2019 m. balandžio 19 d. 19:19 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Pagaliau parengė gatvių asfaltavimo tvarką

Pagaliau parengė gatvių asfaltavimo tvarką nuotrauka, foto

PASIŪLYMAS. Pagal siūlomą tvarką, kurios politikai net nesiėmė svarstyti, gatvių asfaltavimo prioritetai būtų nustatomi pagal 8 kriterijus.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Skandalais pasibaigęs vadinamosios Rozovos atkarpos asfaltavimas Tauralaukyje uostamiesčio valdininkus privertė parengti tvarką, pagal kurią aiškiai būtų nustatomi kelių asfaltavimo prioritetai. Beje, projektams, prie kurių norės prisidėti gyventojai, žadama skirti 300 tūkst. eurų.

"Vakarų ekspresas" ne kartą rašė apie vadinamąją Rozovos istoriją, kai "paprašius gyventojams" buvo išasfaltuota Klaipėdos gatvės atkarpa prie Seimo narės Irinos Rozovos dukters namų. Gyventojams daug klausimų sukėlusius darbus Tauralaukyje apskundus visoms įmanomoms institucijoms, Seimo kontrolierius Savivaldybei rekomendavo pasirengti aiškią ir gyventojams suprantamą tvarką.

Visgi Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas neneigė sąsajų tarp minėtos istorijos ir tvarkos rengimo.

"Tai yra tvarkos aprašas, pagal kurį bus sudėliojami prioritetai. Yra aštuoni kriterijai, kuriuos sudėjus bus išvedamas bendrasis balas ir pagal jį sudaroma eilė. Ją sudarius pagal turimą finansavimą projektus būtų siūloma traukti į strateginį veiklos planą, kurį patvirtinus ateinančiais metais prasidėtų darbai", - aiškino V. Švedas.

Kuriuos kelius ir privažiavimus asfaltuoti ar šaligatvius tvarkyti pirmiau, bus vertinama pagal tai, kiek prie tvarkomo kelio yra sklypų ir kiek jų užstatyta, kiek keliu būtų aptarnaujama pastatų ir darbo vietų, ar finansiškai prisidėtų siūlantieji, ar kelias vestų prie švietimo įstaigų, kultūros centrų, lankytinų vietų ir panašiai, kaip tai pagerintų eismo saugumą, ar jau yra parengta kelio asfaltavimo dokumentacija, ar asfaltuojamame kelyje numatomas viešojo transporto judėjimas, ir tai, kiek laiko paraiška yra neįgyvendinta.

V. Švedas pažymėjo, jog ši tvarka galiotų tiek gyventojų ir verslo, tiek Savivaldybės siūlymams, tačiau vertinant pastarųjų pasiūlymus nebūtų skaičiuojamas gyventojų prisidėjimo balas - pirmenybė būtų nustatoma likusiais septyniais kriterijais.

Beje, planuojama, jog gyventojų ir verslo pasiūlymams, prie kurių jie patys prisidėtų finansiškai, įgyvendinti per metus būtų skiriama apie 300 tūkst. eurų. Anot V. Švedo, Savivaldybė įvairių kelių tvarkymo darbų planuoja už dar didesnes sumas.

Tvarkos projekte numatoma, jog nuo balandžio iki liepos būtų renkami prašymai, vėliau juos vertintų valdininkai ir Strateginio planavimo grupė, o gruodį nustačius prioritetus ir patvirtinus Tarybai darbai būtų įtraukti į strateginį veiklos planą. Tokiu atveju pateikti pasiūlymai realiai būtų pradėti įgyvendinti kitais metais nuo prašymo pateikimo momento.

Tvarkos projektą miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas turėjo svarstyti jau anksčiau, tačiau klausimą dėl netikslumų nuspręsta pašalinti iš darbotvarkės. Anot komiteto pirmininko Algirdo Grublio, pritrūko skaidrumo, tad naujoje dokumento versijoje atsirado nurodymas, jog pasiūlymus vertintų ne tik valdininkai, bet ir minėta Strateginio planavimo grupė. Tokiai versijai minėtasis komitetas vakar jau pritarė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Didįjį Penktadienį Klaipėdoje tradiciškai vyko Kryžiaus kelio procesija.

Nešė kryžių dėl šeimų gerovės nuotrauka, foto

Klaipėdos centre - Mažvydo alėja 3 - duris atvėrė daugelio pamėgtas jaukus...

Klaipėdos centre - naujas "Alyno" baras nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriumi gali tapti VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) vadovas...

Kandidatas tapti Savivaldybės vadovu - Gintaras Neniškis nuotrauka, foto

Ketvirtadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujai išrinkta Klaipėdos miesto taryba. Dauguma politikų...

Naujoji Klaipėdos taryba: brandi amžiumi, jauna patirtimi nuotrauka, foto

Nešė kryžių dėl šeimų gerovės nuotrauka, foto

Klaipėda, Didįjį Penktadienį Klaipėdoje tradiciškai vyko Kryžiaus kelio procesija.

Klaipėdos centre - naujas "Alyno" baras nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos centre - Mažvydo alėja 3 - duris atvėrė daugelio pamėgtas jaukus...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (574) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Medicininių kanapių legalizavimas ar migla ligoniams? nuotrauka, foto

Nuomonės, Dar 2018 m. spalio mėnesį Lietuvos Seimas įteisino medicinines kanapes. Nuliūdinsiu visus...

Klaipėda, Paskelbta prieš 35 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 2 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...