2019 m. liepos 21 d. 21:55 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Naujos lengvatos politikai nepalaiko

(5)

Naujos lengvatos politikai nepalaiko nuotrauka, foto

PRIEŽASTIS? Teigiama, kad viena iš senamiesčio merdėjimo priežasčių - sunkiai fiziškai įgyvendinami reikalavimai, kiek prie kiekvieno naujai statomo ar rekonstruojamo objekto turi būti įrengta automobilio stovėjimo vietų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Siūlymas Klaipėdos senamiestyje ir centrinėje dalyje atidarant naujus verslo objektus gerokai sumažinti reikalaujamų įrengti automobilių vietų skaičių kol kas nesulaukė politikų palaikymo.

Vakar miesto Tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje nebuvo pritarta tam, kad būtų išskirta senamiesčio teritorija, nustatant joje automobilių stovėjimo vietų skaičių mažinantį koeficientą.

Toks projekto siūlymas politikams pateiktas svarstyti dėl to, jog esą pagal dabar galiojančius reikalavimus sunkiai realizuojamas arba praktiškai neišsprendžiamas automobilių stovėjimo vietų poreikis šioje miesto dalyje. Todėl esą verslui nekilnojamojo turto objektai senamiestyje ir centre tampa nepatrauklūs, investicijos neatsiperka ir senamiestis bei centrinė miesto dalis toliau merdėja. Tad senamiestyje pasiūlyta taikyti 0,5 proc. koeficientą, o centrinėje miesto dalyje - 0,75 proc. koeficientą.

Tokioms lengvatoms ypač priešinasi Vidmantas Plečkaitis. Pasak jo, ši problema galėtų būti sprendžiama kitaip - esą verslininkams tiesiog turėtų būti nurodyta kita vieta, kur jie galėtų įrengti automobilių stovėjimo vietas. Pavyzdžiui, miesto prieigose.

"Tuomet man pasakykite, o kodėl koeficientai nemažinami pietinėje miesto dalyje, juk ten taip pat problemos su automobilių stovėjimo vietomis?" - teiravosi politikas.

Posėdyje dalyvavęs architektų atstovas replikavo, jog miegamuosiuose rajonuose kur kas daugiau erdvės ir žemės, tad ten tikrai nekyla problemų, kur verslininkams įrengti automobilių stovėjimo vietas.

Reklama

"Aš taip pat manau, kad priėmus tokią tvarką kentėtų senamiesčio gyventojai. Jei sukursime tokį precedentą, po kelerių metų prašys dar labiau tuos koeficientus sumažinti, kol galų gale iš viso bus panaikinta tokia prievolė", - V. Plečkaičiui antrino jo kolega Tomas Meškinis.

Komiteto pirmininkas Audrius Vaišvila priminė, kad galimi koeficientų dydžiai yra numatyti įstatyme, tad jų visiškai panaikinti nepavyktų.

"Mano nuomone, senamiestyje reikėtų šią prievolę iš viso panaikinti, nes dabar paprasčiausiai dėl to stabdomos investicijos į senamiestį. Bet, deja, įstatymai to neleistų", - tokių pakeitimų nauda kolegas bandė įtikinti jis.

Visgi balsavimo metu šiam klausimui pritrūko palaikymo, todėl jam nebuvo pritarta. Galutinį žodį dar turės tarti miesto Taryba.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Vytautui Plečkaičiui

2015-10-21   21:47

IP: 195.14.177.98

Su pagarba buvusiam kolegai-atsipeikėk.suprask esmę-mums reikia vystymosi, o ne stagnacijos.Dabar dėl vienos ar dviejų trūkstamų parkavimo vietų sklype stabdomos naujos investicijos senamiestyje, kuris laukia nesulaukia atsinaujinimo ir naujų, finasiškai pajėgių gyventojų.Kaip žinia, dabar senamiestis pasižymi ypač didele pensininkų koncentracija, kuri neišgali atsinaujinti savo būstų, o senamiestis griūna.keista ir seniūno Meškinio pozicija- negi norite kyšių iš vystytojų?Pažvelkite į Vilnių, kokie vystymo tempai-ten senokai veikia ši nuostata dėl parkavimo.Tikiuosi taryba turės daugiau sveiko proto, nei Ūkio komitetas.Gal jūs geriau užsiimkite ūkiu(pvz. šiūkšlėmis, blogai kvapais), o ne investicijų stabdymu?

deja

2015-10-21   20:19

IP: 188.69.195.211

be naujų rinkimų ,naujų veidų nieko nebus ,su tokia kompetencija tik nauji mokesčiai gali atsirast mieste

Centas

2015-10-21   10:50

IP: 86.100.14.215

Senamiesčio verslininku izulumui niera galo,savo neįgaluma versle vis norima permesti kitiems.pamiršo privatizavimo kainas ,pamiršta, kad yra įsikūrė miesto centre ir kitais aspektais.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda už maždaug 5 mln. eurų planuoja atnaujinti 420 metrų Danės upės...

Skverui ir krantinėms tvarkyti - 5 mln. eurų nuotrauka, foto

Mažajai Lietuvai nusipelniusio kraštiečio Jono Aušros vardas įrašytas į Katyčių garbės piliečio...

Pagerbė Jono Aušros indėlį į valstybingumą nuotrauka, foto

Švietimas taps Klaipėdos miesto prioritetu. Mokytojų etatų didinimas, rekonstruojami darželiai, mažėjančios mokinių...

Valdininkai mažins mokinių skaičių klasėse, tačiau yra viena problema nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai paplūdimį pavertė egzotiško futbolo aikšte nuotrauka, foto

Sportas, Savaitgalį Klaipėdos pajūryje itin gausiai susirinkę poilsiautojai galėjo mėgautis nekasdieniu reginiu –...

Merginų rankinio rinktinė mažajame finale nusileido turkėms nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos jaunių (iki 19 metų) merginų rankinio rinktinei nepavyko pergale baigti Europos...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Įvairybės, Paskelbta prieš 4 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...