2020 m. lapkričio 30 d. 01:01 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Neparuošusieji estrados šventei bus nubausti?

(35)

Neparuošusieji estrados šventei bus nubausti? nuotrauka, foto

NETVARKA. Nuotraukas, kaip atrodė Klaipėdos vasaros estrada per Lietuvos Vakarų krašto dainų šventę, "Vakarų ekspreso" redakcijai siuntė pasipiktinę skaitytojai.

© Juozo Girčio nuotr.

Reklama

Sekmadienį Klaipėdoje įvykusi Lietuvos Vakarų krašto dainų šventė, skirta Mažosios Lietuvos dainų švenčių devyniasdešimtmečiui, paliko ne tik nuostabius įspūdžius, pasididžiavimą mūsų tautine kultūra, liaudies daina, muzika, šokiais, bet ir kartėlį, jog lietuvybės šaknis stiprinantis renginys vyko apleistoje, neprižiūrėtoje Vasaros estradoje.

Šventės išvakarėse paaiškėjo, jog erdvė masiniam renginiui neparuošta. Žiūrovų sektorius skendo aukštose žolėse. Miesto politikai ir net pats meras viešai kreipėsi į atsakingus asmenis, kad "šventei estrada būtų nuskusta žaliąja barzda", tačiau vos keletas moterų rankomis rovė piktžoles paskutinę dieną, kai jau rinkosi šventės dalyviai.

Savivaldybės sprendimu prieš metus Vasaros estradoje buvo nuardyta dalis žiūrovų suolų. Tuomet buvo teigiama, jog dainų šventėse jau nebesulaukiama tiek daug žiūrovų kaip anksčiau, tad ir stacionarių sėdimų vietų gali būti mažiau. Juolab kad nuardytų suolų vietoje renginio metu galima pastatyti laikinus suolus, sėdmaišius ar įrengti kitokias sėdimas vietas. Deja, prieš Lietuvos Vakarų krašto dainų šventę tai nebuvo padaryta ir daugybė žiūrovų renginį stebėjo stovėdami.

Minėtosios šventės meninę programą organizuojančios chorinės bendrijos "Aukuras" vadovas doc. Algirdas Šumskis nenorėjo komentuoti to, už ką nėra atsakingas.

"Kai į namus pasikviečiame svečių, tai paprastai susitvarkome. Estrada prieš šventę, į kurią atvyko daugiau kaip 7 tūkstančiai dalyvių ir antra tiek žiūrovų, sutvarkyta nebuvo, nors to prašėme. Kodėl? Paklauskite mero. Matyt, šis renginys miestui nėra svarbus, matyt, prioritetai kiti... Tik noriu pridurti faktą, jog Lietuvos Vakarų krašto dainų šventės tiesioginę transliaciją internetu stebėjo 67 tūkstančiai žmonių visame pasaulyje, sulaukėme 15 tūkstančių atsiliepimų ne tik iš lietuvių, bet ir iš užsieniečių. Tai rodo, jog šis renginys yra labai svarbus įvykis", - sakė A. Šumskis.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda nurodė, jog už tvarką estradoje atsakingas jos administratorius - kultūros centras Žvejų rūmai ir jų vadovas Alvydas Lenkauskas.

Reklama

Pastarasis šiuo metu atostogauja. Jo pavaduotoja Nemira Trakumienė iš pradžių aiškino, jog ne Žvejų rūmai, o Klaipėdos savivaldybės administracija yra įsipareigojusi tvarkyti ir parengti estradą prieš dainų šventes.

"Buvo sudaryta trišalė sutartis tarp Savivaldybės administracijos, chorinės bendrijos "Aukuras" ir Lietuvos liaudies kultūros centro. Antrame sutarties punkte nurodyta, jog Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įsipareigoja parengti kiekvienai dainų šventei Vasaros estradą arba kitą šventei tinkamą vietą Vasaros estrados modernizavimo laikotarpiu. Lietuvos liaudies kultūros centras atsakingas už techninį aptarnavimą, o chorinė bendrija "Aukuras" - už meninę programą. Žvejų rūmai iš viso šiame renginyje nedalyvauja. Tačiau geranoriškai mes vis tiek siuntėme žmones padėti, nors Žvejų rūmai ir neprivalo to daryti", - tvirtino N. Trakumienė.

Visgi po kurio laiko, pasikalbėjusi su direktoriumi ir Savivaldybės administracija, N. Trakumienė perskambino ir prisipažino neteisingai interpretavusi sutartį.

"Pasirodo, jog Savivaldybė yra įpareigojusi rūpintis tvarka Vasaros estradoje Žvejų rūmus. Taigi, mes turėjome paruošti vietą dainų šventei. Prisiimame kaltę, kad per vėlai supratome, jog esame nepajėgūs atlikti šią funkciją, nes tam nebuvo skirta lėšų, o ir fizinių galimybių neturime. Tvarką Vasaros estradoje kiekvieną dieną palaiko vienas darbuotojas. Jis tik surenka šiukšles. Vieną kartą per mėnesį nupjaunama žolė. Prieš šventę reikėjo išrauti daugybę didelių žolių žiūrovų sektoriuje, sutvarkyti sulūžusius suoliukus. Tik vienas darbuotojas žoles rovė, šeštadienį vakare nusiuntėme 6 darbuotojų brigadą rauti žoles, sekmadienį jie dirbo nuo 6 valandos ryto, tačiau darbas nebuvo padarytas taip, kaip priklauso. Tam reikėjo samdyti įmonę", - apgailestavo Žvejų rūmų direktoriaus pavaduotoja.

N. Trakumienė užtikrino, jog problema prieš kitus šią vasarą planuojamus renginius koncertų estradoje bus išspręsta. Liepos 6 d. čia planuojama didžiulė chorų šventė Valstybės (Lietuvos karaliau Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti, vėlia vyks grupės SEL koncertas.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas po šventės pažymėjo, jog Žvejų rūmų administracija, atsakinga už estrados parengimą dainų šventei, buvo įspėti tuo pasirūpinti iš anksto.

Reklama

"Savivaldybės administracijai nurodyta išsiaiškinti, kas ko nepadarė, ir pritaikyti atitinkamas sankcijas", - reziumavo miesto vadovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nuomonė

2017-06-16   10:34

IP: 83.181.151.33

siekiant skaidrumo , Meno tarybos komisijos nariai , kasmet turėtų būti vis kiti asmenys . o tie , kurie "prašo pinigų " iš vis mano nuomone negalėtų joje dalyvauti , net nusišalinant . Man sunku patikėti , kad komisijos nariai , balsuos prieš nusišalinusius kolegas :) O tie , kurie gauna lėšų PRIVALO atsiskaityti ir pateikti finansinius dokumentus apie išlaidas , jei prašo daugiau - argumentuoti skaičiais . Mes kovojome už skaidrumą ir kovojame prieš korupciją ? :) o komisijos nariai, kurie yra bausti ar kitaip pažeidė gautų pinigų panaudojimą - šalinami.

nieko nepadarysi

2017-06-15   21:02

IP: 81.7.87.44

Matyt Trakumienė jau nieko ir nebeišmoks...Juk pinigus dalinti moka pakankamai gerai, į ,,elito" (čia kalbu apie Meno tarybos komisiją) gretas puikiausiai įsiliejo. Gi, pažiūrėkit festivalį ,,Šermukšnis" ekspertai atmetė, o komisija skyrė vos ne dvigubai daugiau negu minimalią sumą. Tai čia reikėjo ,,nudirbti nemažą darbą", kad pasiekti tokių rezultatų..Matyt dėl to neliko laiko tiesioginėms pareigoms atlikti, dėl to ir sutarties nepaskaitė.

nieko sau - puolama :)

2017-06-15   09:51

IP: 90.134.115.3

skaitom - „Pasirodo, jog Savivaldybė yra įpareigojusi rūpintis tvarka Vasaros estradoje Žvejų rūmus. Taigi, mes turėjome paruošti vietą dainų šventei. Prisiimame kaltę, kad per vėlai supratome, jog esame nepajėgūs atlikti šią funkciją, nes tam nebuvo skirta lėšų, o ir fizinių galimybių neturime......tvirtino N.Trakumienė - P.S. Viskas kaip ir aišku :) Nesuprantu kaip gali dirbti žmogus nesuvokiantis sutarčių ? Per vėlai suprato , kad nepajėgūs ? :)))) Tikri profesionalai ...Rėkti ir aiškintis su savivaldybe dėl nepajėgumo reikėjo anksčiau ar šventė tik prieš 3 dienas buvo paskelbta ? Gėda turi būti tokiems darbuotojams , kurie "parodė " kokia ta kultūros sostinė ir jos požiūris į kultūrą . Gėda , gėda ... Tik atleisti prastai dirbančius , gal tokiu būdu apsivalysime . Gal ponia prastai suvokia ir darbą komisijoje , kuri dalina pinigėlius " kultūrai" ? Deja pradedu abejoti tokiais "profesionalais" .

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Spalio pabaigoje, siaučiant stipriam vėjui, Skulptūrų parke nukentėjo V. Šerio skulptūra "Budėjimas",...

Nukentėjusi skulptūra išvežta remontui nuotrauka, foto

Visame Klaipėdos rajone reikalingas dėmesys ir lėšos infrastruktūros gerinimui. Tačiau, skirstydami lėšas,...

A. Balnionienė: mūsų siekis – darniai vystoma rajono infrastruktūra nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Kitokį veidą parodžiusi Lietuvos rinktinė sutriuškino belgus nuotrauka, foto

Sportas, FIBA „burbulą“ Vilniuje Lietuvos rinktinė uždarė pergale ir nuplovė gėdą, patirtą...

Ačiū, Bernardai nuotrauka, foto

In Memoriam, "Su advento žvakele uždegiau ir žvakelę Bernardui",- sekmadienio pavakare raudodama pranešė Bernardo...

Kraupi avarija F-1: automobilis perlūžo per pusę ir užsidegė nuotrauka, foto

Sportas, Formulės-1 pasaulio čempionato lenktynės Bahreine prasidėjo itin retu ir šiurpiu incidentu.

Seimo kontrolierius nepritaria siūlymui įstatyme atskirai išskirti smurtą prieš moteris nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo kontrolierius nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) idėjai įstatyme atskirai...

In Memoriam, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...