2019 m. birželio 20 d. 08:37 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nerimo banga dėl "Plaukikų" nepagrįsta?

(1)

Nerimo banga dėl "Plaukikų" nepagrįsta? nuotrauka, foto

VILIS. "Tikimės, kad plaukiko bus pasigailėta ir jis papuoš kitą pastatą arba gaus vietą Klaipėdos skulptūrų parke!" - vylėsi klaipėdietė Nadia Romanova, paviešinusi statybvietėje, žolėse skęstančio bareljefo nuotraukas.

© Nadios ROMANOVOS nuotr.

Rekonstruojant Futbolo mokyklos pastatų kompleksą, drastiškai nukabintas ir ant žemės numestas jį puošęs bareljefas "Plaukikai". Klaipėdiečiai socialiniuose tinkluose nuogąstauja, kad bus sunaikintas meno kūrinys, savo darbo likimu susirūpino ir barljefo autorius Algirdas Bosas. Savivaldybės tarnautojai ramina, kad "Plaukikai" bus išsaugoti ir galbūt atras naują vietą.

"Nebeveikiančio baseino rytinę sieną (Paryžiaus Komunos g.) puošęs Algirdo Boso 1976 m. sukurtas bareljefas "Plaukikai" (architektas R. Lajus) pusiau suniokotas! Šiuo metu dekoratyvinis akcentas iš kalinėto vario numestas kampe laukia savo paskutiniosios", - komentavo feisbuke situaciją klaipėdietė Nadia Romanova, paviešinusi statybvietėje žolėse skęstančio bareljefo nuotraukas.

Bareljefo autorius A. Bosas "Vakarų ekspresui" sakė, jog jis buvo informuotas apie tai, kad "Plaukikai" bus nuimti nuo griaunamo Futbolo mokyklos komplekso pastato, tačiau nežinojo, kada tai bus daroma, ir iki šiol nenutuokia, koks tolesnis kūrinio likimas.

"Ne mano, o miesto nuosavybė šis darbas, tačiau aš esu jo autorius. Tad tikėjausi, kad pakvies mane, pasitars, kaip geriau išmontuoti kūrinį, ką su juo toliau daryti. Nepasitikėjimą kursto liūdna patirtis. Klaipėdoje jau labai daug meno kūrinių, sukurtų sovietmečiu, buvo sunaikinta. Taip dingo mano sukurta reljefinė kompozicija, puošusi buvusio Dailės kombinato fasadą. Atskirais gabalais išmontuotas kūrinys laikytas nesunkiai prieinamoje vietoje. Kai jo pasigesta, paaiškėjo, kad po gabaliuką kompoziciją ištampė metalo vagys. Taip dingo Salomėjos Nėries atminimo lenta jos vardu pavadintoje gatvėje, daug kūrinių, kuriuos menininkai kūrė, kad puoštų Klaipėdą. Ir atsakingų už tai nėra? Jeigu nėra šeimininko, tada meno kūriniai turėtų būti saugomi muziejuje. Jeigu nuveš į kelių eksploatacijos ar kokią kitą tarnybą, greitai pamirš, kam perduotas, kur padėtas darbas ir kas už jį atsakingas", - būgštavo A. Bosas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Vidas Pakalniškis užtikrino, kad "Plaukikai" tikrai niekur nedings.

"Pastatą rekonstruojanti bendrovė AB Panevėžio statybos trestas nuo pat projekto pradžios žinojo, kad meno kūrinys yra vertingas ir kad jis turi būti išsaugotas griaunant pastatą. Aš kalbėjau su bendrovės projektų vadovu Daliumi Smalakiu. Jis užtikrino, kad bareljefas bus saugomas įmonės bazėje Šilutės plente. Plaukiką vaizduojanti dalis gražiai nuimta, vandens bangas imituojančios bareljefo detalės buvo pritvirtintos tiesiai prie sienos ir surūdijusios. Statybininkai jas nuėmė taip, kaip sugebėjo. Autorius apie tai informuotas", - aiškino V. Pakalniškis.

Kultūros skyriaus vyr. specialistas pridūrė, kad sprendimas, koks bus tolesnis kūrinio likimas, dar nepriimtas.

"Svarstoma idėja, kad "Plaukikai" galėtų papuošti naujojo Klaipėdos baseino sieną. Tam pritaria ir autorius, ir baseino vadovė, Kultūros skyrius pateikė tokią rekomendaciją. Kada ir kaip šis klausimas bus sprendžiamas, nežinau, tačiau vertingas meno kūrinys tikrai bus išsaugotas", - užtikrino pašnekovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

plaukikai

2019-06-12   22:15

IP: 86.100.18.165

O kur pabego 3 begikai nuo manežo?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos paplūdimiuose budintys gelbėtojai kraupsta - į pajūrį atvykę poilsiautojai dėl pramogos...

Raudona vėliava poilsiautojams - nė motais nuotrauka, foto

Lietuvos transporto sektorius 2019 metus pradėjo augimu. Per pirmus tris šių metų...

„Bunasta“ mato perspektyvą Klaipėdoje: „Uostas yra labai svarbus pasienis“ nuotrauka, foto

Asociacijos „Klaipėdos žalieji“ pirmininkė Liudvika Kuzminčiūtė kreipėsi į naujienų portalo VE.lt redakciją,...

Žalieji surengs pusvalandžio trukmės pilietinę akciją nuotrauka, foto

Birželio 28 d. (penktadienį) 19 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos...

Į susitikimus kviečia naujas festivalis Klaipėdoje nuotrauka, foto

Raudona vėliava poilsiautojams - nė motais nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos paplūdimiuose budintys gelbėtojai kraupsta - į pajūrį atvykę poilsiautojai dėl pramogos...

„Bunasta“ mato perspektyvą Klaipėdoje: „Uostas yra labai svarbus pasienis“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos transporto sektorius 2019 metus pradėjo augimu. Per pirmus tris šių metų...

Žalieji surengs pusvalandžio trukmės pilietinę akciją nuotrauka, foto

Klaipėda, Asociacijos „Klaipėdos žalieji“ pirmininkė Liudvika Kuzminčiūtė kreipėsi į naujienų portalo VE.lt redakciją,...

FNTT pričiupo Palangos viešbutį ir poilsio vilą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra...

Klaipėda, Paskelbta prieš 36 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...