Nauja futbolo aikštė pavirto „baseinu“

Nauja futbolo aikštė pavirto „baseinu“

Naujos aikštės lyg išganymo laukusi uostamiesčio futbolo bendruomenė didžiules viltis siejo su rekonstruojamu „Pajūrio“ progimnazijos stadionu, netrukus tapsiančiu ir laikinaisiais Klaipėdos futbolo mokyklos namais. Tačiau įžengę į atnaujintą iš pagrindų dirbtinės dangos aikštę futbolininkai ir jų treneriai suprato, kad daugiau nei pusė milijono savivaldybės skirtų eurų gali tiesiogine prasme paskęsti balose.

Praėjusią savaitę Klaipėdos valdžia pasidžiaugė atnaujintais dviejų švietimo įstaigų sporto aikštynais - Prano Mašioto ir „Pajūrio“ progimnazijų stadionais. Dėl pirmojoje nedidelėje futbolo aikštėje atliktų darbų kokybės sportininkai jokių priekaištų neturėjo, o žengę ant neva iki reikiamų matmenų praplatintos „Pajūrio“ futbolo aikštės vejos, futbolininkai patyrė tikrą šoką. Pastarąjį sustiprino šį stadioną apžiūrėjusios miesto valdžios konstatavimas, kad šiuo metu tai geriausia futbolo aikštė visame uostamiestyje.

Asmeniškai šios aikštės kokybę išbandęs vaikus treniruojantis buvęs šalies nacionalinės rinktinės žaidėjas, 2004 metais išrinktas geriausiu Lietuvoje žaidžiančiu futbolininku, klaipėdietis Andrius Gedgaudas patikino, kad ši aikštė netinka ne tik vaikų treniruotėms, bet ir šios sporto šakos mėgėjams.

„Dirbtinės žolės futbolo aikštė yra be specialaus paminkštinimo sluoksnio, tad didelė tikimybė, kad joje žaidžiantys ar besitreniruojantys vaikai gali gauti traumą. Po ją vaikščiojant net jaučiasi po danga esantys akmenys. Aikštė nelygi ir kalnuota, o jos drenažas sugadintas arba jo iš viso nėra, nes ryte palijus pelkės lieka visą dieną. Be to, aikštė nėra reikiamų matmenų, tad netinka oficialioms futbolo rungtynėms. Čia tas pat, jei krepšininkams pasiūlytų mėtyti į kreivą krepšį ar žaisti aikštelėje, kurioje paklotas nelygus parketas. O juk Lietuvos futbolo federacija miestui siūlė veltui duoti dirbtinę dangą, tačiau tokiu atveju aikštė turėjo atitikti UEFA standartus. Teko patiems pirkti“, - negailėjo kritikos A.Gedgaudas.

Pasak futbolininkų, naujosios aikštės net negalima lyginti su įrengta prieš kelerius metus Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos aikšte. Ši ne tik minkšta ir lygi, bet ir joje galima žaisti net lyjant, nes yra geras drenažas. Baiminamasi, kad per šį lietingą rudenį taip ir neišdžiūsianti „Pajūrio“ aikštės danga žiemą stadioną pavers čiuožykla, o pavasarį ji paprasčiausiai supus.

Visas „Pajūrio“ progimnazijos stadiono atnaujinimas, kurį atliko bendrovė „Kvėdarsta“, kainavo 521 tūkst. eurų. Netrukus šis stadionas taps ir laikinaisiais Klaipėdos futbolo mokyklos namais, kol tikrieji bus iš pagrindų atnaujinami. Tikėtasi, kad tai bent kiek sumažins milžinišką futbolo aikščių trūkumą mieste ir vienoje jų vienu metu neteks treniruotis porai šimtų įvairiausio amžiaus futbolininkų. Tačiau prastai vandenį sugeriantį drenažą akcentavo ir naują aikštę apžiūrėjęs Futbolo mokyklos direktorius Antanas Adomynas. Dirbtinės dangos aikštės dažniausiai naudojamos esant lietingiems orams - pavasarį ir rudenį. Tad peršlapusios ir sušalusios kojos besitreniruojantiems vaikams garantuotos.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino, galima aikštės drenažo problema yra žinoma.

„Šis objektas miesto dar oficialiai nėra priimtas. Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriui duotas nurodymas įvertinti rangovo darbus. Tik po to bus priimtas galutinis sprendimas. Jei bus konstatuotas koks nors darbų brokas, jį rangovas privalės ištaisyti“, - patikino S.Budinas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder