2020 m. lapkričio 30 d. 22:16 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Netikėtos lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminų temos

Netikėtos lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminų temos nuotrauka, foto

SUSIKAUPIMAS. Beveik 26 tūkst. abiturientų laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Pirmadienį visoje Lietuvoje įvyko lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas, jį laikė visi abiturientai, kurie siekia gauti brandos atestatą. Valstybinį brandos egzaminą laikyti pasirinko 17 268 mokiniai, o mokyklinį - 8 511 mokinių.

Kaip ir praėjusiais metais, mokiniai turėjo parašyti rašinį, pasirinkę vieną iš keturių siūlomų temų - dviejų samprotavimo ir dviejų literatūrinių. Per egzaminą prie kiekvienos temos buvo pateikti du autoriai, tačiau mokiniams jie buvo tik rekomenduojami, reikalaujama rašinyje remtis bent vienu iš 36 bendrojoje programoje nurodytų privalomų autorių.

Po egzamino abiturientė Orinta Mažrimaitė tikino, kad išvydusi literatūrinio rašinio temas "Švenčių reikšmės literatūroje" ir "Kartų santykiai literatūroje" liko labai nustebusi, nes tikėjosi sulaukti temų, susijusių su tėvyne, šeima bei namų jaukumu.

"Į egzaminą ėjau pakankamai atsipalaidavusi, nes daug mokiausi, laiko užteko, tačiau temos buvo gana sunkios", - kalbėjo mokinė.

"Ąžuolyno" gimnazijos abiturientė Gabija Račaitė tikino, jog lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas nebuvo lengvas, tačiau samprotavimo rašinio temos "Kur yra riba tarp pokšto ir patyčių?" ir "Ar menas gali paveikti tikrovę" buvo netikėtos. "Egzamine buvo rekomenduojami autoriai, kurių kūriniai yra novelės, o jose nėra daug meninių raiškos priemonių ir vietos interpretacijoms, nes kaip ir viskas aišku ten", - teigė abiturientė. Mokinės manymu, ji jau padarė viską, ką galėjo, tad dabar laukia rezultatų ir tikisi, kad iš egzamino surinks daugiau nei 80 balų.

Dėl netikėtų lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino temų antrino ir "Ąžuolyno" gimnazijos mokinys Martas Lingvenis, jis tikino, kad temos nustebino, nes tikėjosi rašyti rašinį apie kančią arba vienatvę, tačiau susikaupus ir dingus jauduliui sekėsi gerai. "Labai norėčiau gauti bent 50 balų, tačiau visi vertintojai yra skirtingi, tad žiūrėsime, kaip bus", - sakė abiturientas.

Reklama

Kaip ir ankstesniais metais, norint gauti brandos atestatą abiturientams reikia išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną pasirinkto dalyko brandos egzaminą ar parengti brandos darbą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pandeminė situacija Klaipėdoje vis dar nieko gero nežada. Pasigirsta pasakymų, kad Nacionalinis...

Ar NVSC vis dar kontroliuoja situaciją? nuotrauka, foto

Nors kalendorinė žiema dar neprasidėjo, tačiau eismo sąlygas naktį ir ankstyvą rytą...

Vairuotojai raginami rinktis saugų greitį nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas sekmadienį gavo pranešimą apie taršos incidentą Klaipėdos valstybinio jūrų...

Sekmadienį uoste išsiliejo teršalai nuotrauka, foto

Spalio pabaigoje, siaučiant stipriam vėjui, Skulptūrų parke nukentėjo V. Šerio skulptūra "Budėjimas",...

Nukentėjusi skulptūra išvežta remontui nuotrauka, foto

Greitoji pagalba. Kada ją kviesti ir kokiu numeriu? nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vyr. gydytojas Rimvydas Juodviršis teigia, kad skelbiama...

Nemuno pakrantes nugulė žvejai: naktinei vėgėlių žvejybai įsirengia net krosnimi kūrenamas palapines, kuriose – lovos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Kažkur skaičiau, kad laikas, praleistas žvejojant, neįsiskaito į gyvenimo trukmę“, – prasitaria...

Ar NVSC vis dar kontroliuoja situaciją? nuotrauka, foto

Klaipėda, Pandeminė situacija Klaipėdoje vis dar nieko gero nežada. Pasigirsta pasakymų, kad Nacionalinis...

Priešpaskutinis šiais metais išvykimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą: tarnybą pradėjo per 260 karių nuotrauka, foto

Lietuva, Šiandien, lapkričio 30 d., Žemaitijos regione nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT)...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...