2019 m. liepos 20 d. 11:13 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Orai atšilo, smarvė grįžo į pietinę miesto dalį

(5)

Orai atšilo, smarvė grįžo į pietinę miesto dalį nuotrauka, foto

SKUNDŽIASI. Tik prasidėjo šilti orai pasipylė pietinės miesto dalies gyventojų skambučiai dėl vėl atgijusios smarvės.

© Asociatyvi Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Pastarosiomis dienomis vėl pasipylė pietinės miesto dalies gyventojų skundai dėl kvapų. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas vėl kviečiasi specialistus. Žmonės iš naujo grasina statyti palapines ir blokuoti gatves.

Pasak Klaipėdos mero V. Grubliausko, tam tikrų pasiekimų kovoje su smarve būta, bet kova nebaigta, nes kvapai pietinėje miesto dalyje, deja, neišnyko. "Reaguodamas į pastarųjų dienų gyventojų nusiskundimų bangą, sukviečiau kontroliuojančių institucijų ir Savivaldybės atstovus. Regioninis aplinkos apsaugos departamentas per kelias dienas gavo keliolika skundų, Visuomenės sveikatos centras apie 200", - kalbėjo meras.

Trečiadienį buvo pristatytas operatyvaus reagavimo, fiksavimo ir kvapų identifikavimo planas. Miestas suskirstytas į 5 teritorijas, kurių kiekviena turi atsakingą asmenį. Per valandą atvažiuoja mobilioji laboratorija, paima mėginius ir per dvi savaites identifikuoja smarvės "autorių".

Vakar vakare, kai skundų buvo labai daug, pakeltas Aplinkos departamento dronas užfiksavo, kad UAB "Branda Lt" vyko substancijų, nesukeliančių gerų kvapų, tvarkymas. Kodėl tai daroma, kai karštos dienos ir pučia pietryčių vėjas, sunku pasakyti. Ketvirtadienį meras žada kviestis visų 5 bendrovių, potencialių smarvės skleidėjų atstovus, su kuriais žadama kalbėti griežtai. V. Grubliauskas paprašė kuo skubiau atnaujinti komisijos, kuri buvo sudaryta dar pernai, darbą.

Mėginių paimti nepavyko

Pasak miesto Tarybos narės Ligitos Girskienės, kvapas pietinėje miesto dalyje buvo juntamas nuo pat Rimkų iki Taikos pr. prie prekybos centro BIG ir Žardininkų mikrorajono. Pirmieji pranešimai apie kvapus registruoti gegužės 30 d. "Jau trys paros iš eilės nuo sekmadienio kiekvieną vakarą nuo 21 iki 23.30 val. sklinda smarvė. Aš pati registravau ir 65, ir daugiau kaip 40 pranešimų", - sakė ji.

Vakar ji iškvietė asmenį, galintį paimti kvapų mėginį. Nors jis atvyko per pusvalandį, kvapo toje vietoje nebebuvo. Važinėta 3 kilometrų spinduliu, tačiau mėginio paimti vis tiek nepavyko.

Reklama

"Savivaldybė yra nupirkusi iš tarptautinės kompanijos paslaugą, kuri turi rinkti informaciją. Mes tuos kvapus gaudysime, fiksuosime, lauksime tyrimų išvadų. Paskui bus rengiamas aplinkos kokybės planas, bus naudojamos Europos Sąjungos lėšos", - kalbėjo L. Girskienė, bet prisipažino, kad pati jau netenka vilties. Labai daug žmonių skambina jai. Jie žada palapinių miestelį statytis ir gatves blokuoti, sako eisią miegoti į viešbučius, o paskui prašysią kompensacijos.

Pasak L. Girskienės, Savivaldybė nesusitaria net su savo įmone "Klaipėdos vanduo", kuri kelia labai daug problemų, ne vien tik bendrovės "Branda" ir "Grigeo". Anot jos, negi Savivaldybė negali rasti lėšų ir uždengti tuos atvirus "Klaipėdos vandens" pirminius nuotėkų surinkimo įrenginius, nusodintuvus. Užvakar žmonės sakė, kad prie bendrovės "Klaipėdos vanduo" vartų buvo neįmanoma stovėti dėl smarvės.

"Tos priemonės, tas popierizmas, tos sudarytos komisijos mūsų negelbsti. Rašėme visoms ministerijos. Kreipėmės visur pačiu aukščiausiu lygiu. Mums ir patiems visa tai jau nusibodo, bet situacija nesikeičia", - sakė Tarybos narė.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Rima

2019-06-06   16:42

IP: 185.11.26.161

Tai va kad visi sneka, o nuo to niekas nesikeicia. Reikia eiti prie savivaldybes, stovet ir nei is vietos, nerupes tada valdziai dziazo festivaliai, gyventojai festivali lai daro, bus linksma tada ir be dudu

Lina

2019-06-06   14:51

IP: 185.11.26.161

Baltijos prospektas irgi kvėpuoja salsva smarve.Kodėl kvepia 12 val.?

Antanas

2019-06-06   05:10

IP: 185.11.26.161

Pakeliamas tiltas lėšų turi, butaforinę pilį statyti irgi suras,na smarvė ne badas pakentėkim.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko kultūros centro Žvejų rūmų teritorijos sutvarkymo darbų...

Ruošiasi atnaujinti Žvejų rūmų aplinką nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Pasaulis švenčia žmogaus nusileidimo Mėnulyje jubiliejų nuotrauka, foto

Pasaulis, Mėnulis savo blausia šviesa lydi žmoniją per visą jos istoriją. Kažkada jis...

Prisiminė įstabią lenktynių 20 metų istoriją nuotrauka, foto

Sportas, 2019-ieji yra išskirtiniai metai Palangos ilgų distancijų lenktynių istorijoje. Tai jau 20-osios...

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Pabėgo su kava

Ypatingą užsienietį į Brazausko inauguraciją pakvietė netyčia, bet apsimokėjo nuotrauka, foto

Skaityk dabar, 1993-iaisiais vykusioje Algirdo Mykolo Brazausko inauguracijoje pasirodė vienintelė užsieniečių šeima, čia kviesta...

Sportas, Paskelbta prieš 43 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...