2019 m. liepos 23 d. 17:25 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Pajudėjo Slengių parapijos bažnyčios statybos

(7)

Pajudėjo Slengių parapijos bažnyčios statybos nuotrauka, foto

STATO BOKŠTĄ. Kylančios 8 kolonos - būsimos bažnyčios bokšto pradžia.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos rajone prie Slengių kapinaičių ėmė kilti naujos bažnyčios sienos. Nors, pasak Slengių parapijos klebono Viktoro Daujočio, kol kas neturima visos reikiamos sumos, viliamasi, kad kitais metais parapijiečiai jau galės melstis naujojoje bažnyčioje.

"Bažnyčia statoma geros valios aukotojų ir rėmėjų lėšomis. Neturime tiek pinigų, kad galėtume bažnyčią pastatyti vienu ypu, bet tikimės, kad žmonės, matydami realius darbus, ir toliau savo aukomis palaikys šią idėją", - sakė V. Daujotis.

Pasak jo, šiemet iki žiemos sezono pradžios planuojama pastatyti bažnyčios sienas ir uždengti stogą. Skaičiuojama, kad tam prireiks 200 tūkst. eurų. Kitais metais būtų galima pradėti ir vidaus įrangos darbus, kuriems prireiks panašios pinigų sumos.

"Tiesą sakant, kol kas neturime visų reikiamų lėšų ir pirmajam etapui", - pripažino klebonas.

Visgi V. Daujotis džiaugėsi, kad šiais finansiškai nelengvais laikais žmonės noriai aukoja gražiam tikslui. Didžioji dalis lėšų bažnyčiai statyti surinkta iš parapijiečių, šiek tiek prisidėjo verslo struktūros, dalį lėšų skyrė ir Klaipėdos rajono savivaldybė.

"Kol kas strateginių, generalinių rėmėjų neturime. Suprantama, juk šiuo atveju galime kalbėti tik apie dvasinę grąžą, kai prisidedi prie kilnaus tikslo arba tokiu būdu nori atsidėkoti Dievui už gyvenimo sėkmę. Ir Šventajame Rašte parašyta, kad aukojama turi būti iš tyros širdies. Geras darbas per prievartą nėra geras darbas", - kalbėjo klebonas.

Reklama

Dabar Slengių parapijos gyventojai renkasi Ginduliuose, Liepų g. 15, buvusios bibliotekos patalpose įrengtoje laikinoje koplyčioje.

"Smagu yra tai, kad jau ir dabar šioje parapijoje yra tikinčiųjų bendruomenė, tad tikrai nėra tokios utopijos, kad pasistatysime bažnyčią ir tik tada pradėsime rinkti žmonės. Tikinčių žmonių čia gyvena daug ir jiems ši bažnyčia labai reikalinga", - sakė V. Daujotis.

Telšių vyskupijos interneto svetainėje pasakojama, kad Slengių parapijos bažnyčią šioje vietoje buvo nuspręsta statyti dar 2010 m. Tų metų gegužės 25 d. buvo pašventintas būsimos bažnyčios kryžius ir buvo pradėtas rengti projektas. Jo autorius - architektas Audrius Klioštoraitis.

2016 m. rugsėjo 21-ąją, Šv. Mato evangelisto dieną, Telšių vyskupas Jonas Boruta SJ pašventino naujai statomos bažnyčios pamatus ir kertinį akmenį altoriaus vietoje.

Slengių parapija Telšių vyskupo dekretu buvo įkurta 2015 m. pradžioje. Jai priklauso Slengiai, Ginduliai, Klausmyliai, Mazūriškės, Leliai, Klemiškė I, Klemiškė II, Trušeliai, Klipščiai, Aukštkiemiai, Gvildžiai. Iki tol šios naujakurių teritorijos priklausė Klaipėdos miesto parapijoms, vėliau Plikių parapijai.

Reklama

NORAI. Planuojama, kad iki žiemos sezono pradžios pavyks pastatyti bažnyčios fasadą ir uždengti stogą. Tiesa, šiems darbams atlikti dar nėra surinkta visa reikiama pinigų suma. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

2019-02-28   20:43

IP: 185.11.26.161

Dar vienos katalikų bažnyčios vienareikšmiškai geru dalyku tikrai nepavadinčiau. Juolab kad ji tokia netolerantiška Jehovos liudytojams, civiliškai išsiskiriantiems, su kitu jau visai kitur gyvenant, susituokiant, susilaukiant net keleto vaikų nuo kito, o bažnytinės ištuokos visvien niekaip nenutraukiant ir tuo pačiu niekuo nepadedant, jau nekalbu apie homofobiją pereinančią net į šizofreniją homoseksualiems žmonėms katrą ten pas katalikus taip plačiai paplitusi yra. Pats esu heteroseksualus ir vedžiau moterį bet ir tai nemažai visokių homofobinių replikų iš įvairių net aktyvių ir vadovaujančių katalikų girdėjau, matyt tų tikrų gėjų kai negatyviam išsiliejimui nėra po ranka, tai pasirenka panašiausią pagal juos į juos supratimą. Aš neaukštas, liekno kūno sudėjimo, blondinas, mėlynakis, pirmo balso, pacifistas, veganas, nerūkantis blaivininkas tolerantiškas visoms religijoms ir moralaus pobūdžio ateizmui, homoseksualiems ir transseksualiems žmonėms, bet tai anaiptol nereiškia, kad esu gėjus, juolab turint omenyje net ne šiaip tai, bet diskriminacijos prasme... Ir metinę karinę tarnybą tarp kitko atlikau tik tam, kad galėčiau legaliai civilinį darbą dirbti fabrikuose atkentėjęs nestatutinius santykius pulke. Ta bažnyčia vistik geriau nei naktinis klubas, baras, erotinis salonas, sekso parduotuvė, skerdykla, kailinių žvėrelių, kiaulių arba galvijų ferma, kariuomenės padalinys, bet kur kas geriau jei atsirastų nors viena pacifistinė organizacija ar veganų klubas, žmogaus teisių gynimo organizacija ar koks solidarumo bei tolerancijos centras... Nei dar vienas nemokantis valstybei mokesčių, bet besinaudojantis jos lengvatom katalikiškas versliukas, katro visiškai nebūtinai konkrečiai čia kaimelio, o bendra prasme lyderiai paprastai net patys netiki, o jei tiki tai ko kai kurie kunigai ir kai kurie aukštesnės hierarchijos vadovaujantys katalikai nebaudžiami ir dangstomi žagina kai kuriuos vaikus, vienuoles, klierikus? Jau net pats dabartinis popiežius pripažįsta buvus ir esant tai ir kad net pats dangstė dar visai neseniai... Juk tai su kiekviena bažnyčia tik stiprėja... Močiutėms katros gyvena Slengiuose ir visvien vykdavo katron nors Klaipėdos bažnytėlėn, be abejo geriau kad bus dar viena pastatyta prie namų... Ir laiko susitaupys ir nebus kelionės išlaidų, tik statybos ir įrengimas nežinia kiek joms vis remiamas atsieis...

2018-09-02   10:26

IP: 188.69.193.190

na ir komentarai,juk nieks neprievartauja eit ar neit į tas bažnyčias,čia savo noru pribręsrta žmonės,jei jam reik-eina,o smerkt nereikėtų,kad nereiktų tam verslininkui keliais atsiklaupus apie ją šliaužiot

Pavyzdys

2018-09-01   08:47

IP: 85.232.129.80

Statybininku pr. pastatyta grazuole sentikiu cerkve......isiamzino vienas i zymiu klaipedieciu, pagarba. O kaip cia, turtuoliu pilnos apylinkes, ziuresime, lauksime.Nejaugi kataliku baznyciai niekas nenori funduoti?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

"Mano svajonė, kad vertikalus šokis taptų Klaipėdos išskirtinumu, dėl kurio žmonės važiuotų...

Klaipėdietė mokėsi vertikalaus šokio Mekoje JAV nuotrauka, foto

Organizatoriai kviečia į menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės, Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ bei...

Jūros šventės proga - dovana miestui nuotrauka, foto

Jaunieji robotų kūrėjai jau ne vieną mėnesį pluša prie inovatyvaus projekto, kuris...

3D spausdintuvais kuriamas jūrų uosto modelis nuotrauka, foto

Paminėta SBA Technologijų ir inovacijų parko statybų pradžia nuotrauka, foto

Ūkis, Antradienį kapsulės įkasimu paminėta šalia Klaipėdos pradėta SBA grupės Technologijų ir inovacijų...

Stato tiltus tarp kurčiųjų ir girdinčiųjų nuotrauka, foto

Žmonės, Lietuvoje populiaru mokytis įvairių užsienio kalbų, tad pamažu gimsta nauja mada į...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Klaipėdietė mokėsi vertikalaus šokio Mekoje JAV nuotrauka, foto

Klaipėda, "Mano svajonė, kad vertikalus šokis taptų Klaipėdos išskirtinumu, dėl kurio žmonės važiuotų...

Žmonės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...