2020 m. rugsėjo 28 d. 02:34 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Naujų vaikų žaidimo aikštelių - kasmet vis mažiau

(5)

Naujų vaikų žaidimo aikštelių - kasmet vis mažiau nuotrauka, foto

KOKYBĖ. Naujosios aikštelės įrenginiai, pasak Dianos Gerasimovienės, pagaminti iš itin kokybiškos suomiškos medienos, jų eksploatacijos terminas - 10 metų.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Savivaldybės pažadai, kad kiekvienais metais Klaipėdoje bus įrengta po penkias naujas vaikų žaidimo aikšteles, subliuško. Kiekvienais metais vaikų žaidimams skiriama vis mažiau lėšų. Šiemet pagal šią programą tikimasi įrengti vos dvi aikšteles.

Trimetę programą, pagal kurią planuota kasmet įrengti po penkias, griežtus higienos ir saugumo reikalavimus atitinkančias vaikų žaidimų aikšteles viešosiose erdvėse, Klaipėdos miesto savivaldybė parengė 2018-aisiais. Tada teigta, kad vaikams skirtos naujos žaidimo aikštelės bus senamiestyje ir istorinėje miesto dalyje. Pirmaisiais programos metais už 150 tūkst. Eur įrengtos aikštelės Kretingos gatvėje, prie "Žemynos" gimnazijos, Smilties Pylimo gatvėje prie 3 namo, Koncertų salės kieme, Ryšininkų gatvėje prie 3 namo, Taikos prospekte prie 10 namo.

Tačiau jau antraisiais metais programos tikslo pasiekti nepavyko - įrengtos ne penkios, o tik trys naujos vaikų žaidimo aikštelės: Simonaitytės gatvės 17 namo kieme, Reikjaviko gatvės 20 namo kieme ir Taikos prospekto 92, 94 namų kieme. Pasak programą kuruojančios Klaipėdos savivaldybės administracijos Statinių administravimo skyriaus vedėjos Dianos Gerasimovienės, tam iš miesto biudžeto pernai buvo skirta apie 100 tūkst. Eur.

Šiemet šiai programai tęsti, anot pašnekovės, lėšos dar apkarpytos - skirti tik 75 tūkst. eurų. Už juos numatyta įrengti tik vaikų žaidimo aikšteles Šiaulių g. 13 namo kieme ir Kalnupės g. 13 namo kieme.

"Buvo priimtas sprendimas geriau įrengti mažiau, bet didesnio ploto vaikų žaidimo aikšteles. Be to, šiais metais iš Savivaldybės biudžeto, tik pagal kitą projektą, skirta lėšų ir naujai vaikų žaidimo aikštelei Poilsio parke įrengti, nes senoji po aštuonerių metų eksploatacijos jau buvo netinkama naudoti", - aiškino D. Gerasimovienė.

Prasidėjus paskutiniam vasaros mėnesiui, numatytoje aikštelei vietoje tik pradedami žemės kasimo darbai. Poilsio parke įrenginėjamos naujos aikštelės vaikai taip pat sulauks ne anksčiau kaip rugsėjo viduryje, visą vasarą poilsio erdvę užėmę statybininkai.

TEMPAS. Poilsio parke įrenginėjamos naujos aikštelės vaikai sulauks ne anksčiau kaip rugsėjo viduryje, visą vasarą poilsio erdvę užėmę statybininkai.

"Šis 196 tūkst. eurų vertės projektas užtruko todėl, kad rangos darbai nupirkti tik iš trečio karto. Pirmus kartus buvo skundžiami viešųjų pirkimų rezultatai. Bet kuriuo atveju senosios aikštelės jau nebuvo galima naudoti. Tie patys rangovai ją pašalino ir stato naują", - teigė D. Gerasimovienė.

Anot pašnekovės, programa, pagal kurią atnaujinamos vaikų žaidimo aikštelės, bus tęsiama, tačiau kiek naujų aikštelių ir kur atsiras kitais metais, dar nesuplanuota.

Kartu yra šalinami ir taisomi seni vaikų žaidimo įrenginiai, kurių uostamiestyje skaičiuojama daugiau kaip tūkstantis. Įvardinti šių darbų apimties ir tam panaudotų lėšų skaičių pašnekovė negalėjo, sakė, kad tai - nuolatinis procesas ir skaičiai kinta.

Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė kritikavo uostamiesčio vaikų žaidimo aikštelių atnaujinimo programą prieš dvejus metus ir dabar nuomonės nepakeitė.

Reklama

"Jau tada sakiau, kad Klaipėdos miesto savivaldybės administracija elgiasi neūkiškai, įrenginėdama vos keletą brangių vaikų žaidimo aikštelių toli nuo gyvenamųjų namų. Tėvai, vakare grįžę po darbo, tikrai nevažiuos ieškoti žaidimo aikštelės vaikui. Jiems aktualu, kad tokia būtų jų kieme.

Pažymėtina, kad vienokie ar kitokie vaikų žaidimo įrenginiai ir yra kas antrame kieme. Dažnai jiems reikia visai nedidelio remonto ir vaikai turėtų veiklos prie savo namų. Tačiau šie įrenginiai prie daugiabučių namų yra apleisti, o investuojami dideli pinigai vien tam, kad būtų išpildyti perdėti reikalavimai, kad aikštelės būtinai būtų su gumine danga, iš sertifikuotų medžiagų ir pan. Patirtis rodo, kad net griežčiausi reikalavimai aikštelėms neapsaugos vaikų nuo galimų susižeidimų", - svarstė A. Zarambienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

b

2020-08-05   23:34

IP: 162.158.126.104

Vardas..Brianas Günteris Haugenas
Gyvena ..... Šiaurės Reinas-Vestfalija
Profesija ...... verslininkas
Paskolos suma .... 250 000 €
Paskolų palūkanos .... 1 proc.
Religija: katalikybė
Mano el. Paštas kiekvienai arkliai; [email protected]

Buvo sakoma, kad gyvenimas iš tikrųjų gali džiaugtis tik tuo atveju, jei jau buvo kančia ir skausmas. Esu laiminga ir dėkinga, kad esu su savo „Mizuho Bank“, Ltd. Diuseldorfo filialas gavo 250 000 eurų paskolą į banko sąskaitą. Ar esate vyras ar moteris, kurie kreipėsi dėl paskolos ir buvo atmesti jūsų banko? Šiandien noriu jums pasakyti, kad galite gauti paskolą iš geriausios internetinės kompanijos ir nereikia pildyti daugybės dokumentų, jie taip pat turi gerą 1% palūkanų normą. Su AASIMAHA ADILA PASKOLOS BENDROVĖ mane supažindino draugas, gavęs iš jų paskolą. Man reikėjo grynųjų pinigų ir nuėjau į savo banką. Jie man pasakė, kad dėl blogo kredito nebuvau kvalifikuotas gauti paskolą, o banko palūkanos buvo aukštos. Dabar esu laiminga, nes galiu kurti savo svajonių verslą. Mano mokėjimas prasidės netrukus. Nustokite švaistyti laiką komerciniame banke, turėdami aukštą palūkanų normą, ir pasinaudokite AASIMAHA ADILA AHMED PASKOLOS FIRMA, kad gautumėte savo paskolos lėšas. Jie labai greitai gauna patvirtintas paskolas ir kredituoja jūsų sąskaitą tą pačią paraiškos pateikimo dieną. Ne, dalyvaujama per daug procesų ir procedūrų, kaip tai daroma bankuose. Paskolas teikianti įmonė nežino, kad dalinuosi šia gera žinia. Su jais galite susisiekti el. Paštu.
Kreipkitės dabar ..... ([email protected])
Mano el. Paštas kiekvienai arkliai; [email protected]

JUSTĖ

2020-08-05   10:15

IP: 83.171.17.42

NEUŽTENKA ĮRENGIMUS TIK PASTATYTI ,JIE TURI BŪTI KIEKVIENĄ DIENĄ TIKRINAMI IR REMONTUOJAMI.KO PAS MUS NIEKAS NEDARO.TODĖL KOL VIENUS STATOME-KITI JAU BŪNA APGRIUVĘ.BE TO REIKĖTŲ STEBĖTI,SU KOKIAIS ĮRENGIMAIS VAIKAI DAUGIAUSIA ŽAIDŽIA,KAD NEPRIPIRKTI NEĮDOMIŲ IR NENAUDOJAMŲ TŲ ĮRENGIMŲ.

Airinė

2020-08-05   10:09

IP: 83.171.17.42

geriau tų aikštelių būtų mažiau ,bet jos turėtų atitikti visų amžiaus grupių vaikų poreikius ir būtų saugios. Dabar mes matome tik mažą dalelę vaikų ,galinčių žaisti tose aikštelėse. Be to jos neatitinka reikalavimų ypač dėl dangos. einama pačiu paprasčiausiu keliu-pripilama žvyro,kuris ne tik nesaugus ,bet ir dulka. Ypač tokios aikštelės turėtų atsirasti skvereliuose ,parkuose,kur didesnė ir saugesnė erdvė.Mamos pasivaikščiodamos gali nueiti su savo vaikais ir žaisti. be to įrengimai turėtų būti parenkami ne pagal kainą o pagal to įrenginio funkcionalumą.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos jūrininkų ligoninė šių metų birželį patyrė kibernetinę ataką. Nacionalinio kibernetinio saugumo...

Jūrininkų ligoninė birželį patyrė kibernetinę ataką nuotrauka, foto

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Pasitinkant Vairuotojų ir keliaujančiųjų dieną Klaipėdos apskrities pareigūnai dar kartą priminė, kad...

Išvengti nelaimių kelyje padėtų atsargumas nuotrauka, foto

Nelaimė Slengiuose, kai antradienį žuvo iš šalutinio kelio paspirtuku išvažiavęs ir po...

Po tragedijos Klaipėdos rajone: gyventojai jaučiasi negirdimi, žada sukilti nuotrauka, foto

Po rezultatyvaus savaitgalio - 3-ioji BHL turnyrinės lentelės vieta nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos rankinio klubas "Dragūnas" sekmadienį Baltijos rankinio lygos (BHL) rungtynėse namuose rezultatu...

Už apsilankymą Nidos švyturyje Neringos muziejai surinko apie 15 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Neringa, Už apsilankymą Nidos švyturyje iš viso surinkta apie 15 tūkst. eurų, BNS...

Vladimiras Laučius. Kaip mes nešame Baltarusijai demokratijos saulę nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvos politinis elitas taip drąsiai kovoja už laisvę ir demokratiją Baltarusijoje, fotografuodamasis socialiniams tinklams...

Laura Groza: "Kiekvienas spektaklis man - lyg mylimasis" nuotrauka, foto

SE, Rugsėjo 19,20 dienomis Maksimo Gorkio pjesės "Saulės vaikai" premjera Klaipėdos dramos teatras...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...