2020 m. spalio 1 d. 17:08 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ordinas "Už meilę Klaipėdai": kas bus apdovanotas šiais metais?

(1)

2020-06-01, 11:00

"Vakarų ekspreso" inf.

Ordinas "Už meilę Klaipėdai": kas bus apdovanotas šiais metais? nuotrauka, foto

Reklama

Jau antrus metus iš eilės asociacija "Mano miestas Klaipėda" planuoja apdovanoti klaipėdietį arba nusipelniusį Klaipėdai žmogų. Pernai įteikta net 18 ordinų "Už meilę Klaipėdai", kadangi per asociacijos veiklos laikotarpį nusipelniusių asmenų buvo išties daug.

Iškilminga apdovanojimų teikimo ceremonija vyko 2019 m. birželio 10 d. naujojo asociacijos "Mano miestas Klaipėda" prezidento Remigijaus Žiogo inauguracijos metu.

Pirmieji ordinai "Už meilę Klaipėdai" buvo įteikti devyniems asociacijos "Mano miestas Klaipėda" prezidentams. Šie žmonės visus 10 metų neatlygintinai dirbo asociacijos labui, jie visą jos gyvavimo laikotarpį buvo kartu. Išskirtiniai Kazio Pauliko žodžiai patvirtina atsidavimą Klaipėdai: "Tai vieta, kur gera gyventi. Vieta, kur tave supa šilti, malonūs žmonės." Jam antrina Raimondas Beliauskas: "Klaipėda - tai tiesiog mano miestas!"

Kiti asociacijos prezidentų klubo nariai taip pat negaili gražių žodžių mūsų miestui. "Mums svarbu, kaip ir kokioje aplinkoje gyvename. Esame pasirengę vienyti miestiečius ir dirbti dėl gražesnio miesto, sėkmingesnio verslo, aukštesnės paslaugų kokybės, žmogui palankesnės socialinės aplinkos," - apie Klaipėdą kalbėjo Saulius Savickis.~

Negalima nepaminėti prezidentės Indrės Butvilės žodžių: "Nuo mūsų pastangų šiandien, čia ir dabar, priklauso, kokiame mieste gyvensime rytoj, ar jame liks gyventi mūsų vaikai, ar į Klaipėdą grįš ją palikusieji. Tik pagalvokime, koks patrauklus gyventi būtų miestas, jei kiekvienas iš mūsų, 150 000 klaipėdiečių, bent po valandą per mėnesį skirtų jam puoselėti."~

Ordinu "Už meilę Klaipėdai" taip pat apdovanoti asociacijos "Mano miestas Klaipėda" prezidentų klubo nariai Elijus Vainauskas, Aleksas Bagdonavičius, Gintaras Bendžius, Virginija Beliauskienė ir Tadas Šatkauskas.

Kiti devyni apdovanojimai buvo skirti asmenims ar įmonėms, kurie negailėjo savo pastangų ir garsino mūsų miesto vardą ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje.

Vertinant pilietiškumo kryptį Klaipėdoje buvo pagerbtas brolis Benediktas, dvasininkas, kurio iniciatyva Klaipėdoje pastatytas Šv. Pranciškaus Asyžiečio onkologijos centras, įsteigtas brolių pranciškonų vienuolynas prie Kryžių kalno, uostamiestyje organizuojama "Vilties bėgimo" akcija. Taip pat šioje srityje ordinu "Už meilę Klaipėdai" buvo apdovanotas Saulius Karosas~- Miesto bažnyčios pastorius, kuris ne tik daugiau nei dvidešimt metų dirba šioje bažnyčioje, bet ir yra Pasaulinės lyderystės konferencijos iniciatorius.

Už nuopelnus švietimo srityje garbingas ordinas "Už meilę Klaipėdai" buvo įteiktas prof. dr.~Artūrui Razbadauskui - Lietuvos medikui, Klaipėdos universiteto rektoriui, mokslininkui ir visuomenės veikėjui, biomedicinos mokslų daktarui, įkūrusiam Trečiojo amžiaus universitetą ir skatinančiam vyresnio amžiaus žmones tobulėti ir augti. Taip pat buvo pagerbtas asociacijos "Mano miestas Klaipėda" socialinis partneris Socialinių mokslų kolegija. Tai inovatyvi mokymo įstaiga, kuri nuolat organizuoja šiuolaikiškus renginius, rūpinasi studentais. Šios mokslo įstaigos šūkis: "Suvokdami, kaip sparčiai vystosi ir keičiasi pasaulis, mes kuriame modernią aukštąją mokyklą!"

Ordinas "Už meilę Klaipėdai" kultūros srityje buvo įteiktas VšĮ "Klaipėdos šventės". Šiai organizacijai atstovauja jos direktorius Romandas Žiubrys. VšĮ "Klaipėdos šventės" dėka Klaipėdoje netrūksta naujų idėjų ir begales lankytojų pritraukiančių šiuolaikiškų renginių. Tokie mūsų miesto renginiai kaip Klaipėdos laivų paradas, kasmetinė Jūros šventė, jau tradicija tampantis Klaipėdos šviesų festivalis, Kalėdų eglės įžiebimas - šios organizacijos nuopelnas. Dar vienu kultūros srities atstovu tapo skulptorius Arūnas Sakalauskas. Jo rankos prisilietė prie daugybės skulptūrų ne tik Lietuvoje bet ir svetur, o klaipėdiečiai gali gėrėtis jo darbais gimtajame mieste. Žymiausia jo skulptūra - "Arka", miesto centre iškilusi 2003 m.

Verslo srityje buvo pagerbta įmonė UAB "Seafishtrade". Ši bendrovė ne tik sėkmingai vysto veiklą Klaipėdoje, bet ir yra socialiai atsakinga įmonė, remianti daugybę įvairių mūsų miesto renginių.

Sveikatinimo ir sporto srityje buvo pagerbtos dvi komandos: daugkartinis Lietuvos rankinio lygos čempionas Klaipėdos rankinio klubas "Dragūnas"~ir BC "Neptūnas", garsinantys Klaipėdos vardą sporto srityje ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Reklama

Šiais metais asociacijos "Mano miestas Klaipėda" valdyba vieningai nutarė, kad ordinas "Už meilę Klaipėdai" bus skirtas sveikatos srities atstovui, šiuo nelengvu metu priešakinėse linijose kovojusiam su koronaviruso pandemija. Taigi, klaipėdiečiai skatinami siūlyti asmenis, kurie nusipelnė būti pagerbti.

Kandidatūras galite siūlyti elektroniniu paštu [email protected] iki birželio 12 d. 12 val.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-06-29   15:46

IP: 185.11.26.161

Audrius Muizys

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

 Neapsikentusi nuolatinio darbų vilkinimo Klaipėdos miesto savivaldybės administracija šiandien nutraukė sutartį su...

Dėl vilkinamos Žaliakalnio mokyklos renovacijos nutraukiama sutartis su rangovu nuotrauka, foto

Klaipėdietis Arūnas taksi automobilį vairuoja jau 15 metų. Per tą laiką sako...

Klaipėdoje sukilo taksistai: kontrolieriai sau leidžia daugiau nei policija nuotrauka, foto

Penkios Klaipėdos įmonės iš Savivaldybės gaus net 50 000 eurų paramą verslui...

Vietoje avialinijų rems smulkųjį verslą nuotrauka, foto

Klaipėdos mero komandoje pradeda dirbti naujas mero patarėjas. Nuo spalio 1 d....

Merui patarinės Leonas Barišauskas nuotrauka, foto

Dėl vilkinamos Žaliakalnio mokyklos renovacijos nutraukiama sutartis su rangovu nuotrauka, foto

Klaipėda,  Neapsikentusi nuolatinio darbų vilkinimo Klaipėdos miesto savivaldybės administracija šiandien nutraukė sutartį su...

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai raginami pildyti formas ir balsuoti namuose nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), reaguodama į dėl Covid19 pandemijos padidėjusį saviizoliacijoje esančių...

Startas: nuo tamsiųjų arkliukų iki kilmingų žirgų – kas laimės Eurolygos eržilų lenktynes? nuotrauka, foto

Sportas, Beveik 5 tūkstančiai valandų, 208 dienos arba kone ištisi 7 mėnesiai...

Senjorai, kurie nekalba apie ligas ir politiką nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Netikite, kad tokių senjorų yra? Mes sutikome, ir ne vieną. Šeiko šokio...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...