2020 m. liepos 7 d. 22:04 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Naujosios darbo grupės tikslas - medicinos darbuotojų ir pacientų saugumas

(6)

2020-04-24, 09:29

Arvydas VAITKUS, Klaipėdos miesto tarybos narys

Naujosios darbo grupės tikslas - medicinos darbuotojų ir pacientų saugumas nuotrauka, foto

Grupės nariai išgirdo aibę problemų, esančių šioje gydymo įstaigoje.

© VE.lt fotomontažas.

Reklama

Balandžio 17-ąją mero Vytauto Grubliausko potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, pavedant jai iki 2020 m. gegužės 31 d. parengti rekomendacinį priemonių planą dėl VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės veiklos tobulinimo, siekiant pašalinti įstaigos vidinės komunikacijos, mikroklimato ir kitas problemas.

Balandžio 22-ąją šiuo klausimu nuotoliniu būdu buvo organizuotas pasitarimas, kurios tikslas buvo išklausyti profesinių sąjungų atstovus, jų pastabas ir pasiūlymus leisiančius parengti rekomendacinį priemonių planą.

Grupės posėdyje dalyvavo visų profesinių sąjungų atstovai, miesto savivaldybės Taryboje esančių daugumos ir opozicijos frakcijų atstovai, miesto savivaldybės administracijos vadovai.

Paeiliui pasisakė: Vytautas Grykšas, Jungtinės profesinių sąjungų atstovybės deleguotas atstovas, atstovaujantis apie 130 narių, Vida Šereikienė, Jungtinei profesinių sąjungų atstovybei priklausančios Medicinos seserų profsąjungos deleguota atstovė, atstovaujanti 572 narius ir Audrius Muižys, Klaipėdos universitetinės ligoninės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos deleguotas atstovas (kiek atstovauja narių – neatsakė).

Grupės nariai išgirdo aibę problemų, esančių šioje gydymo įstaigoje. Pagrindinė įvardinta problema – ne visi medicinos darbuotojai, sužinoję Covid-19 viruso veikimo specifiką ir poveikį, buvo tam pasiruošę.

Stresas kilo ir nuo to, kad ligoninė pandemijos metu, veikia kaip regioninė visoje Klaipėdos ir Tauragės regionų apimtyje.

Buvo akcentuota, kad įtampa kaista ir nuo to, jog šią ligoninę atakuoja nuolatinis įvairiapusis puolimas ir priekaištavimas, o tai ne tik nepadeda, bet dar labiau kenkia ir taip karštai atmosferai.

Pradėjus masiškai vežti ligonius ne tik iš Klaipėdos miesto, bet iš didelės apimties regiono, panika ir įtampa kolektyve augo.

Trūko apsaugos priemonių, taip pat profesinių sąjungų atstovai retoriškai klausė: „O kur tų priemonių buvo pakankamai ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje?“

Neslėpė, kad buvo reikalinga ir nauja patirtis, kaip saugotis nuo šio klastingo užkrato, reikėjo išmokti taikyti apsaugos priemones, keisti įprastines elgsenos taisykles ligoninėje.

Pripažinta, kad senai pastatyta ligoninė nėra pritaikyta tokio masto pandemijai. Ligoninėje reikėjo iš naujo sureguliuoti judėjimo schemas, vengiant besikertančių srautų su galimu užkratu, nuimti paveikslus nuo sienų, pastatyti užkardas srautų išskaidymui ir t.t.

Buvo atliktas didelės apimties organizacinis darbas.

Reklama

Daugiausiai pastabų išsakė Audrius Muižys, Klaipėdos universitetinės ligoninės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos deleguotas atstovas: „Blogas ligoninės techninis stovis, trūko apsaugos priemonių, ligoninėje jaučiama įtampa tarp vadovų ir darbuotojų.

Dėl to ligoninę palieka patyrę specialistai, atsiranda trūkumas personalo, prastai įrengtas ligoninės priėmimo skyrius.

Labai negatyvus signalas apie tai, kad ligoninėje atskiri asmenys turi privilegijų, neracionaliai naudojami finansiniai ištekliai.

Daug išsakyta pastabų ir dėl blogo ligoninės administracijos veiksmų organizavimo pandemijos metu, trūko komunikacijos su darbuotojais, o ligoninės vadovo elgesys nėra šiuolaikiškas ar demokratinis.

Į tai replikavo ir kiti posėdžio dalyviai, teigdami, kad 2018 metų viduryje buvo organizuotas konkursas šios ligoninės vadovo pozicijai užimti, tačiau be V. Janušonio niekas kitas tame konkurse nedalyvavo. 

Visi profesinių sąjungų atstovai teigė, kad šiuo metu ligoninėje situacija gerėja, atsirado artimesnė komunikacija su personalu, kiekvieną ketvirtadienį renkasi ligoninės vadovybė su profesinių sąjungų atstovais aptarti opiausius klausimus.

Reklama

Taip pat visi vieningai pripažino, kad ligoninėje reikalingas remontas (pagrindinio pastato remonto kaina apie 9 mln. eurų), būtina geresnė šį laikmetį atitinkanti įranga.

Apie tai ne kartą buvo informuojama miesto savivaldybė, kuri savo ruožtu atsakydavo, kad tam lėšų vien savo pajėgomis sugeneruoti negali.

Keistai skamba tokia savivaldybės pozicija, nes vien praeitais metais savivaldybės kasoje liko niekur nepanaudota apie 16 mln. eurų suma.

Buvo grįžta prie diskusijos apie Klaipėdoje esančių ligoninių bendrą organizacinę veiklą. Bet tai jau ateities diskusija.

Priminsiu, kad šios sudarytos grupės pagrindinis uždavinys – parengti rekomendacinį priemonių planą dėl VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės veiklos tobulinimo, siekiant pašalinti įstaigos vidinės komunikacijos, mikroklimato ir kitas kilusias problemas.

Mero sudarytoje darbo grupėje nėra įtrauktas VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės administracijos atstovas.

Reklama

Todėl grupės dalyviai vieningai nusprendė posėdyje išsakytas problemas fiksuoti posėdžio protokole, jį pateikti ligoninės administracijai ir prašyti atsakymų bei siūlymų kaip jas spręsti sekančiame grupės pasitarime.

Tokį pasitarimą planuojama organizuoti kitos savaitės pradžioje.

Jau dabar aišku, kad probleminių klausimų ratas yra didelis, o dalies klausimų specifika išeina iš šios ligoninės kompetencinių ribų.

Turiu omenyje ilgalaikę savivaldos strategiją medicinos srityje, geresnę sąveiką su Sveikatos apsaugos ministerija tam, kad visų pirma pacientai gautų kokybišką ir savalaikį aptarnavimą, o taip pat medicinos personalas turėtų tinkamas, šiuolaikines technologijas ir tinkamas darbo sąlygas tas paslaugas suteikti.

Taigi, šios grupės darbas nebus lengvas, norint profesionaliai rasti geriausias rekomendacijas ne tik šios dienos sprendimams, bet kas ypač svarbu –kartu su šios srities specialistais padėti pagrindus ateičiai.

Arvydas Vaitkus, Darbo grupės pirmininkas, Miesto tarybos narys

Žymos: arvydas vaitkus, kul

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-04-24   12:01

IP: 172.69.190.62

Tiesiog keista t.y. tai kad pačioje KUL (VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės) medicinos įstaigoje neūkiškumas ne vienerius metus, o ištysus metų metus buvo ir yra. Kas svarbiausia būtų absurdas jeigu Klaipėdos miesto savivaldybė kaip steigėja tariamai ne matė tas negeroves. Dabartinis meras toje "šiltoje' kėdėje antrą penkmetį esantis ir tik netikėtai užgriuvus tam pandeminiui koronovirusui covid 19 protrūkiui pradėjo mėtytis iš kampo į kampą t.y. kaip čia reikėtu suvaldyti tą užkratą. O suvaldyti neišeina nes pačiame KUL praktiškai nieko nėra (apsaugos priemonių) . SAM siuntė komisiją ištirti pačiame KUL susidariusia situacija ir pateikti išvadas. Komisijos išvados buvo pateiktos prokuratūrai, kad teisiškai išsiaiškinti ir priimti teisinį sprendimą dėl tolimesnių veiksmų. Pakol toji ekstrinių situacijų komisiją nuotolinių budu gimdė veiksmų planą čia merui iškrito čirvinė pokerio korta t.y. Klaipėdos mieste esančioje "Klaipėdos hospise" neva yra visiška netvarka. Tada meras su tą čirvinė pokerio kortą gelbėdamas pačio KUL valdovą ir toje įstaigoje esančią netvarką rašo raštą prokuratūrai kad ištirtu "Klaipėdos hospise" esama padėti ir kad priimtu teisinias priemones. Mero rankose esanti čirvinė pokerio korta įgavo super galią t.y. balandžio 17-ąją mero potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, pavedant jai iki 2020 m. gegužės 31 d. parengti rekomendacinį priemonių planą dėl VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės veiklos tobulinimo, siekiant pašalinti įstaigos vidinės komunikacijos, mikroklimato ir kitas problemas. Meras turbut nesupranta pačios KUL kolektyvo pasisakymo esmės ,o nori apsiriboti tik rekomendacijomis. Tai yra visiška neąmonė ir utopiją. Kai pagrindinis klausimas eina apie adminstracijos darbuotojų pertvarkymą. Dar keisčiau darosi ir pyktis ima t.y. 1. (pagrindinio pastato remonto kaina apie 9 mln. eurų), būtina geresnė šį laikmetį atitinkanti įranga. 2. nepanaudota apie 16 mln. eurų suma. Kas svarbiausia lėšų apsaugos priemonėm užpirkti yra , o pats meras ir KUL vadovas laukia kada tas priemones duos pats SAM. Tai gal pagaliau gana Klaipėdos miesto savivaldybės merijos kabinetui ir adminstracijos kabinetui liautis tuos neūkiškumo veiksmus reikšti. Todėl manyčiau t.y. kad reikia sudaryti komisiją dėl rekomendacinių priemonių plano parengimo patiems Klaipėdos miesto savivaldybės merijos ir adminstracijos kabinetams, kad suprastu kaip reikėtu ir reikia tvarkytis su Klaipėdos miesto pavaldume esančiomis įmonėmis ir biudžeto lėšomis. .

lt

2020-04-24   10:22

IP: 172.69.190.62

Ten dirbusių žmonių atsiliepimai apie vyr. gydytoją labai negatyvūs: arogantiškas, žeminantis pavaldinių orumą, grubus. Gerinti psichologinį klimatą ten tikrai būtina. Antra vertus, dabar apie tokius dalykus išgirsi beveik apie visus šiandieninius vadovus. Žmonės į darbus eina kaip į katorgą - ir ne dėl paties darbo, o dėl nežmoniško vadukų elgesio. Jie jaučiasi dievais visagaliais ir man gėda dėl tokių grubių vadovų vadovavimo stiliaus. Vingių jonai, patys neišprusę ir tikrai ne inteligentai, o dvasios ubagai. Nei kultūros, nei pagarbos pavaldiniams.

Edmundas

2020-04-24   10:16

IP: 172.69.190.62

Visa Lietuva -giminių kraštas,tai ką dabar iš Latvijos kviesti žmones-juokinga. Jeigu jau tokie protingi buvote ir žinojote,kad siautės toks virusas,tai ko tada nekėlėte triukšmo. Kai jau šaukštai po pietų -visi mandrūs ir visažyniai. Gal jau žinote koks virusas ir kada kitais metais mus persekios-pasidalinkite ir su kitais.Būsime ir mes tokie protingi ir pasiruošime iš anksto.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

„Čia kalbama ne apie transporto mazgo įrengimą, o kalbama apie Girulių...

Tikina, kad klaipėdiečiai „guls kryžiumi“ nuotrauka, foto

Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" (Visas tekstas) nuotrauka, foto

Per karantiną ir jam pasibaigus Klaipėdos mieste vyksta daug gatvių remonto, statybos...

Remontai ir statybos mieste: džiugina ar erzina? nuotrauka, foto

Dėl smarkaus vėjo išvirtę seni medžiai šį kartą žalos pridarė Skulptūrų parke,...

Lūžusi šaka apgadino Tautinių kultūrų centro stogą nuotrauka, foto

Klaipėdos tenisininkų pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Liepos 4-5 d. Klaipėdoje vyko Lietuvos reitinginis U12 turnyras "Prince cup 2020",...

BMW su LGBT atributika ne juokais supykdė internautus nuotrauka, foto

Automobiliai, Birželis pasaulyje minimas kaip „LGBT Pride“ mėnuo – tai mėnesis, kai organizuojamos...

Pokyčiai: svarbi informacija moksleivių tėvams nuotrauka, foto

Švietimas, Nors karantino metu nebuvo reikalaujama turėti galiojantį moksleivio sveikatos pažymėjimą, dar birželio...

Jūroje gamins 25 proc. Lietuvos elektros energijos nuotrauka, foto

Jūra, Antradienį uostamiestyje vykusiame Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdyje energetikos ministras...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...