad prašys miesto Tarybos pritarti siūlymui šią vasarą visiems šalies medikams, kovojantiems su kronavirusu, padaryti nemokamą įvažiavimą į Neringą. Tai yra jiems nereikėtų mokėti 30 eurų. Jeigu ir nepritars Taryba, posėdžiausianti balandžio 9 d., mero noras - gražus ir keliantis nuotaiką.

BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" direktorius Virginijus Urbonas prisipažįsta, kad šiuo klausimu bendrovės darbuotojai sutrikę, nes ar bus tas vasaros sezonas, ar ne, kol kas niekas negali pasakyti.

Paplūdimiuose likviduos audrų padarinius

V. Urbono teigimu, vis dėlto priimtas sprendimas nuo pirmadienio pradėti po truputį likviduoti audrų padarinius Girulių, Smiltynės, Pirmosios Melnragės, neįgaliųjų pliažuose. Jau pasidaryti ir pusgaminiai. Baiminasi, kad, pradėjus vėliau šiuos darbus, nebus spėta tai padaryti.

"Dirbsime ne visu tempu, tik ne daugiau kaip po du darbuotojus vienoje vietoje paisydami visų rekomendacijų, bet nuo pirmadienio pradėsime judėti tiek, kiek tai leidžia karantino sauga", - sakė V. Urbonas.

Smiltynės paplūdimyje įrengtos sūpynės vaikams per audrą buvo visiškai suniokotos. Pasak bendrovės vadovo, jeigu spės, sutvarkys ir jas, bet jos nėra pirmo būtinumo dalykas. Pirmiausia reikia atstatyti dušines, aikšteles, nuvalyti privažiavimo takus neįgaliesiems. Anot V. Urbono, tvarkoma bus tik tai, kas labiausiai krenta į akis ir kas gali kenkti poilsiautojų saugumui ir vizualiniam grožiui.

Reklama

GELBĖTOJAI. Nežinia, ar šiemet gelbėtojai vasarą turės darbo, ar žmonės jau galės lankytis paplūdimiuose. Redakcijos archyvo nuotr.

Kitas klausimas - gelbėtojai. Bendrovės vadovo teigimu, jeigu nebus paruošto jų rezervo, o nutiks taip, kad bus pranešta, jog už savaitės galima pradėti sezoną, ką tada reikės daryti? "Šiuo metu bandome formuoti rezervą, kad paskui neturėtume tarsi iš dangaus nukritusių problemų. Pirmiausia orientuojamės į tuos gelbėtojus, kurie šį darbą pas mus yra dirbę ne vienus metus. Bet ką turiu jiems pasakyti, jei nežinau, ar jie dirbs, ar ne? Jie irgi rūpinasi savo ateitimi, planuojasi darbus. Ir Nida nežino, ką daryti, ir mes nežinome. Bet turėsime rezervo sąrašą, telefonų numerius. Teorinius dalykus su jais galima pakartoti, o su praktiniais užsiėmimais sunkiau - baseinai juk nedirba. Belieka tikėtis, kad jie nebus praradę plaukimo ir žmonių gelbėjimo vandenyje įgūdžių. Ką padarysi, taikomės prie dabartinių sąlygų", - kalbėjo V. Urbonas.

Neringa gelbėtojų neieškos

Neringos meras D. Jasaitis teigė, kad gelbėtojai būsimam sezonui nebus ruošiami. "Dar tarsimės su miesto Tarybos nariais, su specialistais. Dabar įvairioms įstaigoms iškilo klausimas, ar rinkti žmones sezoniniam darbui. Kai ateis vasara, surasti darbuotojų tikrai bus sunku. Mano pozicija būtų tokia dabar, kad turi būti budėtojai, kurie važinės ir prižiūrės tvarką. Tačiau tokio dydžio komandų, kokios būdavo anksčiau - po du gelbėtojus įvairiuose ruožuose nuo Nidos iki Juodkrantės, keliuose postuose, tikrai nebus. Mes sau sakome taip, jeigu karantinas baigsis gegužę, jeigu visos įmonės pradės dirbti, pajamos pradės eiti, tada priimsime kitus sprendimus, t. y. tada ieškosime žmonių. Bet šiandien šita eilutė mūsų biudžete yra ne raudona, o geltona. Tai reiškia, kad mes gelbėtojų neieškome. "Užmarinuojame" pinigus tam atvejui, jeigu bus blogai, kad gautų atlyginimus tie, kurie dirba dabar. Nenorime kam nors suteikti lūkesčių, nes nežinome, kaip bus.

Dabar gegužės mėnesio rezervacijos pas mus visur yra atšauktos 98 procentais. Bijome, kad nereikėtų peržiūrėti biudžeto.

Pasiruošimo sezonui, jo reikmėms mes anksčiau išleisdavome 200 tūkst. eurų. Šią minutę esame sustabdę paieškas naujų darbuotojų. Tie, kurie dirba, jų neatleidžiame", - sakė D. Jasaitis.

Ar reikės dezinfekcinio skysčio prie persirengimo kabinų?

Reklama

Neringos mero teigimu, pliažai bus valomi ir tvarkomi kaip ir anksčiau, tik iškilo klausimas, ką daryti su persirengimo kabinomis. Jos yra ruošiamos, bet kai ateis laikas jas statyti, nežinia, ar reikės prie jų tvirtinti dezinfekcinius skysčius, nes jos būtų konkretus užkrato šaltinis. D. Jasaitis šiuo klausimu ketina konsultuotis su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais, nes šiuo metu tai nėra degantis klausimas - persirengimo kabinos statomos gegužės viduryje arba pabaigoje.

"Dabar visiška nežinia. Mes turime tris scenarijus: gerą, jeigu viskas greitai baigsis, vidutinį ir labai blogą, jeigu reikėtų peržiūrėti biudžetą ir mažinti jį iki 20 proc., t. y. apie 2 mln. eurų. Tokiu atveju neišsiverstumėme be Vyriausybės pagalbos. Be paramos neįsivaizduoju, kaip galėtume išgyventi. Ketvirtadienį iki išnaktų svarstėme biudžetą, šiaip patys suradome 700 tūkst. eurų, kuriais galėtume susimažinti biudžetą stipriai nenukraujavę. Tai būtų vidutinis scenarijus. Sukamės dabar, kaip galime. Visi žadėti skelbti pirkimai atidėti. Šiemet darysime tik europiniais pinigais finansuojamus projektus ir bandysime ilginti projektų įgyvendinimo laiką", - pasakojo Neringos meras. Praėjusį penktadienį jis tvirtino, kad Neringoje vis dar nėra nė vieno koronavirusu užsikrėtusio žmogaus.

"Nesiruošti mes negalime"

Palangos savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė sakė, kad galiojanti sutartis nėra nutraukta, tad gelbėtojų darbas bus užtikrintas. Nieko naujo šioje srityje, palyginti su ankstesniais metais, nevyks.

"Mes vis dar tikimės, kad vasara ateis, kad baigsis karantinas. Kol kas iš Savivaldybės dar negauname jokių signalų, kad reikėtų stabdyti pasiruošimo sezonui darbus, išskyrus nerimo signalus - kas bus. Bet to tikriausiai niekas nežinome. Matote, nesiruošti ir nieko nedaryti mes negalime. Kai ateis vasara, pasiruošti per savaitę ar dvi bus neįmanoma, nes nebus tiek nei finansinių, nei žmogiškųjų resursų, ir paprasčiausiai bus mažai laiko", - sakė UAB "Palangos komunalinis ūkis" vadovas Gediminas Valinevičius.

Tie pavasariniai darbai, kurie buvo suplanuoti, t. y. priėjimo prie pliažų takų remontas, naujų įrengimas, pliažų įrangos, persirengimo kabinų, suolelių remontas, vyksta. Kol kas priemonės į pajūrį dar nevežamos, nes tai paprastai daroma gegužę. Bet visa įranga jau dabar ruošiama įmonėje. Vadovo teigimu, visi darbuotojai yra aprūpinti apsaugos priemonėmis, stengiamasi, kad, kiek įmanoma, jie kuo mažiau kontaktuotų. Darbai paskirstomi kuo mažesnėms žmonių grupėms, dirba ir po vieną, ir po du lauke, gryname ore.

"Turime vilties, kad, pasibaigus šitam karantinui, didelė dalis žmonių, kurie anksčiau važiavo į užsienį, rinksis Baltijos pajūrį. Turėsime didelius srautus poilsiautojų, mums vasara bus gera, todėl stengiamės tam pasiruošti", - teigė G. Valinevičius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šią savaitę Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje buvo svarstoma, ar Klaipėda turėtų...

Mėlynosios vėliavos sieks tik Smiltynės ir Melnragės paplūdimiams nuotrauka, foto

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Klaipėdos skyriaus naktinių žygių savanoriai siūlo pėsčiųjų...

Kviečia tradicinis pėsčiųjų žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais“ nuotrauka, foto

Savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje komisijos nariai nutarė į Socialinių...

Bus teikiama vaikų dienos socialinės priežiūros paslauga nuotrauka, foto

Antradienį Klaipėdos miesto savivaldybės atstovams buvo pristatytos pirmosios idėjos dėl galimų sporto...

Vietos užteks ir sportui, ir menui, ir verslui nuotrauka, foto

Kiek uždirba ministrai, o kiek – jų pavaldiniai? Skaičiai stebina ne vieną nuotrauka, foto

Lietuva, Pandemija nuo pat pavasario atvėrė daug sveikatos sistemos sopulių, tačiau atskleidė...

Gargždiškiai - ketvirtfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos salės futbolo taurės turnyre sėkmingai žingsniuoja "Gargždų pramogų" futbolininkai, kurių gretose...

Bekelės monstrams politikai mauna apynasrį nuotrauka, foto

Neringa, Nuo šių metų vasario 1-osios norint į Neringos miesto savivaldybę atvykti ar...

Šimtametės palangiškės sveikinimas per karantiną atrodė pribloškiančiai: prireikė ir technikos pagalbos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Karantino metu įsigaliojęs draudimas lankytis namuose pas svetimus žmones Palangos merą...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Neringa, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...