Pandemijos poveikis ateities prekės ženklų tendencijoms

Pandemijos poveikis ateities prekės ženklų tendencijoms

Pokalbis su tarptautinio mados festivalio "Fashion Week Klaipėda" ambasadore, mados vizioniere ir tendencijų prognozuotoja Victoria Dias. Ekspertė yra sukaupusi 18 metų patirtį laisvalaikio industrijoje, dirba ne tik su didžiuliais prekės ženklais ar agentūromis, bet ir su mažais pradedančiais verslais.

Kas paskatino tapti "Fashion Week Klaipėda" ambasadore?

Aš be galo mėgstu dalyvauti renginiuose, kurie sutelkia daugybę kūrybiškų žmonių. Ir tai gali būti bet kuris pasaulio kraštas, nuo Patagonijos iki Dubajaus, ar Irano ir Ispanijos. Kūrybinės industrijos renginiai turi nepaprastai pozityvią atmosferą bei kolektyvinę sinergiją, kuri "maitina" mūsų visuomeninį ir individualų IQ (intelekto lygį). Kuomet Liudas ir Jurga šiais metais man pasiūlė tapti "Fashion Week Klaipėda" nare, aš su malonumu sutikau. Aš manau, jog žmonės ne tik tikisi išmokti kažko naujo, tačiau taip pat ir pasidalinti savo sukauptomis žiniomis su kitais. Suprasti visą apimančius strateginius aspektus bei, svarbiausia, pasidalinti savo kurtu menu, jautrumu, patirtimi ir nuomone su kitais. Štai kodėl dalyvavimas tokiuose renginiuose yra absoliuti atskirų dalyvių sinergija ir komunikacija.

Apie kokias temas kalbėsite mados savaitės forumo metu?

Mados forumas bus nuostabus! Nagrinėjamos temos padės auditorijai suprasti tam tikrus šiandieninės mados industrijos procesus, suvokti kaip įvairūs globaliniai scenarijai keičia visą mados industriją. Bendra mano pristatomų temų ypatybė bus dinamiškumas ir pozityvumas, pabrėžiantis rinkos galimybes ir atskleidžiantis dirbtinio intelekto svarbą mados ir laisvalaikio verslams ateityje. Visos mano temos nagrinės tris pagrindinius aspektus: visuotiniai veiksniai, ateities kūrėjai ir ateities kūrėjas 2022.

Papasakokite apie tai plačiau.

Visuotiniai veiksniai. Trumpa makroaplinkos tendencijų, atsiradusių pandemijos metu, apžvalga - kaip tai paveiks laisvalaikio industriją ateityje? Jei manai, jog pandemija sulėtino rinką - pagalvok antrą kartą. Laisvalaikio rinka pasiekė tokį greitį, jog daugybė verslų, susiduriančių su makroaplinkos tendencijomis, savo dviejų metų viziją pasiekia vos per keturis mėnesius. Ši nauja tendencija atskleidžia puikias galimybes mados dizaineriams ir verslams, kurias mes visi kartu aptarsime forumo metu.

Ateities kūrėjai, tai naujų galimybių apžvalga smulkiems ir vidutiniams verslams. Kaip atrodo ateities kūrėjai? Ką jie kurs? Kokios ateities karjeros galimybės laisvalaikio industrijoje, apimančioje mados, grožio, pardavimų, interjero ir maisto rinkas. Ateities galimybės ir nauji horizontai bus realistiškai išaiškinti atskleidžiant naują kūrybišką IQ ir daugybę jo aspektų.

Apie ateities pirkėjus 2022, tai kaip vartotojai mąstys, elgsis ir pirks ateinančius kelerius metus. Google, Shoppify ir kitų svarbių interneto žaidėjų analizė, kaip sukaupta informacija padės geriau suprasti vartotojo poreikius bei atskleis produkto-paslaugos paklausą ateityje. Šioje skiltyje apžvelgsime 2022 metų ateities vartotojo elgesį ir poreikius.

Kaip, Jūsų nuomone, laisvalaikio prekės ženklų kūrimas ir pozicionavimas rinkoje kis per ateinančius 5 metus?

Norėdami išgyventi, prekės ženklai turi prisitaikyti prie kintančių aplinkos veiksnių ir priimti holistinį požiūrį į produkto kūrimo ir jo pateikimo vartotojui procesus. Dėl chaotiškos šiandieninės mados industrijos, 3D verslo modelis yra būtinas, jog verslo sėkmė būtų pasiekta. Grožio, interjero ar mados prekės ženklai turi pamiršti tradicines marketingo taisykles ir suprasti, kad tam tikri produktai ar komunikacijos strategijos daugiau nebeveikia tam, kad būtų palengvinta tikslinės auditorijos segmentacija, dėl daugybės kultūrinių virsmų. Užuot tai darę, verslai turėtų susikoncentruoti ties sąmoningais archetipais, kurie vyrauja visuose žmonėse nepaisant jų geografinės padėties, lyties ar amžiaus, ir taip perduoti savo skelbiamą žinutę. Kainos ir produkto kategorijos turėtų būti iš naujo peržiūrėtos tam, kad patenkintų naujus kliento poreikius.

Anksčiau marketingo biudžetai būdavo daug didesni nei tyrimų ar analizės. Tai rodo, jog pagrindinė daugelio verslų vizija buvo "mums reikia parduoti kuo daugiau ir už kuo aukštesnę įmanomą kainą". Tokiu būdu prarandamas ryšys su klientu, o parduotuvės bei žiniasklaidos portalai ir toliau teršiami nereikšmingais ir neišmaniais produktais. Prekės ženklo pozicionavimas rinkoje taps vis labiau orientuotas į subtilaus ir humanizuoto (kai žmogaus poreikiai laikomi svarbesniais už visa kita) prekės ženklo kūrimą. Produktai bus paprastesni bei labiau aktualūs ir naudingi. Sukaupti kliento duomenys vis labiau padės verslams apskaičiuoti tikslius produkto kiekius, dėl ko sumažės ir turimo inventoriaus kiekis.

Kaip "Covid" pandemija paveiks laisvalaikio industriją?

Tik į gerąją pusę! Virusas verčia visuomenę daryti dalykus, kurių žmonės jau seniai norėjo: keliauti mažiau, pirkti mažiau, švaistyti mažiau ir dirbti mažiau. Tai bus kultūrinė kaita - yra daugybė dalykų, kurie skamba gerai, tačiau yra sunkiai pakeičiami (kaip, pavyzdžiui, organiškų prekių pirkimas, atsakingesnis vartojimas ir pnš.). Mes visi norime gyventi gerai, tačiau esame per daug tingūs pakeisti savo vartotojiškumo įpročius.

Analizuodami internetinius pardavimus mes atrandame verslus-laimėtojus, kurie ne tik didina pardavimų skaičių, bet ir plečia savo rinkos aktualumą. Šiandien daugybė prekės ženklų sparčiai auga - nuo aktyvaus laisvalaikio drabužių iki sporto avalynės, nuo edukacinio pramogų turinio kūrėjų iki virtualių susitikimų ar pažinčių platformų kūrėjų, nuo moteriškų apatinių iki amato pamokų. Svarbiausia yra nepagrįsti savo produkto strategijos ir komunikacijos "mechaninių" sprendimų klišėmis. Humanizuokite savo produktą ir komunikaciją, supraskite vartotojų kolektyvinius poreikius, užuot "spausdami" prekes ir pardavimus, tapkite kultūriniu prekės ženklu.

Kokie būtų Jūsų patarimai mados, grožio ar kitoms laisvalaikio kompanijoms?

Keiskite įsišaknijusį verslo šabloną - suformuokite "new normal". Išvystykite ir parduokite tuos produktus, kurie darytų tiesioginę įtaką jūsų kliento buvimui. Jei esate kūno priežiūros ar mados verslas, įtraukite naujas prekių kategorijas, kurios būtų aktualios jūsų pirkėjui. Vadovai tūrėtų pažvelgti į epidemiją ir pardavimų istoriją detaliau tam, kad galėtų suprasti naujas strategijas - kaip "Covid-19" pakeis jų kompanijos ekosistemą ir kaip jie galėtų užfiksuoti naujas galimybes. Gaminkite tvarius, organiškus bei kiekvienam žmogui lengvai prieinamas prekes.

Sustiprinkite verslo "omni" kanalo strategiją. Pritaikykite produkto komunikaciją savo klientui. Stambios reklamos agentūros dažnai pamiršta apie tas asmenines ir korporatyvines ambicijas, kurios atsižvelgia į klientą. Persvarstykite strategiją naudodamiesi savo komandos arba samdomos agentūros, su tvariu požiūriu į komunikaciją, žiniomis. Pasinaudokite galimybe "įšokti" į skaitmeninę erdvę, kuri taptų jūsų veikančio verslo modelio centru. Pradėkite nuo investicijų paskirstymo - skirkite didesnę dalį internetinei platformai. Sustiprinkite skaitmeninę rinkodarą ją personalizuodami taip, kad galėtumėte suteikti tokią pat serviso kokybę, kokią suteikiate fizinėje parduotuvėje. Išnagrinėkite naujus partnerystės su elektroninės prekybos kompanijomis būdus tam, jog įgytumėte augimo pagreitį pasinaudodami jų elektroninėmis platformomis, bei tuo pat metu apsaugodami savo nuosavą kapitalą.

Galiausiai - rūpinkitės ir saugokite savo darbuotojus. Su savo komandos nariais bendraukite dažnai ir aiškiai. Supažindinkite juos su naujomis darbo normomis ir saugos priemonėmis, nustatykite bendravimo periodiškumą; sukurkite daugiau galimybių laisvai megzti ryšius komandoje ir būkite labiau atviri apie galimus iššūkius (taip pat ir asmeninius). Prisiminkite - darbas iš namų ar darbovietės nėra skirtas visiems. Nuotolinis darbas yra daug paprastesnis ir smagesnis kuomet bendravimas tarpusavyje yra stiprus ir sklandus.

Jau prasidėjo didžiausias mados festivalis Lietuvoje, kuris vyks iki rugpjūčio 23 d. Visas naujienas ir renginių programą sekite "Fashion Week Klaipėda" socialiniuose tinkluose. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder