2021 m. kovo 2 d. 20:06 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Palaimino sporto aikštelių bazės projektą

(25)

Palaimino sporto aikštelių bazės projektą nuotrauka, foto

PASITIKO. Jaunieji ledo ritulininkai miesto Tarybos narius pasitiko improvizuota treniruote prie Savivaldybės durų.

© Virginijos KESMINĖS nuotr.

Reklama

Klaipėdos politikai ketvirtadienį pritarė sporto aikštelių bazės (SAB) statyboms buvusios II vandenvietės teritorijoje. Jis tapo pirmuoju, kuris nuo pat pradžių bus atiduotas koncesininkui.

Vis dėlto prieš palaimindami projektą politikų nuomonės susikirto - ar iš tiesų toks objektas reikalingas Klaipėdai, ar jis ne per brangus, ar iš tiesų jis duos trokštamos naudos?

Prie durų - treniruotė

Žinodami, kad bus svarstomas jiems itin svarbus klausimas, prieš Tarybos posėdį prie Savivaldybės durų būriavosi dviejų Klaipėdos ledo ritulio mokyklų treneriai ir treniruotes lankančių vaikų tėvai. Patys jaunieji ritulininkai prie Savivaldybės durų surengė parodomąją treniruotę.

Ledo ritulio klubo HC "Klaipėda" treneris Algis Poškis pabrėžė, kad jau daug metų sportininkai žaidžia nespecializuotoje erdvėje - "Akropolio" ledo arenoje.

"Jeigu atvažiuoja profesionalios komandos, jos negali atlikti metimų, nes nuolat dūžta stiklai. Salė yra nepritaikyta, neturime galimybių vykdyti visavertes treniruotes. Ši akcija atspindi didžiulę problemą", - improvizuotą treniruotę prie Savivaldybės pristatė pašnekovas.

Vienos iš jaunųjų ledo ritulininkių mama Sigita sakė, kad neseniai, kai buvo sugedusi ledo mašina, dvi savaites vaikai praleido be treniruočių. Mamos teigimu, tai atsiliepia jų žaidimui, nes kiekviena treniruotė yra labai svarbi.

Reklama

"Tai yra prašymas, kad politikai sureaguotų, kad būtų vaikams kur treniruotis, kad turėtume gerą areną", - antrino ledo ritulio mokyklos "Klaipėdos Baltija" pirmininkas Audrius Kancleris.

Pasak pašnekovų, nekyla net abejonių, kad tokia arena reikalinga.

"Dabar Klaipėdoje turime apie 250 vaikų, lankančių ledo ritulio treniruotes. Dar yra dailusis čiuožimas, galbūt atsirastų ir kerlingas. Nenorime, kad vaikai prie kompiuterių sėdėtų ar gatvėmis šliaužiotų", - tikino treneriai.

Reikia ar nereikia?

Vis dėlto politikai šiuo klausimu nebuvo tokie vieningi, kaip sporto bendruomenė. Projekto vykdymą pavedant koncesininkui svarstė 4 Tarybos komitetai, du iš jų pritarė, du buvo prieš.

Tarybos posėdžio metu taip pat buvo išsakyti priekaištai projektą rengusiems specialistams. Vicemerei Juditai Simonavičiūtei užkliuvo tai, kad Savivaldybėje nebuvo aprobuotas investicinis projektas.

Vicemeras Artūras Šulcas teigė manantis, kad politikai atsidūrė situacijoje, kai pateikiamas galutinis variantas be jokių alternatyvų. Esą anksčiau buvo kalbėta ir apie kitokius projekto įgyvendinimo variantus, ne tik atiduodant jį koncesininkui.

Reklama

"Ar tikrai mes susiskaičiuojame pinigus, ar tikrai proporcingai lūkesčiams mes sprendimus priimame? Taryba yra pastatyta prieš faktą", - dėstė A. Šulcas.

Lilija Petraitienė domėjosi, koks realus tokio objekto poreikis. Esą visai netoli jau bus statoma futbolo mokykla. "Ar mes turime tiek gyventojų, tiek vaikų, kad užpildytume tokias įstaigas?" - abejojo politikė.

Vygantas Vareikis ragino kolegas pritarti projektui primindamas faktą, kad jau prieš dvejus metus buvo kalbama apie galimybę vietoje antrosios vandenvietės statyti ledo areną.

"Poreikis yra, o ledo ritulio sportas patenka į mūsų prioritetus. Tai bus naujas objektas, o naujas objektas visada geriau negu senas. Dalis esamos sporto infrastruktūros mieste yra pasenusi ir bus pašalinta", - argumentavo V. Vareikis, pridurdamas, kad kol kas Klaipėdoje matomi geri koncesijos pavyzdžiai - "Švyturio" arena ir Klaipėdos baseinas.

Savivaldybės turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis aiškino, kad projekto tikslas yra padidinti sporto ir laisvalaikio infrastruktūros kokybę ir prieinamumą. Pasak jo, dar 2016 metais buvo svarstyta Savivaldybėje, strateginio planavimo grupėje, kad teritorija turėtų būti vystoma privačios partnerystės būdu. E. Simokaičio teigimu, SAB ir futbolo mokyklos kompleksai vienas kitą gerai papildys.

Arvydas Cesiulis išreiškė pritarimą SAB projektui: "Manau, kad neturėtų maži vaikai piketuoti prie posėdžių salės ar Savivaldybės durų. Jie turėtų būti darželyje arba mokykloje. Mums sportinių objektų trūksta ir viskas tuo pasakyta."

Reklama

Nors buvo siūlymas projekto svarstymą atidėti, Taryba nusprendė, kad sprendimą reikia priimti nedelsiant. Už SAB projektą balsavo 19 politikų, susilaikė 5: Arūnas Barbšys, Tomas Meškinis, Mindaugas Gylys, Nina Puteikienė ir Alfonsas Vildžiūnas.

Ką nori statyti?

Sporto komplekse planuojama įrengti dvi ledo ritulio, dailiojo čiuožimo, greitojo čiuožimo aikštes ir penkias universalias aikšteles, kuriose galėtų vykti rankinio, salės futbolo, teniso, tinklinio, badmintono, krepšinio treniruotės ir varžybos, taip pat projekte buvo numatytos skvošo, akmenslydžio sportui pritaikytos aikštės.

Sporto ir laisvalaikio komplekso statyba, valdymas ir naudojimas bus perduoti privačiam partneriui pagal koncesijos sutartį.

Koncesijos sutartis bus pasirašoma 25 metams, o koncesijos mokestis būtų pradėtas mokėti nuo trečiųjų metų. Skaičiuojama, kad per 23 metus Savivaldybė koncesininkui sumokėtų apie 18,884 mln. eurų, t. y., 821 tūkst. eurų kasmet.

SAB sporto ir laisvalaikio komplekso statyba, valdymas ir naudojimas bus perduoti privačiam partneriui pagal koncesijos sutartį.

Projektuotojų vizualizacija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Adis 68

2018-09-28   10:33

IP: 86.100.177.220

Super, nors pavėluotas sprendimas ir kaip keista, kad dar 5 priešininkai buvo...Vieta ledo rūmams galėjo būti krūmynuose tarp Švyturio arenos ir Balt. prospekto

....?

2018-09-28   10:08

IP: 84.15.188.243

Liberalai dar prieš penkioliką metų kabino makaronus kad Laivytės teritoriją pavers europos centru.. pakrantėse atsiras viešbučiai, restoranai ir t.t.... žadėjo kartono fabriką perkelti iš centro ir aibė visokių paistalų.

KLP

2018-09-28   10:03

IP: 84.15.188.243

O tai kada statysim šachmatų arena, juk ir čia atsiras koks liberalas megstantis šachmatus....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Įvairiose miesto vietose tenka pamatyti stovinčius automobilius, ant kurių užklijuoti lipdukai ką...

Reklaminius automobilius patraukti nelengva nuotrauka, foto

Pirmadienį buvo aptarta, kokios konkrečiai dviračių takų jungtys Klaipėdoje bus tvarkomos per...

Pėsčiųjų ir dviračių tiltą rengs tik po architektūrinio konkurso nuotrauka, foto

Socialinėje erdvėje vėl piktinamasi, kad AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija ("Klasco") krauna...

Vėl skundžiamasi, kad „Klasco" dulkina nuotrauka, foto

Nuo kovo 5 d. atidaroma AB "Smiltynės perkėla" Senoji perkėla, kuri buvo...

Atidaroma Senoji perkėla nuotrauka, foto

Paskolų rinka signalizuoja apie krizę nuotrauka, foto

Euras, Praėjusiais metais vartojimo kredito davėjai (ne kredito įstaigos), įskaitant ir tarpusavio skolinimo...

FNTT sulaikė Kauno termofikacinės elektrinės savininką Rimandą Stonį nuotrauka, foto

Kriminalai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) sulaikė vienu iš turtingiausių Lietuvos verslininkų...

Įstatymo pataisa: patelių šeimininkai turės apsispręsti nuotrauka, foto

Gyvūnai, Siekiant sustabdyti neplanuotą gyvūnų augintinių dauginimąsi, Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme siūloma...

Nuo koronaviruso mirė vilos „Auska“ direktorius nuotrauka, foto

COVID-19, Vakar (2021-03-01) įvyko skaudi netektis. Eidamas 54-uosius savo gyvenimo metus, neįveikęs pandemijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...