2019 m. liepos 18 d. 06:19 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nauji Karalienės Luizės pažinimo keliai

(6)

Nauji Karalienės Luizės pažinimo keliai nuotrauka, foto

© Jolanta Braukylienė

Reklama

Prūsijos Karalienė Luizė prisimenama ir gerbiama Vokietijoje iki šiol - jos vardu pavadintos miestų aikštės, gatvės, kavinės. Luizės atminimą saugo muziejų ekspozicijos, parodos, suvenyrai turistams. Ant jos kapo-mauzoliejaus ir šiandien nešamos gėlės.

Tuo galėjo įsitikinti Klaipėdos Rotary klubo "Karalienė Luizė" narės, rugsėjo 20-23 d. keliavusios Karalienės Luizės keliais Berlyne, Potsdame, Prūsijos žemėse.

Vokiečiai saugo ir brangina dažnai "Širdžių Karaliene" vadinamos Luizės atminimą. Luizės draugijos vadovė Barbara Schubert tikino, kad Karalienės Luizės stiprybė, išmintis ir paprastumas traukė žmonės tada, apie ją su meile kalbama ir dabar. "Į Luizės šventes Potsdame susirenka daugybė žmonių. Verslininkai, menininkai, istorinių klubų nariai kuria renginius kartu - vyksta istorinės medžioklės su varovais, puošnūs dvaro šokiai, kepami ir renkami skaniausi Luizės pyragai" - džiaugiasi p. B.Schubert.

Faktas, kad Klaipėda (Memelis) 1807 m. buvo tapusi laikinąja Prūsijos sostine, nenuėjo užmarštin. Luizės tėvų vasaros rezidencijoje Hohenzieritzo pilyje, kur karalienė praleido paskutines savo gyvenimo dienas, veikia muziejus. Čia eksponuojami ir Klaipėdos Rotušės piešiniai, aprašyta karališkos šeimos kelionė per Kuršių Neriją, gyvenimas vėjuotame mieste, čia vykę susitikimai su Rusijos caru Aleksandru I.

Dešimties vaikų mama, mylima karaliaus Vilhelmo III žmona ir iškili Prūsijos valdovė mirė sulaukusi 34 metų nuo išsekimo, palaidota Berlyne, Šarlotenburgo parko mauzoliejuje. Karalienės mirtį vokiečiai vadina vienu didžiausiu šalies praradimu. Ant balto marmuro paminklo ir šiandien nevysta gėlės.

Išvyka į Vokietiją Rotary bendruomenės narės vadina nauju Luizės atradimu ir džiaugiasi pasisėmusios idėjų. "Gyvai pamatėme ir pajutome Luizės svarbą Prūsijai, sužinojome daugiau apie šios istorinės asmenybės gyvenimą. Tikiuosi, jog su dar didesniu entuziazmu imsimės darbų, kad atminties ženklai apie Luizę grįžtų į Klaipėdą" - sako Rotary klubo prezidentė Jolanta Braukylienė.

Reklama

Rotarietės jau sukūrė turistinį maršrutą pėsčiomis "Karalienės Luizės pėdsakai Klaipėdoje", organizuoja Luizės gimtadienio paminėjimą kovo 10 d., pažymėjo lentele Luizės liepą Piktupėnuose (Pagėgių raj.), kur vyko Napoleono ir Karalienės susitikimas, lėmęs Prūsijos ateitį.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Memellander

2015-09-30   22:55

IP: 86.100.16.72

Gerbkime ,Memelio krašto istoriją ,papročius .

2015-09-30   07:48

IP: 193.219.130.163

Norėtusi ir kitiems Klaipėdos bei krašto gyventojams palinkėti pažinti tą vietovę kurioje gyvename, gimėme – atrodo, kad reikėtų išleisti "Klaipėdos ir krašto istorijos katekizmą", kuriame būtų išmaniai pristatyta istorija, paveldas, tradicijos, papročiai. Manau, kad dr. Nijolė Strakauskaitė jau padovanojo puikią kelionių palydovę – knygą apie Kuršių nerijos pašto traktą, o dabar reikėtų ir vadovo likusiai kelionės daliai. Su labomis dienomis, mielieji klaipėdiškiai
Jūsų kraštietis Vytautas iš Vilniaus miestelio

AK

2015-09-29   21:40

IP: 195.14.178.129

Koks neregėtas sopulingumas. Verkia Vydūnas Vaižgantas Šalkauskis.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

"Visiškas nesusipratimas", - tokiais žodžiais situaciją Herkaus Manto gatvėje apibūdina praeiviai. Iš...

Pėsčiųjų tako istorijoje - jokių prošvaisčių nuotrauka, foto

Kodėl kovoti su pavėžėjais, jeigu pačiam galima tapti pavėžėju? Pasipiktinimą dėl neva...

Taksi žlunga? Įmonių vairuotojai tampa pavėžėjais nuotrauka, foto

Baltijos jūroje tarša mažėja, tačiau džiaugtis anksti nuotrauka, foto

Jūra, Baltijos jūra mums yra ypatinga ne tik todėl, kad ji vienintelė skalauja...

Moteris iš Gargždų: „Nenorėjau jo žudyti“ nuotrauka, foto

Kriminalai, Gargžduose gyvenanti 45 metų Ingrida Krikšnaitė, nuskriaudusi sugyventinį, kuris su ja dalijosi...

Klaipėdiečių pergalės "Gintarinių irklų" regatoje nuotrauka, foto

Sportas, Trakuose, Galvės ežere, vykusioje tarptautinėje "Gintarinių irklų" regatoje pergales skynė Klaipėdos irklavimo...

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Kriminalai, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...