2020 m. lapkričio 27 d. 10:48 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Komentarai

nuomonė

2017-06-16   10:34

IP: 83.181.151.33

siekiant skaidrumo , Meno tarybos komisijos nariai , kasmet turėtų būti vis kiti asmenys . o tie , kurie "prašo pinigų " iš vis mano nuomone negalėtų joje dalyvauti , net nusišalinant . Man sunku patikėti , kad komisijos nariai , balsuos prieš nusišalinusius kolegas :) O tie , kurie gauna lėšų PRIVALO atsiskaityti ir pateikti finansinius dokumentus apie išlaidas , jei prašo daugiau - argumentuoti skaičiais . Mes kovojome už skaidrumą ir kovojame prieš korupciją ? :) o komisijos nariai, kurie yra bausti ar kitaip pažeidė gautų pinigų panaudojimą - šalinami.

nieko nepadarysi

2017-06-15   21:02

IP: 81.7.87.44

Matyt Trakumienė jau nieko ir nebeišmoks...Juk pinigus dalinti moka pakankamai gerai, į ,,elito" (čia kalbu apie Meno tarybos komisiją) gretas puikiausiai įsiliejo. Gi, pažiūrėkit festivalį ,,Šermukšnis" ekspertai atmetė, o komisija skyrė vos ne dvigubai daugiau negu minimalią sumą. Tai čia reikėjo ,,nudirbti nemažą darbą", kad pasiekti tokių rezultatų..Matyt dėl to neliko laiko tiesioginėms pareigoms atlikti, dėl to ir sutarties nepaskaitė.

nieko sau - puolama :)

2017-06-15   09:51

IP: 90.134.115.3

skaitom - „Pasirodo, jog Savivaldybė yra įpareigojusi rūpintis tvarka Vasaros estradoje Žvejų rūmus. Taigi, mes turėjome paruošti vietą dainų šventei. Prisiimame kaltę, kad per vėlai supratome, jog esame nepajėgūs atlikti šią funkciją, nes tam nebuvo skirta lėšų, o ir fizinių galimybių neturime......tvirtino N.Trakumienė - P.S. Viskas kaip ir aišku :) Nesuprantu kaip gali dirbti žmogus nesuvokiantis sutarčių ? Per vėlai suprato , kad nepajėgūs ? :)))) Tikri profesionalai ...Rėkti ir aiškintis su savivaldybe dėl nepajėgumo reikėjo anksčiau ar šventė tik prieš 3 dienas buvo paskelbta ? Gėda turi būti tokiems darbuotojams , kurie "parodė " kokia ta kultūros sostinė ir jos požiūris į kultūrą . Gėda , gėda ... Tik atleisti prastai dirbančius , gal tokiu būdu apsivalysime . Gal ponia prastai suvokia ir darbą komisijoje , kuri dalina pinigėlius " kultūrai" ? Deja pradedu abejoti tokiais "profesionalais" .

valdžia problemą stumia nuo savęs

2017-06-15   08:42

IP: 86.100.16.76

Kam visus šunis reikia karti ant p. Trakumienės. Vasaros estrados sutvarkymas – ne vieno žmogaus darbas. Ir ne vienos įstaigos. Šiuo atveju Žvejų rūmų. Tai milžiniškas darbas. Panašiai kaip baseino statymas. Čia turi būti politinė valia. Tarybos sprendimas ir pan. O dabar puolate vieną žmogų su viena valytoja. Gėda.

tam RK

2017-06-14   14:08

IP: 77.219.200.119

čia kas silpnaprotystės priepuolis ? O kiek lietuvaičių spjauna į džiazo ir visokius modernius festivalius ? Kodėl turime juos išlaikyti ir dar visokius direktorius bei direktores su nuolatiniais atlyginimais ? Mano nuomone švenčių reikia įvairių , nes mes skirtingi . O pasipiktinimas - dėl tvarkos . Gaila , kad ponia N.Trakumienė "prastai" suprato sutartį . Tikiuosi ji bus atleista . Dirbti turi tik suvokiantys atsakomybę . Gėda .....

PSO duomenys: lietuviai vis dar pirmi – suvartoja 16,3 litro alkoholio

 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad naujausi, dar nepatvirtinti duomenys rodo, jog alkoholio suvartojimas Lietuvoje siekia 16,3 litro vyresniam nei 15 metų gyventojui. Nors tai mažiau nei anksčiau skelbti duomenys, Lietuva vis dar yra daugiausiai alkoholio vartojanti šalis, tikina PSO atstovas.


PSO Priklausomybių ir psichikos sveikatos centro profesorius Jurgenas Rehmas teigia, kad naujausi duomenys rodo, kad Lietuvoje vienas gyventojas suvartoja 16,3 litro alkoholio. Tačiau, anot jo, tai nėra galutiniai duomenys ir jie dar turės būti patvirtinti.


„Šie duomenys dar turės būti patvirtinti valstybės. (...) Jūs vis dar esate pirmas numeris“, – spaudos konferencijoje trečiadienį teigė J. Rehmas.


Pasak jo, ankstesni PSO duomenys, rodę, kad Lietuvoje alkoholio vartojimas siekia 18,2 litro vienam gyventojui, buvo paremti 2013–2014 metų duomenimis. Naujausi duomenys paremti 2016 metų duomenimis.


PSO atstovas tikino, kad naujausi duomenys perduoti Lietuvai, kuri dar turės juos įvertinti ir patvirtinti arba pateikti savo pastebėjimus. Pagal PSO duomenis, antroje vietoje pagal alkoholio suvartojimą yra Baltarusija, trečioje – Čekija.


Pasak J. Rehmo, kaskart, kai PSO paskelbia, kad kuri nors valstybė suvartoja daugiausiai alkoholio pasaulyje, sulaukiama kritikos, abejojama organizacijos metodologija.


„Mes sulaukiame protestų, kodėl jūs taip padarėte, bet kažkas turi išgerti daugiausiai ir paprastai tai yra kas nors iš Rytų Europos. Tai nebus Indija, Afrika, paprastai tai Europos valstybė esanti arčiau rytų“, – tikino J. Rehmas.


Jis tikino, kad skaičiuojant valstybių alkoholio suvartojimą yra įtraukiami ne tik oficialūs statistikos duomenys, bet ir neapskaitytas alkoholis, kuris suvartojamas nelegaliai. Anot jo, penkių ekspertų grupė, kurių pavardžių PSO atstovas neatskleidžia, pateikė savo vertinimus, kiek Lietuvoje alkoholio suvartojama nelegaliai. Vėliau šie duomenys buvo tikslinami ir iš naujo pateikiami ekspertams, kad šie būtų patvirtinti dar kartą ir galutinai įtraukti į statistiką.


Be to, anot J. Rehmo, skaičiuojant alkoholio suvartojimą, galutiniai skaičiai pateikiami valstybėms, kurios gali pateikti savo pastabas. Tačiau į jas neatsižvelgiama tais atvejais, kai valstybės nepagrindžia jų. Anot PSO atstovo, matoma tendencija, kad kiekviena valstybė siekia sumažinti alkoholio vartojimo statistiką.


„Pavyzdžiui, pateikėme duomenis Iranui ir jie teigė, kad jie neteisingi, nes Irane nėra alkoholio. (...) Klausiame, kodėl tuomet pas jus sulaikyta 2 tūkst. žmonių dėl prekybos nelegaliu alkoholiu? Šalys turi savo teiginius pagrįsti duomenimis“, – aiškino J. Rehmas.


Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas teigia, alkoholio suvartojimas Lietuvoje yra didelis, tačiau jam kelia abejonių, ar tikrai Lietuva yra pirmoji.


„Jie pripažįsta, kad metodologijos tarp šalių skiriasi ir net jeigu pati PSO apskaičiuoja visas šalis pagal vieną metodologiją, nėra aišku, ar tikrai tie duomenys yra palyginami. O tai yra svarbu, vertinant kuri šalis daugiausiai išgeria, nes į tai atsižvelgiant Lietuvoje pradėtos taikyti drakoniškos priemonės“, – BNS sakė Ž. Šilėnas.


Anot jo, taip pat abejonių kelia ir tai, kad nors PSO aiškina savo metodologiją, viešai neatskleidžia formulių ir algoritmų.


„Tuomet galėtume matyti, kiek svorio skaičiavimuose turi Statistikos departamentas, kiek – apklausos ir panašiai“, – teigė Ž. Šilėnas.


Lietuvos Statistikos departamentas gegužės pabaigoje paskelbė, kad vienas 15 metų ir vyresnis Lietuvos gyventojas pernai suvartojo vidutiniškai 13,2 litrų absoliutaus (100 proc.) legalaus alkoholio – 0,8 litro mažiau nei 2015 metais.


Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

jonc

2017-06-14   12:03

IP: 86.100.25.167

rk gal tu nesireikšk,nes matosi tavo trumpas razumas

> RK.

2017-06-14   08:32

IP: 86.38.236.206

nenuostabu, kad tipeliai, kurie nuolat kalba Tautos vardu, sugeba tik spjaudyti ant kitų

RK.

2017-06-13   22:28

IP: 86.38.207.137

Rašote, kad šventė reikalinga Tautai. Tai kiek šventėje buvo žmonių? 3 milijonai? Nes būtent tiek žmonių Lietuvoje sudaro Tautą. Jei buvo mažiau, reiškia tai ne visa tauta. O jei buvo tik keli tūkstančiai, tai kalbėti apie Tautą nėra pagrindo, nes didžioji Tautos dalis spjauna į šią šventę ir Tautai šios šventės nereikia.

2017-06-13   20:42

IP: 86.100.162.164

Gaila, kad tiek metų dirbusi ŽR Trakumienė taip ir neišmoko, ar nenori tvarkingai ir reikiamai pasiruošti renginiams, visada atmestinai, be iniciatyvos, pavaduoti direktorių reiškia reikia pavaduoti 100 proc. o ne žavėtis pareigomis, gal jau
pavargo dirbti ir laikas poilsio užtarnauto, o ne pakišti vadovą, mėgstantį net per daug tvarką. Manau miesto vadovas atidžiai įsigilins į abejingumo renginiu padarinius. Žinoma šventė daug ką išpirks, bet ne N.Trakumienės pastangomis o atlikėjų širdingu pasirodymu. Sėkmės Šumskiui

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Nuo lapkričio 30 dienos, siekiant sumažinti užsikrėtimų COVID-19 riziką, karantino metu laikinai...

KRATC informacija Klaipėdos miesto gyventojams nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto gyventojams, karantino metu netekusiems darbo pajamų ir susidūrusiems su nepalankiomis...

Netekusiems pajamų – vienkartinė materialinė parama nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

"Savaitės eksprese" - kodėl menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

Garsiai nuskambėjusioje Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamento Švėkšnos katilinės renovacijos istorijoje padėtas...

Švėkšnos katilinės istorijoje padėtas taškas nuotrauka, foto

Po to, kai rašėme: Klaipėdiečiai, ginkite Girulių mišką nuotrauka, foto

Lietuva, Vakar „Vakaro žinios" priminė, kad klaipėdiečiai dar gali pareikšti savo ...

Sergančiojo koronavirusu dienoraštis (12) nuotrauka, foto

COVID-19, Tęsiame rašinių ciklą, kuriame savo mintimis ir išgyvenimais dalinasi koronavirusu sergantis 36-erių...

KRATC informacija Klaipėdos miesto gyventojams nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo lapkričio 30 dienos, siekiant sumažinti užsikrėtimų COVID-19 riziką, karantino metu laikinai...

Rekonstruos kelio Šiauliai-Palanga ruožą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ kitų metų pavasarį imsis...

COVID-19, Paskelbta prieš 47 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 48 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...