2021 m. sausio 16 d. 01:49 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nepatikėsite, kiek teršalų tenka eiliniam klaipėdiečiui

(2)

Nepatikėsite, kiek teršalų tenka eiliniam klaipėdiečiui nuotrauka, foto

RAGINIMAI. Virginija Jurgilevičienė proteste laiko plakatą, kuriame ragina nekirsti medžių

© Jono VALAIČIO nuotr.

Klaipėdos skulptūrų parke planuojant iškirsti apie 500 medžių, visuomenininkai pakilo į kovą. Uostamiestyje prieš rotušę susirinkę asociacijos "Klaipėdos žalieji" atstovai su plakatais rankose mėgino atkreipti Klaipėdos valdžios dėmesį į žalą gamtai.

Vienam gyventojui - 22 kilogramai teršalų

"Mieste tarša itin didelė. Vienam žmogui tenka 19 kilogramų visų teršalų, Vilniuje - 7. Tai - statistikos departamento duomenys", - aiškino "Klaipėdos žaliųjų" pirmininkė Liudvika Kuzminčiūtė.

Lietuvos statistikos departamento Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyriaus specialistė Birutė Stolytė portalui ve.lt patikslino, kad Klaipėdos miesto savivaldybėje praėjusiais metais vienam žmogui teko 22 kilogramų teršalų iš stacionarių šaltinių (gamyklų ir taršių įmonių).

"Klaipėdos rajone – 19 kilogramų. Bendrai Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybėse - beveik 22 kilogramų", - apie tai, kiek vienam gyventojui teko teršalų, portalui ve.lt aiškino B. Stolytė.

Ragina imtis priežiūros

Prie rotušės vykusiame proteste žurnalistų kalbinama L. Kuzminčiūtė teigė, kad Skulptūrų parkas yra juosiamas gatvių, kuriose vyksta intensyvus eismas. Ji sakė abejojanti, ar parke išties kris 500 medžių. L. Kuzminčiūtė kalbėjo esą jei parke bus tiesiami pėsčiųjų takai, medžių gali būti iškirsta kur kas daugiau.

"Klaipėdos žaliųjų" pirmininkė pasakojo, kad skulptūrų parke sausų medžių esti, tačiau - mažai. "Pažymima tai, kad medžiai prastai prižiūrimi", - pastebėjo ji.

L. Kuzminčiūtė ragino skirti priežiūrą medžiams. "Tai turėjo būti daroma 30 metų palaipsniui", - komentavo ji.

Visuomenininkė sakė, kad iškirtus medžius bus atsodinama tik 170 medžių. "O kada tie medžiai ataugs", - klausė ji.

L. Kuzminčiūtė aiškino siekianti, kad medžiai būtų kertami palaipsniui, o ne iškarto. "Taip pat norime, kad atsodintų adekvatų kiekį medžių. O žaliųjų zonų mažėja", - konstatavo L. Kuzminčiūtė.

Nesupranta, kam kerta

"Klaipėdos žaliųjų" narė Zita Daugintytė ragino saugoti gamtą ir sodingi naujus medžius, tačiau jokiu nekirsti

"Klaipėdoje liko du skverai, kuriuose galima įkvėpti gryno oro, yra daug medžių - tai skulptūrų parkas ir Dangės skveras.

Čia daug drėgmės, vasarą malonu. Tačiau medžiai naikinami, retinami. Taip atsitiko Dangės skvere. Dabar kažkam medžius prireikė retinti ir skulptūrų parke!

Reiškinys, kai kertami Lietuvos miškai ir medžiai miestuose, blogina ekologinę padėtį, didina šilumos efektą. Tai daro įtaką klimato kaitai. Aš nesuprantu, kam to reikia. Medžius reikia palikti. Vieną kitą galima nukirsti. Viskas", - aiškino ji.

PROTESTAS. Visuomenininkais save laikantys protestuotojai plakatuose paminėjo ne tik problemas dėl medžių | Jono VALAIČIO nuotr.

Neigia esą medžių mažėja

Kiekviename mieste - mažiausiai 30 procentų erdvės laukinei gamtai atsikurti. Tokias rekomendacijas, siekiant sustabdyti klimato kaitą, paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Ar Klaipėdos miesto savivaldybė laikosi šio rodiklio?

"Stengiamės išlaikyti balansą ir atsodinti. Jei vienoje vietoje mažėja, kitoje - daugėja. Tokios galimybės yra ir skulptūrų parke. Tiesa, reikia įvertinti sausuolius, avarinės būklės medžius. Pavyzdžiui, po audros išrauti medžių toje pačioje vietoje atsodinti negalime", - komentavo Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda aiškino, kad Klaipėdos miesto savivaldybė griežtai laikosi PSO rekomendacijų, tad žaliųjų zonų esą Klaipėdoje tikrai nemažėja.

"Stengiamės išlaikyti pusiausvyrą ir visuose projektuose laikomasi normatyvų, kad atitinkamos paskirties obejktuose liktų 30 procentų žaliųjų plotų. Vienintelis objektas, kuriame tų zonų mažėja, yra uostas, bet tai - ne miestas, tad lai jis ir komentuoja", - pareiškė L. Dūda.

Miesto ūkio departamento direktorius aiškino, kad ir atlikus darbus Skulptūrų parke žalos gamtai padaryta nebus. "Žali plotai liks, tiesiog bus daugiau šviesos, o lajos - nesusiaurėjusios, o normalios, iš viršaus bus vaizdas daug geresnis. Dabar lajos sunykusios", - dėstė jis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Girinis

2019-07-23   12:18

IP: 90.140.245.110

L.Dūda labai gerai išmanai apie lajas ir koks vaizdas ten jums iš viršaus. Gal vaizdo kameroms neužtenka šviesos,tad medžiai trukdo?PSO rekomendacijos. Tamsta savo galvos neturi,ar tik pagal instrukcijas gyvas esi. Panašu,kad taip. Laikas begalvį vyt iš posto arba palikti,šaligatvių,gatvių ir šiukšlių tvarkymo departamento direktoriumi,jei toks reikalingas,lai miesto taryba sprendžia,bet parka,i tikrai ne jo kompetencijoje.JAu rašiau,kad takelius galima tiesti ir pakeltus,jei trukdo galingų ir dideliųmedžių šaknys. Jei medis grius,kas valdininkams galvos skausmas,tai jis tuos takelius sulaužys,va tada jūs iš naujo juos atstatysite,jei reikalinga.ir pinigų tam atrasite. Ne žmogus mikui ponas,bet miškas. Deja žmogui nuo mažumės įkalė į galvą,kad jis Gamtos viešpats. Prisiviešpatavo! Matai tamsu miške,lajos netvarkingos,Miškas geriausiai žino kaip formuoti savo lajas ir siekti saulės.Apie Gamtos simbiozę-įvairios skirtingų rūšių organizmų sugyvenimo formos. Žodis kildinamas iš graikų kalbos žodžio symbiosis – sugyvenimas.

Du tarpusavyje artimai susiję organizmai, gyvendami simbiozėje, teikia vienas kitam naudą.
Gamtoje nėra parazitų išskyrus-žmogų. Parazitai turi savybę prilysti prie šilčiausių,jaukiausių ir sočiaipeno turinčių vietų. Po nepriklausomybės Lietuvos valdžioje sutupė tokie,tad likusi dalis gyventojų pabėgo,neapsikentę.Ką neakivaizdu? Ar jūs turite kitokius paiškinimus.
Vaikų aikštelės? Čia klausymas.Mano nuomone vaikai turi žaisti gyvoje gamtoje,o ne PVC dangomis nuteptuose atrakcionuose.Guminiais lakštais nuklotomis aikštelėmis. Kas prileidžia tokius atrakcionus tas neišsilavines nemokša ir nesvarbu kad su keliais aukštais aukštųjų,prielaida,,jis dar ir sąmoningas kenkėjas. Kas labai galimas dalykas. Reikia stebėti ar sąmoningų valdininkų vaikai nuolat slampinėja-žaidžia tokiose aikštelėse? Jose nėra jokios energijos tik slopinanti sumauto Disneilendo Kopija bukinanti ir atitolinanti vaikus nuo tikrosios Gamtos suvokimo. Tai viena iš begalės programavimo formų Kar kar nežinau kas tai bet įtariu tie pripučiami poliviniliniai daiktai kuriuose vaikai trinasi ir kvepuoja ,trinties pasekoje,PVC nano dalelėmis. Jau nekalbu apie uždarose erdvėse sumontuotas tas plastiko pilis,tėveliai savo kūdikius nešasi į tokius prekybcentrius,nepagalvoję,kad ventiliacija ir jos ekspluatacijos katai dengiami visų dirbančiųjų ir lankytojų sveikatos sąskaita. Žinau,nes dirbau pramoninių vėdinimo ir kondicionavimo sistemų diegime ir priežiūroje. Tik dėl žinių. ..keletą metų Vilniuje. Negi jūs nepavarkstate pabuve pusvalandį prekybcentrį? Savijautos neapgausi,tik męs jau pripratinti naikinti savo kūną ir samoningai ir nesąmoningai.
Kas man tas miestas,jei gyvenu pamiškėj ir kiekvieną dieną po jį vaikštau,b et gaila gimto miesto tad minka klaviatūrą,nes siekiu paprotinti miesto gyventoja.Suprantu,kad daugumai tai nesuvokiama ir nežinia kokių tikslų vedinas esąs. Žalieji masinės informacijos priemonėse nušviečiami dviprasmiškai todėl žmonėse sukurtas stereotipas,kad tai niekais ir merkantilinių siekių vestinų,neturinčių ką veikti žmonių sambruzdis.Taip yra.R. Karbauskio asmenyje žalieji diskreditavo save piliečių akyse,....tiek to,...bet męs -sąmoningi ir gerai informuoti žmonės neturime sustoti,kai naikinama Gamta kurios lopšyje esame užaugę ir gyvename! Stiprybės,vienybės ir nuožmumo Jums Gamtos mylėtojai. P.S.,nors ir esame išblaškyti.,tačiau Mūsų daug.

Barmalejus

2019-07-23   11:30

IP: 90.135.140.154

Grubliauskai buk vyras ir prisiimk atsakomybe kartu su visa savo sobla uz 30 metu neveiklumo. Atsistatydink.....!!!!!!!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Sausio 13-ąją, tą kruvinąjį sekmadienį, Lietuvoje buvo išleistas vienintelis laikraštis. Tai buvo...

V.Puodžiūnas: "Nė vienas "Klaipėdos" redakcijoje nebedirba"... (Papildyta) nuotrauka, foto

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...