2019 m. liepos 22 d. 18:49 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Palangoje už vieną stintą – vienas euras

(13)

Palangoje už vieną stintą – vienas euras nuotrauka, foto

Šventė „Palangos stinta 2019

Reklama

Palangoje vykstančioje šventėje „Palangos stinta 2019“ nieko naujo. Verslininkai skundžiasi, kad mažai žmonių, o ir tie, kurie atvažiavo, nieko neperka, jei perka, tai labai mažai. Savo ruožtu poilsiautojai atkerta, kad viskas labai brangu, todėl ir neperka.

Tačiau į Palangą atvažiavo minios žmonių. Kadangi už automobilių stovėjimą žiemą nereikia mokėti, tai visos gatvės kimšte prikimštos.

Norint rasti vietą, tenka pasukti ne vieną kilometrą. Šventę, kurį paprastai vykdavo antrą vasario savaitgalį, sugalvojo kurorto verslininkas Klaidas Pakutinskas.

„Paprastai žiemą kurortas būdavo miręs. Kaip prisikviesti žmones į pajūrį? Pagalvojome, kad tuo metu laiku žvejai gaudydavo stintas. Tai ir sugalvojome jas kepti gatvėje ir pardavinėti“, – yra sakęs Palangos verslininkas. Jis prisipažįsta, kad stintas labai mėgsta ir galinti nuolat jas valgyti.

Verslininkai šiai šventei prisiperka kelias tonas stintų. Jas pardavinėja įvairiai paruoštas: keptas, marinuotas, rūkytas.

Šiemet porcija keptų stintų kainuoja 4–6 eurus. Verslininkai tvirtina, kad tai tokia pati kaina, kaip ir pernai. Lygiai prieš 10 metų. 2009–aisiais, verslininkai suskaičiavo, kad per savaitgalį jiems pavyko parduoti net 7,5 tonos stintų.

Beje, tais metais porcija keptų stintų kainavo 2 litus. Šiemet – 5 eurus. Prieš 10 metų šviežių stintų kilogramas kainavo nuo 12 iki 15 litų.

Reklama

Šiemet – 5 eurai. Kaip ir kasmet, šiemet Palangoje vyko stintų meškeriojimo nuo tilto varžybos.

Kaip ir kasmet, šiemet žvejai nepagavo nė vienos stintos. Todėl buvo apdovanotieji tie, kurie pagavo daugiausiai kitų žuvų. Stintos kaina – euras Vilniečių pora, nusipirkusi po porciją stintų, prisipažino, kad į stintų šventę atvažiavo pirmą kartą.

„Tačiau brangoka. Penkios stintos – penki eurai. Paprašėme su keptomis bulvėmis, tai sumokėjome tiek pat, tačiau įdėjo keturias stintas“, – skaičiavo vilniečiai. Kiti šventės dalyviai, vaikštinėdami tarp palapinių, burbuliavo, kad labai brangu:

„Kam pirkti keptas, jei galima nusipirkti šviežių ir išsikepti“. Šviežias stintas žvejys pardavinėjo tik vienoje vietoje. Už kilogramą prašė tų pačių penkių eurų.

Nenuostabu, kad prie jo išsyk nusidriekė eilė. Patys žvejai teigia, kad viename vidutinio dydžio stintų kilograme yra 35–40 žuvelių. Keptų stintų porcija pas šį verslininką kainavo taip pat 5 eurus.

Perka, bet mažai Klaipėdiečiai verslininkai Arvydas su žmona DELFI prisipažino, kad stintų šventėje dalyvauja jau 10 metų. Tačiau šiemet skaičiuoja, kad apyvarta yra mažiausia.

Reklama

„Nusipirkau 20 kg stintų, bet nežinau, ar ir tiek parduosiu. Iš pradžių ketinome pardavinėti po 6 eurus, tačiau nusprendėme palikti pernykštę kainą – 5 eurus. Bet labai mažai žmonių, todėl nežinia, ar viską pavyks parduoti“, – kalbėjo verslininkas. Jie taip pat piktinosi, kad išvakarėse per kažkurią radijo stotį girdėję, esą stintos Palangoje kainuoja 8–10 eurų.

„Kas sugalvojo tokią nesąmonę? Nėra tokių kainų. Kažkas neatsakingai paleido klaidingą informaciją į eterį, o ją išgirdę žmonės nusprendė į Palangą nebevažiuoti“, – svarstė Arvydas.

Verslininkas Darius, vadovaujantis kavinei J. Basanavičiaus gatvėje, prisipažino, kad jis pats šiemet šventėje nusprendė nedalyvauti. „Labai brangu. Už vieną palapinę reikia sumokėti 60 eurų. Man reikėtų 5 palapinių.

Suskaičiavęs algas ir kitas išlaidas, supratau, kad man per brangu ir investuotos lėšos negrįš. Dėl tokių kainų nieko nuostabaus, kad verslininkai už stintą prašo po eurą. Jie taip pat skaičiuoja“, – kalbėjo Darius.

Anot jo, todėl ir parduodančiųjų stintas šiemet mažoka. „Tai ne stintų šventė, o paprasta mugė“, –kalbėjo palangiškis. 

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Tarbalai

2019-02-12   13:24

IP: 85.232.128.54

Kai kurių LR piliečių yra "geležinė logika". Kad žvejai, amatininkai per šventes viską turi atiduoti vos ne veltui. Ne tik vidutinio ar stambaus verslo atstovai nori užsidirbti. "Individualai" nori irgi prisidurti, išgyventi, išlaikyti šeimas, savo verslus. Nesakau, kad reikia uždėti labai aukštas kainas, bet kodėl privatininkas, amatininkas, dirbantis pagal IVV ar VL, turi nuvertinti savo darbo vaisius? Juokinga girdėti po Jūros šventės nusiskundimus, oi, jomarke taip viskas brangu. O kaip dainuotumėt jei turėtumėt savo IVV ar VL? Reikia pigaus šlamšto, kičiau, eikit į "lietuviškiausą krautuvę", aišku kor. Ten Jums pasiūlys krūvas kiniško šlamšto, pigiai, bet nekokybiško, neestetiškos išvaizdos. Yra ir kokybiškų kinų gamintojų, bet jie negamina jmaksimino širpotrėbo, atstovauja garsioms ES firmoms. Jeigu pradės gaminti nekokybišką šlamštą, jiems bus riesta. O dėl stintų žvejų, Jūros šventės amatininkų, kas nenori palaikyti savų, tie lai tenkina savo poreikius kiniškais niekučiais ar perka aukštaitjos pelkių žuvis iš "maksimos" akvariumų. Tas pats ir su koncertais ar spektakliais. Pažįstu nemažai senjorų, kurie nežiūrint į mažas pensijas negaili pinigų geriems koncertams, spektakliams. Tuo tarpu, publikos dalis 18-50 metų, uždirbantys nuo 600 iki 1000 EUR, klykia ir reikalauja nemokamų renginių mieste. Senovės Romoje irgi reikalavo. Tik ne nemokamų stintų ir koncertų. Duonos ir gladiatorių mūšių. Nors tai labai panašu, nes mentalitetas mažai tepasikeitė.

Nieks

2019-02-10   16:09

IP: 185.11.26.161

Perka 5 stintas keptas ir visa seima dalinasi svente jiems idiotai)))

ali

2019-02-10   13:16

IP: 86.100.179.134

Lietuvos žiniasklaida skelbė, kad niekas nebrangs įvedus eurą Lietuvoje. 2004 m. pabaigoje, senajame Klaipėdos turguje stintų kilogramas kainavo 5.5 - 7.0 Lt., o dabartiniu metu 7.5 Eur, viskas aišku, kad "stintos" Lietuvoje nepabrango, o tik mažmožis įvyko, Euras nuvertėjo.............

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos universiteto bendruomenė kaip ir kasmet, taip ir šiemet, prisijungia prie didžiosios...

Eisenoje - elektriniai autobusai, pneumobilis, šokėjos nuotrauka, foto

Vyrai pasijuto diskriminuojami. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba praneša gavusi skundų dėl atskirtų...

Pasijuto diskriminuojami: vyrai pasigedo jiems skirtų paplūdimių nuotrauka, foto

Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Prie Palangos apvirto „Volvo“, sužalota mergina nuotrauka, foto

Kriminalai, Pirmadienį popiet prie Palangos įvyko avarija, kurios metu sužaloti trys žmonės. Apvirtusio...

Eisenoje - elektriniai autobusai, pneumobilis, šokėjos nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto bendruomenė kaip ir kasmet, taip ir šiemet, prisijungia prie didžiosios...

2020-aisiais laukiama rekordiškai daug kruizų laivų nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos uosto kruizų sezonas 2020 metais turėtų viršyti ligšiolinius rekordus, informuoja Klaipėdos valstybinio...

JAV teismas atmetė Neringos Venckienės skundą nuotrauka, foto

Kriminalai, Jungtinių Amerikos Valstijų teismas atmetė buvusios Lietuvos teisėjos ir parlamentarės Neringos...

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...