2019 m. liepos 20 d. 15:40 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nerandama pagrindo skelbti ekstremalią situaciją dėl kvapų

(8)

Nerandama pagrindo skelbti ekstremalią situaciją dėl kvapų nuotrauka, foto

TĘS. Ekstremali situacija dėl kvapų neskelbiama, bet sugriežtinta kontrolė bus tęsiama.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Ketvirtadienį vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje prieita prie bendros išvados, kad pagal dabartinę įstatyminę bazę pagrindo skelbti ekstremalią padėtį dėl kvapų nėra. Tačiau pradėti darbai šioje srityje bus tęsiami.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje svarstytas gyventojų, surinkusių daugiau kaip 4 tūkst. parašų, prašymas dėl kvapų skelbti ekstremalią situaciją.

Posėdyje visų atsakingų institucijų - Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus ir kt. atstovai - pateikė surinktą informaciją šiuo klausimu.

Tyrimai šiuo metu dar tebevyksta. Mėginiai yra paimti visose keturiose pietinėje miesto dalyje esančiose įmonėse, kurios galimai skleidžia blogus kvapus. Šiuo metu jie tiriami Vilniuje.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Olego Mariničiaus teigimu, konkretūs teršėjai dar neįvardinami. Kalbama apie keturias įmones prie Dumpių. Dviejų mėginių tyrimai jau atlikti, išvados dar tik preliminarios.

Jų dar nenorima viešinti. Dar reikia poros savaičių, kad būtų pateikti kitose dviejose įmonėse atliktų tyrimų rezultatai. Anot administracijos direktoriaus pavaduotojo, kai bus turimi suminiai kvapų poveikio rezultatai, tada bus galima pamatyti, vaizdžiai tariant, visą paveikslą.

Reklama

Aplinkosaugininkai praneša, kad vykdo griežtesnę kontrolę dėl kvapų sklaidos ir kietųjų dalelių išmetimo tiek pietinėje, tiek šiaurinėje miesto dalyje. Klaipėdos miesto savivaldybė sudarė komisiją, kuri irgi kontroliuoja galimus oro teršėjus. Kontrolinių taškų šiuo metu jau yra kur kas daugiau, padidinti matavimo visose vietose parametrai. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai išvardino konkrečius atvejus, kada gali būti skelbiama ekstremali padėtis.

Pasak O. Mariničiaus, išanalizavus visus variantus, prieita prie bendros išvados, kad pagal dabartinę teisinę bazę pagrindo skelbti ekstremalią padėtį nėra. Tačiau pradėti darbai turėtų būti tęsiami toliau, t. y. vykdoma griežtesnė kontrolė ir kt. "Jau kalbame apie konkrečius įstaigų veiksmus. Dar turi būti atlikti teisinės bazės pakeitimai, t. y. padaryta tai, kas priklauso ne nuo Savivaldybės, o nuo centrinės valdžios", - sakė O. Mariničius.


SMARVĖ. Ketvergių gyventojai dažnai skundžiasi, kad kenčia smarvę - puvėsių kvapą, sklindantį iš UAB "Branda LT" atliekų kompostavimo aikštelės Dumpiuose. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Kam jums -

2018-10-06   14:16

IP: 188.69.197.96

ta ekstrimali situaciaja?:) Tik kolektyvinis ieškinys, del smarves kritusios NEKILNOJAMO TURTO kainos kompensavimo. Ištirs kas smardina ir kalti i teisma. Interisantu bus žymiai daugiau nei 4000:) Jai vieno namu ukio NT kana krito 1000€ padauginkit:) baigsis visi cirkai Verslas supranta tik skaičius, nesiklauso jie jokiu kalbu, duoda kiek reikia ir kam reikia:) visi linkčioja galvom ir vaidina kad rupi:) o durneliu vietoje gyventojai JIE SUPRANTA TIK SKAIČIUS tai duokim jiems .00000

2018-10-06   13:18

IP: 86.100.120.30

Sveiki. Manau , kad seniai viskas aišku. Kvapai juda vėjo kryptimi.
Šiaurinėje miesto dalyje: Iš Naftos perpylimo bazės cisternų . Labiausiai ketvirčio pabaigoje. Vėjas: ŠV, V silpnas iki 4m/s arba esant žemam oro slėgiui. Kenčia: Luizės , Centro rajonai iki Naujamiesčio kvartalo, dalis Labrenciškės rajono - Mažojo kaimelio kvartalo.
Esant stipriam vėjui iš V ar ŠV - iš Vitės uosto metalo krūvų. Ypatingai kai nusistovi sausi orai: Bomelio vitės ir Didžiosios vilties kvart.
Nuo Celiuliozės kartono gamyklos esant V ir ŠV silpnam vėjui ar žemam slėgiui:
Rumpiškės raj. kvartalai; Fabrko,Gėlių, Gintaro pelkės.
Pietinė dalis. Dumpių įmonių "puokštė". Miestas labiausiai kenčia vasara. Kai temperatūra pakyla virš 22C. Vėjas P ar PR ,lengvas brizas ar tik naktinis oro masių judėjimas. Rimkai, Žardė, Smeltė, Gedminų raj, iki Taikos pr. visi kvartalai.

Kaip turi jaustis žmogus, kai mūsų atstovai ir institucijos lyg šiolei dar vis aiškinasi nuo 1990m.?


bobulytė

2018-10-06   10:20

IP: 85.232.128.56

Žmonės būkit protingi nebebalsuokit už liberalus.Jie neras iš kur ir kodėl dvokia. Nes patys prie to yra nagus prikišę,manau,kad jie gerai žino iš kur kvapai.Viltis durnių motina,gal atsiras sąžiningi ir padės nubausti ir privers.Balsuokim už tuos, kurie myli Klaipėdą,kuriems rūpi jos gerovė.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Mažajai Lietuvai nusipelniusio kraštiečio Jono Aušros vardas įrašytas į Katyčių garbės piliečio...

Pagerbė Jono Aušros indėlį į valstybingumą nuotrauka, foto

Švietimas taps Klaipėdos miesto prioritetu. Mokytojų etatų didinimas, rekonstruojami darželiai, mažėjančios mokinių...

Valdininkai mažins mokinių skaičių klasėse, tačiau yra viena problema nuotrauka, foto

Kaip pritaikyti Klaipėdą kovai su klimato kaita? Jau artimiausiu metu šiam klausimui...

Ketina daugiau dėmesio skirti klimato kaitai nuotrauka, foto

Penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko kultūros centro Žvejų rūmų teritorijos sutvarkymo darbų...

Ruošiasi atnaujinti Žvejų rūmų aplinką nuotrauka, foto

Palangos savivaldybė tebesibylinėja dėl viešųjų tualetų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Palangos miesto savivaldybė ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija iki šiol...

Pagerbė Jono Aušros indėlį į valstybingumą nuotrauka, foto

Klaipėda, Mažajai Lietuvai nusipelniusio kraštiečio Jono Aušros vardas įrašytas į Katyčių garbės piliečio...

Kontrolinėse rungtynėse „Atlantas“ įveikė „Miniją“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Atlanto“ futbolo klubas draugiškose rungtynėse įveikė „Minijos“ ekipą.

Klaipėdoje - sporto aikštynų atgimimas nuotrauka, foto

Sportas, Uostamiesčio moksleiviai atostogų metu džiaugiasi galimybėmis komfortiškai sportuoti lauke - Klaipėdoje atnaujinti...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 39 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...