2021 m. sausio 17 d. 03:13 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Narystė organizacijoje - galimybė pakeliauti?

(5)

Narystė organizacijoje - galimybė pakeliauti? nuotrauka, foto

DARBAS AR PRAMOGA? Prisijungimas prie įvairių tarptautinių organizacijų reiškia tai, jog valdininkams bus suteikiama galimybė aplankyti įvairius egzotiškus kraštus ir kurortus. Nuotraukoje - Bad Išlis (Austrija).

© "Pixabay" nuotr.

Reklama

Klaipėda svarsto prisijungti prie Pasaulinės istorinių miestų lygos - už 100 dolerių per metus esą būtų suteikta galimybė su tokių miestų įžymybių, kaip Venecija, Jeruzalė ar Viena, atstovais pasikeisti žiniomis ir mintimis paveldosaugos klausimais, pareklamuoti Klaipėdą. Tačiau politikai domisi, ar šitaip valdininkai neieško progų nemokamai pakeliauti.

Mintį apie prisijungimą prie tokios organizacijos pasiūlęs Savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška pripažino Austrijos ambasados kvietimu lankęsis minėtos lygos konferencijoje Bad Išlije (Austrija), o po dvejų metų analogišką susitikimą planuojama rengti Bursoje (Turkija).

"Norime tapti lygos nariu, kur bendraujant su kitais miestais keičiamasi žiniomis paveldosaugos klausimais. Lyga įkurta 1997 metais, prie jos yra prisijungę per 100 miestų. Kas dvejus metus rengiamos konferencijos, leidžiami biuleteniai - sukurta platforma kultūros paveldo klausimais", - miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdžio metu sakė V. Juška.

Jis pridėjo, jog narystės kaina siekia 100 dolerių (apie 93 eurus) per metus, o grąža esą žymiai didesnė, kadangi uostamiestis nėra labai aktyvus kultūrinio paveldo organizacijose.

"Panašu, jog atsiranda galimybė pakeliauti. Kokia praktinė nauda Klaipėdos miestui?" - klausė Tarybos narė Aldona Staponkienė.

V. Juška aiškino, jog tai esą puiki galimybė apsikeisti patirtimi su kitais miestais, reklamuoti Klaipėdą, sužinoti apie kituose pasaulio miestuose taikomą gerąją praktiką. Konferencijoje Austrijoje jis pastebėjo, jog miestai labai aktyviai naudojasi proga save pristatyti, tad neva ir Klaipėda tai galėtų bandyti daryti.

Reklama

"Konferencijos vyksta kartą per dvejus metus. Siunčiant atstovą irgi galima pasvarstyti - pavyzdžiui, jei konferencija organizuojama Pietų Korėjoje, tą sykį ją galima praleisti", - tikino paveldosaugininkų vadas.

Komiteto nariai pritarė tokiam paveldosaugininkų norui, tačiau galutinį sprendimą priims miesto Taryba.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

RK.

2016-11-16   19:26

IP: 86.100.73.225

Kokią Klaipėdos istoriją? Gal atstatinėkim medinius namus? Kodėl jūs taip norite mūrinių muliažų? Nei vienas protingas žmogus nesutiks leisti pinigų pseudo istorijai.
Gyvenkime dabartimi, palikime po savęs savo pastatus, o ne šiuolaikinėmis medžiagomis klastokime prieš 100 metų (gėda kam nors pasakyti) buvusius pastatus.
Mero dėka Klaipėda pasaulyje žinoma geriau nei Vilnius - tarp išsilavinusių ir kultūringų žmonių.

manau

2016-11-16   10:35

IP: 86.100.101.209

keliauti ir matyti kaip tvarkosi kiti , reikia . Dar manau , kad " keliaujantis" turėtų atnešti naudą miestiečiams , nors viešai atsiskaityti ką matė , pasvarstyti ką galima pritaikyti Klaipėdai ...Ponas meras nespėja lagaminų keistis , tiek kelionių turi , o ką mes žinome apie jo kelionių naudą miestui ? :) Viena iš paskutinių - Kolumbija ir Ekvadoras :)))) keliauja ir ponia merienė , bet mes net nežinome iš kokių lėšų poniai perkami bilietai ..Manau tas nežinojimas ir verčia klaipėdiškius abejoti tų kelionių reikalingumu. RK, komentaruose atvirai rašė - kam "atstatinėti" senus namus , kiti laikai anot jo :) Štai toks liberalus požiūris į Klaipėdos istoriją.

Nezabitauskas

2016-11-16   10:13

IP: 78.61.143.117

Dėl mūsų senamiesčio pritariu pirmajam komentatoriui. Tokį mažytį teturime, o sutvarkyti nepajėgiame. Vargana Baltarusija be Europos pagalbos būtų seniai tą kvartaliuką išblizginusi!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą...

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas nuotrauka, foto

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...