2019 m. birželio 18 d. 17:59 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nerandama pagrindo skelbti ekstremalią situaciją dėl kvapų

(8)

Nerandama pagrindo skelbti ekstremalią situaciją dėl kvapų nuotrauka, foto

TĘS. Ekstremali situacija dėl kvapų neskelbiama, bet sugriežtinta kontrolė bus tęsiama.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje prieita prie bendros išvados, kad pagal dabartinę įstatyminę bazę pagrindo skelbti ekstremalią padėtį dėl kvapų nėra. Tačiau pradėti darbai šioje srityje bus tęsiami.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje svarstytas gyventojų, surinkusių daugiau kaip 4 tūkst. parašų, prašymas dėl kvapų skelbti ekstremalią situaciją.

Posėdyje visų atsakingų institucijų - Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus ir kt. atstovai - pateikė surinktą informaciją šiuo klausimu.

Tyrimai šiuo metu dar tebevyksta. Mėginiai yra paimti visose keturiose pietinėje miesto dalyje esančiose įmonėse, kurios galimai skleidžia blogus kvapus. Šiuo metu jie tiriami Vilniuje.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Olego Mariničiaus teigimu, konkretūs teršėjai dar neįvardinami. Kalbama apie keturias įmones prie Dumpių. Dviejų mėginių tyrimai jau atlikti, išvados dar tik preliminarios.

Jų dar nenorima viešinti. Dar reikia poros savaičių, kad būtų pateikti kitose dviejose įmonėse atliktų tyrimų rezultatai. Anot administracijos direktoriaus pavaduotojo, kai bus turimi suminiai kvapų poveikio rezultatai, tada bus galima pamatyti, vaizdžiai tariant, visą paveikslą.

Aplinkosaugininkai praneša, kad vykdo griežtesnę kontrolę dėl kvapų sklaidos ir kietųjų dalelių išmetimo tiek pietinėje, tiek šiaurinėje miesto dalyje. Klaipėdos miesto savivaldybė sudarė komisiją, kuri irgi kontroliuoja galimus oro teršėjus. Kontrolinių taškų šiuo metu jau yra kur kas daugiau, padidinti matavimo visose vietose parametrai. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai išvardino konkrečius atvejus, kada gali būti skelbiama ekstremali padėtis.

Pasak O. Mariničiaus, išanalizavus visus variantus, prieita prie bendros išvados, kad pagal dabartinę teisinę bazę pagrindo skelbti ekstremalią padėtį nėra. Tačiau pradėti darbai turėtų būti tęsiami toliau, t. y. vykdoma griežtesnė kontrolė ir kt. "Jau kalbame apie konkrečius įstaigų veiksmus. Dar turi būti atlikti teisinės bazės pakeitimai, t. y. padaryta tai, kas priklauso ne nuo Savivaldybės, o nuo centrinės valdžios", - sakė O. Mariničius.


SMARVĖ. Ketvergių gyventojai dažnai skundžiasi, kad kenčia smarvę - puvėsių kvapą, sklindantį iš UAB "Branda LT" atliekų kompostavimo aikštelės Dumpiuose. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kam jums -

2018-10-06   14:16

IP: 188.69.197.96

ta ekstrimali situaciaja?:) Tik kolektyvinis ieškinys, del smarves kritusios NEKILNOJAMO TURTO kainos kompensavimo. Ištirs kas smardina ir kalti i teisma. Interisantu bus žymiai daugiau nei 4000:) Jai vieno namu ukio NT kana krito 1000€ padauginkit:) baigsis visi cirkai Verslas supranta tik skaičius, nesiklauso jie jokiu kalbu, duoda kiek reikia ir kam reikia:) visi linkčioja galvom ir vaidina kad rupi:) o durneliu vietoje gyventojai JIE SUPRANTA TIK SKAIČIUS tai duokim jiems .00000

2018-10-06   13:18

IP: 86.100.120.30

Sveiki. Manau , kad seniai viskas aišku. Kvapai juda vėjo kryptimi.
Šiaurinėje miesto dalyje: Iš Naftos perpylimo bazės cisternų . Labiausiai ketvirčio pabaigoje. Vėjas: ŠV, V silpnas iki 4m/s arba esant žemam oro slėgiui. Kenčia: Luizės , Centro rajonai iki Naujamiesčio kvartalo, dalis Labrenciškės rajono - Mažojo kaimelio kvartalo.
Esant stipriam vėjui iš V ar ŠV - iš Vitės uosto metalo krūvų. Ypatingai kai nusistovi sausi orai: Bomelio vitės ir Didžiosios vilties kvart.
Nuo Celiuliozės kartono gamyklos esant V ir ŠV silpnam vėjui ar žemam slėgiui:
Rumpiškės raj. kvartalai; Fabrko,Gėlių, Gintaro pelkės.
Pietinė dalis. Dumpių įmonių "puokštė". Miestas labiausiai kenčia vasara. Kai temperatūra pakyla virš 22C. Vėjas P ar PR ,lengvas brizas ar tik naktinis oro masių judėjimas. Rimkai, Žardė, Smeltė, Gedminų raj, iki Taikos pr. visi kvartalai.

Kaip turi jaustis žmogus, kai mūsų atstovai ir institucijos lyg šiolei dar vis aiškinasi nuo 1990m.?


bobulytė

2018-10-06   10:20

IP: 85.232.128.56

Žmonės būkit protingi nebebalsuokit už liberalus.Jie neras iš kur ir kodėl dvokia. Nes patys prie to yra nagus prikišę,manau,kad jie gerai žino iš kur kvapai.Viltis durnių motina,gal atsiras sąžiningi ir padės nubausti ir privers.Balsuokim už tuos, kurie myli Klaipėdą,kuriems rūpi jos gerovė.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vertins buvusio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto...

VTEK svarstys A.Vaitkaus elgesį nuotrauka, foto

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad iki liepos 1 d. dar galima...

Viešojo maitinimo įstaigos dirba skaidriau nuotrauka, foto

Buvęs Klaipėdos jūrų uosto vadovas Arvydas Vaitkus teigia dar svarstantis, ar skųsti...

A. Vaitkus dar svarsto, ar skųsti teismo sprendimą nuotrauka, foto

Šiandien, birželio 18 d., 16.30 val. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos Renginių salėje...

Pristatys knygą vaikams apie džiazą nuotrauka, foto

VTEK svarstys A.Vaitkaus elgesį nuotrauka, foto

Klaipėda, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vertins buvusio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto...

Irkluotojas Augustas Navickas nusitaikė į antrą paralimpiadą nuotrauka, foto

Sportas, Šį savaitgalį Poznanėje (Lenkija) vyksiančiame antrajame pasaulio irklavimo taurės etape Augustas Navickas...

Šilutės rajone dingusio jaunuolio kūnas rastas miške nuotrauka, foto

Kriminalai, Nuo sekmadienio vakaro artimieji, draugai, pareigūnai intensyviai ieškojo dingusio 24 metų...

Žvejojusiems policininkams paauglys pasiūlė narkotikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar vakare, pusvalandį iki vidurnakčio, Klaipėdoje, prie Malūno tvenkinio, ne tarnybos metu...

Klaipėda, Paskelbta prieš 35 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...