2020 m. lapkričio 24 d. 20:24 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Naujai mokyklai planuotas lėšas siūlo perduoti kitiems

(7)

Naujai mokyklai planuotas lėšas siūlo perduoti kitiems nuotrauka, foto

POKYTIS. Suprojektuotos naujos, modernios mokyklos Žolynų rajone kaina galimybių studijoje buvo numatyta 6,5 mln., plane -planuota maksimali suma - apie 11 mln. Eur, tačiau pirmojo konkurso dalyviai pasiūlė dar aukštesnę kainą.

© Projektuotojų vizualizacija

Reklama

Naujos mokyklos statyba šiaurinėje miesto dalyje buvo svarbiausias investicinis Klaipėdos miesto projektas, tačiau šiais metais jai suplanuotas lėšas siūloma atiduoti jau turintiems rangovus ir pradėtiems Futbolo mokyklos ir Irklavimo sporto bazės rekonstrukcijos projektams.

Tai tik vienas iš Klaipėdos miesto savivaldybės 2019-2021 metų strateginio veiklos plano ir šių metų biudžeto pakeitimų, kurie pirmadienį buvo pristatyti Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje.

"Trimečiame strateginiame Klaipėdos miesto savivaldybės plane buvo numatyta, jog jau šiais metais Žolynų kvartale bus įgyvendinta 35 proc. naujos mokyklos statybos projekto, tačiau praėjusių metų gruodį atplėšus konkurso vokus paaiškėjo, jog pasiūlyta suma viršija planuotą maksimalų 11 mln. Eur biudžetą. Pakoregavus technines sąlygas, konkursas paskelbtas iš naujo. Birželį vėl bus plėšiami vokai su pasiūlymais. Jeigu konkursas įvyks, šiais metais bus atlikti tik žemės ir komunikacijų darbai. Todėl siūlome skirti nepanaudotas lėšas kitiems projektams. Lėšų stokoja Irklavimo sporto bazė, nes valstybė neskyrė jai planuoto 100 tūkst. Eur, ir Futbolo mokyklos rekonstrukcija vyktų sparčiau", - dėstė Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė.

Komiteto pirmininkė Judita Simonavičiūtė pasipiktino situacija, kad Savivaldybė negali numatyti veiklos plano net vieneriems metams. "Mokyklos statyba buvo prioritetinis projektas, tačiau po viešųjų pirkimų kaina taip išaugo, kad Taryba gal turėtų iš naujo svarstyti, ar Savivaldybė pajėgi tokį projektą įgyvendinti. Manau, kad tik tada, kai jau žinoma planuojamo objekto kaina, Taryba turėtų spręsti, vykdyti jį ar ne", - samprotavo J. Simonavičiūtė.

Vidmantas Dambrauskas nusistebėjo, jog politikai pastatomi į situaciją "vežimas prieš arklį". "Nematau bėdos, kad planai ir biudžetas perdėliojami, tačiau norisi garantijos, kad užsibrėžti tikslai bus pasiekti, taip pat norėtųsi detalesnio visų svarbiausių projektų eigos pristatymo mums, naujiems Tarybos nariams", - pageidavo V. Dambrauskas.

Planavimo skyriaus vedėja dar informavo politikus apie tai, jog siūloma mažinti finansavimą Tilžės gatvės rekonstrukcijos projektui, nes jo rangovas UAB "Žemkasa" patiria finansinių sunkumų ir dėl to objekto pabaigos data nukeliama iš šių metų į kitus. Taip pat keičiasi ir Jūrininkų prospekto rekonstrukcijos projekto finansavimas ir pabaiga dėl tiltelio per Smeltalės upelį projekto.

Reklama

"Didinamas biudžetas moksleivių bilietams į kultūros renginius finansuoti, einamiesiems kelių remonto darbams. Be to, veiklos planą papildė du nauji europiniai projektai, iš kurių vienam - projektui "Gyvos gatvės" bus reikalingas ir Savivaldybės prisidėjimas", - vardijo plano pokyčius I. Butenienė.

"Buvo patvirtintas biudžetas 183 mln. 555 tūkst. Dabar siūlomas tvirtinti biudžetas 189 mln. 50 tūkst. Eur", - reziumavo diskusiją Savivaldybės Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė. Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas tam pritarė. Naujus veiklos plano ir biudžeto projektus dar turės patvirtinti Taryba.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Situacija

2019-05-21   20:31

IP: 90.140.201.105

Neliksma, bet noriu pasidžiaugti debiutavusio Tarybos nario Vidmanto Dambrausko aktyvumu. Pagarba.

Reprodukcija

2019-05-21   17:27

IP: 78.57.219.197

menka,o mokyklu truksta.Keista ir idomu,gal uztektu geltonuju autobusiuku....matame,kad ekonomika,politika,svietimas,ukis ir perspektyva vyksta tik lietuviskai,tsakant i vienus vartus....i bedugne.

:D

2019-05-21   16:40

IP: 82.135.197.77

Ir kodėl manęs nestebina. Dragūnų rajonas pasistatė senai ( nei mokyklos, nei darželio) Žolynų rajonas pasistatė irgi senai (nei naujos mokyklos, nei darželio). O kai reikia vaikams mokyklos, tai savivaldybė siūlo vežti į kitą miesto galą, nes neva, juk mes jums suteikėme mokyklą ir galimybę mokytis. GĖDA ir nieko daugiau

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Jau šią savaitę į Teatro aikštę turi atvykti pagrindinė miesto šventinė eglė,...

Klaipėdos kalėdinė eglė atkeliaus jau ketvirtadienį nuotrauka, foto

K. Donelaičio aikštės tvarkymo darbai turėjo prasidėti dar prieš metus, tačiau, pasikeitus...

Diskusija dėl K. Donelaičio aikštės medžių - aklavietėje nuotrauka, foto

Liko mažiau negu viena savaitė, per kurią savo nuomonę dėl Girulių...

Išsakyti nuomonėms dėl Girulių miško – vos kelios dienos nuotrauka, foto

Karantino sąlygos nors ir keičia, bet nesunaikina gražių tradicijų. Ir šiemet Klaipėdos...

KU darbuotojų nupinti Advento vainikai neš Kalėdų žinią vienišiems senjorams nuotrauka, foto

Klaipėdos kalėdinė eglė atkeliaus jau ketvirtadienį nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau šią savaitę į Teatro aikštę turi atvykti pagrindinė miesto šventinė eglė,...

Diskusija dėl K. Donelaičio aikštės medžių - aklavietėje nuotrauka, foto

Klaipėda, K. Donelaičio aikštės tvarkymo darbai turėjo prasidėti dar prieš metus, tačiau, pasikeitus...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Nuomonės, Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Karantiną siūloma tęsti iki gruodžio 17-osios 24 valandos nuotrauka, foto

COVID-19, Laikinoji Vyriausybė trečiadienį svarstys siūlymą tęsti karantiną iki gruodžio 17-osios 24...

Klaipėda, Paskelbta prieš 23 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...