2021 m. kovo 4 d. 15:34 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nesutaria dėl naujos sporto bazės

(17)

Nesutaria dėl naujos sporto bazės nuotrauka, foto

BŪTI AR NEBŪTI. Miesto Taryba turi nuspręsti, ar sporto aikštelių bazės projektas turi būti įgyvendinamas, ar ne.

© Projektuotojų vizualizacija

Reklama

Jau netrukus turi paaiškėti, ar miestas sutiks, kad vietoje antrosios vandenvietės koncesininkas statytų naują sporto kompleksą - sporto aikštelių bazę (SAB).

Šiuo metu miesto Tarybos komitetuose svarstomas sprendimas, kuriuo politikams bus siūloma pritarti Klaipėdos sporto ir laisvalaikio komplekso statybos, valdymo ir naudojimo perdavimui privačiam partneriui pagal koncesijos sutartį.

Jeigu miesto Taryba pritars, bus ieškoma koncesininko, kuriam būtų perduotas Savivaldybei priklausantis turtas Ryšininkų g. 11 (buvusios II-os vandenvietės teritorija).

Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis komiteto nariams aiškino, kad finansinė projekto rodiklių analizė parodė, jog projektą tikslinga įgyvendinti koncesijos būdu.

Koncesijos sutartis būtų pasirašoma 25 metams, o koncesijos mokestis būtų pradėtas mokėti nuo trečiųjų metų. Skaičiuojama, kad per 23 metus Savivaldybė koncesininkui sumokėtų apie 18,884 mln. eurų, t. y., 821 tūkst. eurų kasmet.

Pasak E. Simokaičio, sporto komplekse planuojama įrengti dvi ledo ritulio, dailiojo čiuožimo, greitojo čiuožimo aikštes ir penkias universalias aikšteles, kuriose galėtų vykti rankinio, salės futbolo, teniso, tinklinio, badmintono, krepšinio treniruotės ir varžybos, taip pat projekte buvo numatytos skvošo, akmenslydžio sportui pritaikytos aikštės.

Reklama

"Taryba turi nuspręsti, ar šis projektas turi būti įgyvendinamas, ar ne. Jeigu taryba nepritars, procedūros nebus pradedamos", - komiteto nariams sakė E. Simokaitis.

Jo teigimu, tai būtų pirmasis projektas Klaipėdoje, kuris nuo pat pradžių būtų atiduodamas koncesininkui, kuris objektą statytų už privačias lėšas. Pasibaigus koncesijos sutarčiai SAB būtų perduota Savivaldybei.

Komitetas nepritarė

Vis dėlto pateiktas projektas Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitete susilaukė priekaištų. Komitete dirbanti vicemerė Judita Simonavičiūtė, teigė pasigedusi projekto derinimo su atsakingais asmenimis, viešų pristatymų.

"Kuruoju sportą, bet nieko nežinau", - stebėjosi J. Simonavičiūtė.

Pasak jos, pirmiausia reikia įsivertinti poreikį - ar iš tikrųjų toks objektas reikalingas, kokių miesto valdomų salių bus atsisakyta, jeigu naujoji bazė bus pastatyta, ir t. t.

Komiteto pirmininkas Algirdas Grublys gynė projektą - esą poreikis tikrai yra, nes Klaipėda net neturi savo ledo arenos, o ledo ritulio ir čiuožimo sporto atstovai treniruojasi ir varžybas rengia "Akropolyje". A. Grublys sakė girdėjęs, kad "Akropoliai" ketina atsisakyti ledo aikštelių, tada esą ledo sportininkai Klaipėdoje visai nebeturės vietos.

Reklama

J. Simonavičiūtė teigė, kad tokio objekto investicinis projektas turi būti aprobuotas Savivaldybės administracijoje, nes kalbama apie nemažą sumą.

"Tokia suma yra lindimas į miesto biudžetą kiekvienais metais. Reikia rimtai pagalvoti", - nuomonę išsakė J. Simonavičiūtė.

Balsuojant komitete ji buvo prieš, Valdemaras Anužis ir Jurgita Choromanskytė susilaikė, o A. Grublys buvo už. Aldona Staponkienė buvo išreiškusi pritarimą, tačiau vėliau sakė savo nuomonę pakeitusi.

"Tai tarsi pakišimas - jeigu mes pritarsime, tai bus pagrindas spręsti, o vėliau galime likti kalti", - abejojo siūlymui nepritarę ir susilaikę politikai.

SAB įgyvendinimo koncesijos būdu klausimą Klaipėdos miesto taryba turėtų svarstyti šį ketvirtadienį vyksiančiame posėdyje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Neringa

2018-09-26   11:12

IP: 78.62.174.145

Keista, kad miestui nieko nereikia. Gal mes eiliniai klaipėdiečiai ir nieko nesuprantame, bet aišku viena, kad kaip daroma kas nors perspektyvaus, ilgalaikio, visiems reikalingo, tai liberalai amžinai prieštarauja, o kai kokie šokiai, dainos, estrada t.y. vienadieniai malonumai kainuojantys milijonus, tai visi ūra.
Juk, tiesą sakant net arkliui aišku, kad tokia universali salė miestui reikalinga kaip oras.

Klaipėdietis

2018-09-26   10:10

IP: 185.97.47.161

Cituoju: "Pasak jos, pirmiausia reikia įsivertinti poreikį - ar iš tikrųjų toks objektas reikalingas, kokių miesto valdomų salių bus atsisakyta, jeigu naujoji bazė bus pastatyta, ir t. t."
Komentuoju: kaži kiek salių turiu pastačiusi Klaipėda, kad reiktų atsisakyti :D :D atrodytų šimtai salių yra :D :D o iš tikrųjų realybė skaudi, teturim sugriuvusią krepšinio mokyklos salę, apgriuvusios šaltos mokyklų salės ir koncertams skirta Švyturio arena :) Neptūno sporto salė manau vadinti sale negalima, LCC turi privačią savo salę, Klaipėdos Naftos salę uždarė, o naujos nepastatė...tai kur sportuot???? Klaipėdos savivaldybė yra apšepusi pinigais, biudžetas perteklinis, savivaldybė skolų neturi, tai gal pats laikas būtų pradėti vystyti projektus ir kurti bei statyti?

2018-09-26   09:41

IP: 78.57.134.5

Sveiki, manau, kad nesvarbu ką nuspręs taryba, nes koncesijos sutartyje yra beveik neįgyvendinamos sąlygos. Tokiai koncesijai vargu ar atsiras verslininkas, kuris už savo lėšas pastatys areną ir perduos savivaldybei. Sutartyje turi būti subalansuotos visos teisės ir abi šalis turi gauti iš tos sutarties naudos. Da vietiniame koncesijos variante norima surasti asilą, kuris savo lėšom pastatys areną atiduos ją savivaldybei ir už tai turės teisę prižiūrėti ją ir rūpintis, o tie 18mln, kuriuos savivaldybė siūlo kas met sumoketi išeis arenos funkcionalumo palaikimui ir priežiūrai, darbuotojų atlyginimams. Kur interesas koncesininko?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos krašto Kazimierai su varduvėmis vieni kitus sveikina tik virtualiai. Tradicinės Kaziuko...

Klaipėdos Kazimierai šiemet švenčia be mugės nuotrauka, foto

Kovo 11-ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Klaipėda kviečia švęsti drauge „Klaipėdos –...

Klaipėdos – Europos jaunimo sostinės startas kovo 11-ąją per LRT plius nuotrauka, foto

Kovo 11-ąją ne tik sveikinsime Lietuvą su Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tą pačią...

Europos jaunimo sostinės 2021 atidarymas - Kovo 11-ąją nuotrauka, foto

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (NMVRVI) antradienį patvirtino didelio patogeniškumo...

Paukščių gripas patvirtintas ir gulbei Klaipėdoje nuotrauka, foto

Už saviizoliacijos pažeidimus – baudžiamosios bylos nuotrauka, foto

Kriminalai, Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Robertas Kasnauskas kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl...

Klaipėdos Kazimierai šiemet švenčia be mugės nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos krašto Kazimierai su varduvėmis vieni kitus sveikina tik virtualiai. Tradicinės Kaziuko...

Vienas šlakis gali kainuoti 1520 eurų nuotrauka, foto

Kriminalai, Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo asmenį, žvejojusį...

Taršos Salantuose atomazga: nustebino radinys po žeme nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ketvirtadienį pagaliau pavyko surasti, iš kur į tvenkinį Salantuose atitekėjo teršalai. Senoje...

Kriminalai, Paskelbta prieš 5 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 19 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 50 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...