2019 m. birželio 27 d. 02:55 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Naujai mokyklai planuotas lėšas siūlo perduoti kitiems

(7)

Naujai mokyklai planuotas lėšas siūlo perduoti kitiems nuotrauka, foto

POKYTIS. Suprojektuotos naujos, modernios mokyklos Žolynų rajone kaina galimybių studijoje buvo numatyta 6,5 mln., plane -planuota maksimali suma - apie 11 mln. Eur, tačiau pirmojo konkurso dalyviai pasiūlė dar aukštesnę kainą.

© Projektuotojų vizualizacija

Naujos mokyklos statyba šiaurinėje miesto dalyje buvo svarbiausias investicinis Klaipėdos miesto projektas, tačiau šiais metais jai suplanuotas lėšas siūloma atiduoti jau turintiems rangovus ir pradėtiems Futbolo mokyklos ir Irklavimo sporto bazės rekonstrukcijos projektams.

Tai tik vienas iš Klaipėdos miesto savivaldybės 2019-2021 metų strateginio veiklos plano ir šių metų biudžeto pakeitimų, kurie pirmadienį buvo pristatyti Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje.

"Trimečiame strateginiame Klaipėdos miesto savivaldybės plane buvo numatyta, jog jau šiais metais Žolynų kvartale bus įgyvendinta 35 proc. naujos mokyklos statybos projekto, tačiau praėjusių metų gruodį atplėšus konkurso vokus paaiškėjo, jog pasiūlyta suma viršija planuotą maksimalų 11 mln. Eur biudžetą. Pakoregavus technines sąlygas, konkursas paskelbtas iš naujo. Birželį vėl bus plėšiami vokai su pasiūlymais. Jeigu konkursas įvyks, šiais metais bus atlikti tik žemės ir komunikacijų darbai. Todėl siūlome skirti nepanaudotas lėšas kitiems projektams. Lėšų stokoja Irklavimo sporto bazė, nes valstybė neskyrė jai planuoto 100 tūkst. Eur, ir Futbolo mokyklos rekonstrukcija vyktų sparčiau", - dėstė Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė.

Komiteto pirmininkė Judita Simonavičiūtė pasipiktino situacija, kad Savivaldybė negali numatyti veiklos plano net vieneriems metams. "Mokyklos statyba buvo prioritetinis projektas, tačiau po viešųjų pirkimų kaina taip išaugo, kad Taryba gal turėtų iš naujo svarstyti, ar Savivaldybė pajėgi tokį projektą įgyvendinti. Manau, kad tik tada, kai jau žinoma planuojamo objekto kaina, Taryba turėtų spręsti, vykdyti jį ar ne", - samprotavo J. Simonavičiūtė.

Vidmantas Dambrauskas nusistebėjo, jog politikai pastatomi į situaciją "vežimas prieš arklį". "Nematau bėdos, kad planai ir biudžetas perdėliojami, tačiau norisi garantijos, kad užsibrėžti tikslai bus pasiekti, taip pat norėtųsi detalesnio visų svarbiausių projektų eigos pristatymo mums, naujiems Tarybos nariams", - pageidavo V. Dambrauskas.

Planavimo skyriaus vedėja dar informavo politikus apie tai, jog siūloma mažinti finansavimą Tilžės gatvės rekonstrukcijos projektui, nes jo rangovas UAB "Žemkasa" patiria finansinių sunkumų ir dėl to objekto pabaigos data nukeliama iš šių metų į kitus. Taip pat keičiasi ir Jūrininkų prospekto rekonstrukcijos projekto finansavimas ir pabaiga dėl tiltelio per Smeltalės upelį projekto.

"Didinamas biudžetas moksleivių bilietams į kultūros renginius finansuoti, einamiesiems kelių remonto darbams. Be to, veiklos planą papildė du nauji europiniai projektai, iš kurių vienam - projektui "Gyvos gatvės" bus reikalingas ir Savivaldybės prisidėjimas", - vardijo plano pokyčius I. Butenienė.

"Buvo patvirtintas biudžetas 183 mln. 555 tūkst. Dabar siūlomas tvirtinti biudžetas 189 mln. 50 tūkst. Eur", - reziumavo diskusiją Savivaldybės Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė. Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas tam pritarė. Naujus veiklos plano ir biudžeto projektus dar turės patvirtinti Taryba.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Situacija

2019-05-21   20:31

IP: 90.140.201.105

Neliksma, bet noriu pasidžiaugti debiutavusio Tarybos nario Vidmanto Dambrausko aktyvumu. Pagarba.

Reprodukcija

2019-05-21   17:27

IP: 78.57.219.197

menka,o mokyklu truksta.Keista ir idomu,gal uztektu geltonuju autobusiuku....matame,kad ekonomika,politika,svietimas,ukis ir perspektyva vyksta tik lietuviskai,tsakant i vienus vartus....i bedugne.

:D

2019-05-21   16:40

IP: 82.135.197.77

Ir kodėl manęs nestebina. Dragūnų rajonas pasistatė senai ( nei mokyklos, nei darželio) Žolynų rajonas pasistatė irgi senai (nei naujos mokyklos, nei darželio). O kai reikia vaikams mokyklos, tai savivaldybė siūlo vežti į kitą miesto galą, nes neva, juk mes jums suteikėme mokyklą ir galimybę mokytis. GĖDA ir nieko daugiau

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje, ties Biržos tiltu, ant Dangės upės kranto, planuojama statyti viešbutį.

Ties Biržos tiltu planuojamas baltas viešbutis nuotrauka, foto

"Likau šokiruotas to, ką patyriau, kai pamėginau ieškotis darbo vasarai", - apmaudą...

Darbdavys panoro skaudžiai pamokyti įsidarbinusį jaunuolį, bet sulaukė netikėto atsako nuotrauka, foto

Šiomis dienomis darbą kaip Lietuvos policijos padalinys baigia Klaipėdos apskr. VPK Migracijos...

Klaipėdos apskrities policija atsisveikina su Migracijos skyriumi nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto informatikos ir mechanikos inžinerijos studijų programoms suteiktas prestižinis, kokybės ženklo...

KU studijoms – prestižinis kokybės ženklas nuotrauka, foto

Rūkytos žuvies mėgėjai Palangoje turi kuo džiaugtis nuotrauka, foto

Vasara, Lietuviams poilsis prie jūros neatsiejamas nuo vieno produkto - rūkytos žuvies. Tiesa,...

Karščiausią dieną nustebino pliaže pamatytas reginys nuotrauka, foto

Vasara, Sinoptikai prognozuoja, kad trečiadienis net ir pajūryje gali būti ypatingas – tikėtini...

Klaipėdos irkluotojų pergalės Šiauliuose nuotrauka, foto

Sportas, Šiauliuose vyko atviras Lietuvos jaunučių čempionatas, Lietuvos irklavimo federacijos II taurės etapas...

Palangos paplūdimyje - kovos už gyvybę nuotrauka, foto

Kriminalai, Palangoje - kraupi poilsiautojo mirtis. Sekmadienį vandenyje vyrą pastebėjo ir ištraukė paplūdimyje...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...