2020 m. gruodžio 3 d. 04:15 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nori apšviesti universiteto pastatus

(10)

Nori apšviesti universiteto pastatus nuotrauka, foto

KAIP? Klaipėdos universiteto pastatams apšviesti siūloma panaudoti jau esančius apšvietimo stulpus, ant jų montuojant papildomus prožektorius.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Nekilnojamojo turto vystytojai pasiūlė idėją, kaip neišleidžiant daug pinigų apšviesti Klaipėdos universiteto pastatų kompleksą. Miesto valdžiai siūlymas patiko. Manoma, kad kūrybiškai apšvietus KU pastatus ne tik būtų papuoštas miestas, bet ir parodytas deramas dėmesys pastaruoju metu nelengvus laikus išgyvenančiai aukštajai mokyklai.

"Mano nuomone, Klaipėdos universiteto pastatų kompleksas yra vienas iš vertingesnių uostamiestyje. Suprantame, kad universiteto situacija dabar tokia, kad jiems reikalingas kiekvienas euras, tad į apšvietimą jie patys nelabai galėtų investuoti, todėl siūlome panaudoti jau esamą infrastruktūrą pastatams apšviesti - panaudoti jau esamus apšvietimo stulpus", - pasakojo idėjos autorius, "Dvaro slėnį" plėtojančios įmonės "Norinta" direktorius Vytautas Tvardauskas.

Vakar pas vicemerą Artūrą Šulcą susirinkę Klaipėdos universiteto bei "Gatvių apšvietimo" atstovai svarstė, jog tokia idėja patraukli jau vien dėl to, kad šitaip apšviečiant pastatus nereikėtų didelių investicijų.

"Klaipėdoje žinomesnis būdas, kai apšvietimas įrengiamas palei pastato perimetrą apačioje arba nišose. Taip yra apšviestas Klaipėdos dramos teatro pastatas, rotušė. Tačiau verslininkas siūlo pasaulyje paplitusį kitą būdą - apšviesti pastatą iš tolo. Manau, kad būtent dabar apšviesti Klaipėdos universitetą ir parodyti, koks jis yra gražus - tikrai puiki idėja", - svarstė A. Šulcas.

Pasak jo, sutarta, kad po Velykų bus pabandyta pakabinti keletą papildomų prožektorių ir pažiūrėti, koks bus efektas.

"Klaipėdos universitetas dar turėtų išsiaiškinti, ar tam neprieštarauja universiteto bendruomenė, o miestas įsipareigotų padengti reikalingus elektros energijos kaštus. Liaudiškai tariant, tai tikrai būtų "ne prūdai". Mes suinteresuoti, kad mieste būtų apšviesta daugiau pastatų", - kalbėjo A. Šulcas.

Reklama

V. Tvardauskas svarstė, kad mieste turėtų būti apšviesti bent jau visi kultūros paveldo objektai.

"Mes dabar išleidžiame daug daugiau pinigų vienos dienos šventei, pavyzdžiui, Šviesos festivaliui, arba kalėdiniams renginiams. Norisi, kad miestas visą laiką atrodytų gražiai ir tam reikia tikrai nedidelių kaštų", - V. Tvardauskas vylėsi, kad, pavykus įgyvendinti universiteto apšvietimo projektą, bus atkreiptas dėmesys ir į kitus pastatus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Grabasas

2018-03-20   02:13

IP: 85.232.138.203

Gal kam ateis išganinga mintis ir valia nugriauti tuos pakrypusius stulpus su praktiškai nenaudojamais prožektoriais apie universiteto miestelio aikštę. Pridavus į metalo laužą už gautus pinigus būtų galima nupirkti bent trejetą ketinių žibintų tokių, kokių jau nemažai pakraščiuose stovi. Vidury aikštės akcento trūksta, tai tokie ketiniai žibintai labai tiktų, o jei dar kokį akmenį didelį atvilktų, tai visai gražiai viskas derėtų. Dabar tos pakrypusios kartys praverstų, jeigu užėjusi kokia nors blogiečių valdžia ten sugalvotų suvaryti miestiečius naktinei egzekucijai, kad neišbėgiotų patamsiais.

Nord to 78.56.216.204

2018-03-18   21:23

IP: 85.232.128.58

:-DDDDDDDDDDD

Rimai

2018-03-18   18:40

IP: 78.56.216.204

Bet juk norėsi, kad prie tavo grabo žvakutės degtų? :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos savivaldybė nemato kliūčių, kad būtų įrengtas naujas įvažiavimo kelias į Klaipėdos...

Keliui į LEZ kliūčių nemato nuotrauka, foto

Pratęsus klaipėdiečių apklausą dėl geležinkelio plėtros Girulių miško teritorijoje, socialiniuose tinkluose ėmė...

Apklausa dėl Girulių miško: galios tik elektroniniai parašai nuotrauka, foto

Klaipėdos zoologijos sodas gali būti uždarytas. Jo administracija iš Aplinkos ministerijos sulaukė...

Klaipėdos zoologijos sodas gali būti uždarytas nuotrauka, foto

Prieš ketverius metus klaipėdiečiai stojo piestu prieš planus netoli miesto centro...

Šalia Klaipėdos tyliai dygsta du krematoriumai nuotrauka, foto

"Kantomannia" - kultūrines sienas atveriantis unikalus projektas nuotrauka, foto

Neringa, Sėkmingai įgyvendinamas vis didesnį pagreitį įgauna šiemet startavęs išskirtinis tarptautinis projektas „Immanuelis...

Keliui į LEZ kliūčių nemato nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos savivaldybė nemato kliūčių, kad būtų įrengtas naujas įvažiavimo kelias į Klaipėdos...

Specialusis įpareigojimas - laivų statybai, remontui, vėjo elektrinėms nuotrauka, foto

Jūra, Šiandien Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo siekiama nustatyti Klaipėdos...

Gargždai nuo kitos žiemos kelius prižiūrės kitaip nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos rajono savivaldybė yra paskelbusi konkursą centralizuotai kelių priežiūrai žiemos metu. Konkurso...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...