2019 m. birželio 26 d. 14:46 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Pagerbti ryškiausi Klaipėdos laivų parado dalyviai

Pagerbti ryškiausi Klaipėdos laivų parado dalyviai nuotrauka, foto

© Klaipėdos miesto savivaldybės (V.Petriko) nuotr.

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas apdovanojo labiausiai sužibėjusią dešimtą kartą vykusio Laivų parado laivo "Murena" įgulą, vilkaviškiečių porą Ingą Klimaitienę ir Liną Venclovą, Klaipėdą vadinančius svajonių miestu.

"Nesitikėjome šio apdovanojimo. Esame nustebę. Laivų parade dalyvavome antrus metus. Pirmą kartą dalyvavome aštuntame Laivų parade. Į šį paradą atvykome su nauju laivu. Naudojome seną papuošimą. Laivelį taip papuošti sugalvojo Linas", - šypsojosi I. Klimaitienė.

"Turėjome daug šviesių juostelių. Gražiai jas visas sudėjome. Išėjo įspūdingai", - sakė L. Vencolovas.

Pora kalbėjo, kad panašus į Laivų paradą renginys vyksta ir Vilkaviškyje esančiame ežere per Jonines - laivai plaukia į naktines regatas. "Tad tam mes labai ruošiamės. Turėjome galimybę pasireikšti ir Klaipėdoje", - juokėsi I. Klimaitienė.

Apdovanojimų sulaukė ir kitos Laivų parade dalyvavusios įgulos. Įspūdingiausius laivus rinko speciali komisija, pasirodymus mariose stebėjusi nuo Klaipėdos universiteto mokomojo burlaivio "Brabander" denio. Už labiausiai patikusius laivus balsavo ir renginį tiesiogiai internetu stebėję 1,5 tūkst. žiūrovų.

Meras Vytautas Grubliauskas sakė visų įgulų lauksiantis ir kitais metais. "Tik nuo dalyvaujančiųjų gausos, spalvingumo ir auros priklauso tai, ar Laivų paradas bus mylimas ir laukiamas. 10 metų - puiki istorija. Tačiau reikia žvelgti į ateitį.

Ne veltui Laivų paradas vadinamas mažąja jūros švente. Tai dėmesys jūrinei kultūrai ir jos atributams. Be jokios abejonės, šis renginys - numeris vienas, nes jame itin jaučiama jūrinė dvasia, skambanti plačiausiai", - sakė V. Grubliauskas.

"Tikrieji Klaipėdos laivų parado šventės kūrėjai - tai žmonės, kuriems svarbios jūrinės tradicijos, kurie rūpinasi jų puoselėjimu ir kurie tiki, kad bendromis jėgomis galime sukurti unikalų rezultatą, puikiai reprezentuojantį uostamiestį ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Sykiu tai - galimybė parodyti, kad mes, lietuviai, taip pat mokame džiaugtis ir švęsti", - sakė renginio idėjos autorius, VšĮ "Klaipėdos šventės" direktorius Romandas Žiubrys.

Į paskelbtas 10 nominacijų pretenduoti galėjo iš anksto užsiregistravę laivai. Šiais metais jų būta 69.

"Stilingiausio laivelio" nominacija atiteko laivo "Simpukka" įgulai. O štai "Artistiškiausios laivo įgulos" nominaciją pelnė charizmatiškieji laivo "Elen" piratai ir laivo "Žuvėdra" atplukdytas Neptūnas su undinėlių svita. Reikšminga nominacija "Publikos simpatijų laivas" atiteko "Kamitos" įgulai.

Prabilta ir apie ilgametį Klaipėdos laivų parado rėmėją kompaniją "Towmar Baltic", kurios jūrinių vilkikų šokis yra itin laukiama tradicinė parado dalis. Ištisą parą dirbančiame uoste dėl intesyvios laivybos vilkikai negalėjo žiūrovams pademonstruoti duetu parengto šokio. Kol vienas jūrinis vilkikas dirbo tiesioginį darbą uosto akvatorijoje, jo partneriui teko keisti programą - žiūrovams jis šoko vienas. Bendrovės direktorius Tomas Zabulionis pažadėjo, kad skolą žiūrovams tikrai grąžins.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šiomis dienomis darbą kaip Lietuvos policijos padalinys baigia Klaipėdos apskr. VPK Migracijos...

Klaipėdos apskrities policija atsisveikina su Migracijos skyriumi nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto informatikos ir mechanikos inžinerijos studijų programoms suteiktas prestižinis, kokybės ženklo...

KU studijoms – prestižinis kokybės ženklas nuotrauka, foto

Jau kitąmet Klaipėdoje vairuotojų gali laukti nemenkas išbandymas. Tikėtina, kad vienu metu...

Žiedines sankryžas rekonstruos vienu metu? nuotrauka, foto

Iki laukiamiausio renginio Klaipėdoje – Jūros šventės – liko tik mėnuo. VšĮ...

Iki Jūros šventės liko vos mėnuo: aiškėja programa nuotrauka, foto

D. Grybauskaitės renta sieks 3690 euro per mėnesį nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį Ministrų kabinetas pritarė kadenciją baigiančiai prezidentei Daliai Grybauskaitei skirti rentą. Ji...

Klaipėdos apskrities policija atsisveikina su Migracijos skyriumi nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiomis dienomis darbą kaip Lietuvos policijos padalinys baigia Klaipėdos apskr. VPK Migracijos...

Fotokonkursas „Pasaulinis Baltijos jūros paveldas ir tvarusis turizmas“ nuotrauka, foto

Renginiai, Pristatome fotokonkursą apie Baltijos jūros UNESCO Pasaulio paveldą ir tvarųjį turizmą, kuris...

KU studijoms – prestižinis kokybės ženklas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto informatikos ir mechanikos inžinerijos studijų programoms suteiktas prestižinis, kokybės ženklo...

Lietuva, Paskelbta prieš 16 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...