2019 m. liepos 21 d. 13:31 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nacionalinį diktantą rašė ir klaipėdiečiai

(3)

Nacionalinį diktantą rašė ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

DALYVIAI. Tarp rašiusiųjų diktantą - ir policijos pareigūnai, STT darbuotojai, sporto treneriai, ir studentai, pensininkai.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Penktadienį visoje Lietuvoje jau vienuoliktą kartą vyko Nacionalinio diktanto konkursas. Jį rašę klaipėdiečiai sakė, kad pats tekstas buvo nesunkus, bet buvo šiek tiek abejonių dėl skyrybos.

Konkurso dalyviams buvo diktuojamas vienuolio pranciškono, Vilniaus Bernardinų bažnyčios kunigo, buvusio disidento Juliaus Sasnausko tekstas "Vienkartinumas".

Klaipėdos savivaldybėje diktantą rašė 35 žmonės, t. y. beveik dvigubai daugiau nei pernai. Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje sulaukta 22 konkurso dalyvių. Tarp rašiusiųjų diktantą - policijos pareigūnai, STT darbuotojai, sporto treneriai, studentai, pensininkai ir kiti.

Diktantą buvo galima rašyti visose savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose.

Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi keliose kategorijose - raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Anot organizatorių, dėl didelio dalyvaujančiųjų skaičiaus į finalą atrenkami tik geriausi darbai - komisija darbus tikrins tik iki 5-6 klaidos.

Konkurso organizatorė Vytautė Šmaižytė BNS sakė, kad prognozuoti dalyvių skaičių sunku, tačiau kasmet jis auga, to tikimasi ir šiemet. Pernai pasiektas rekordas - 33 tūkst. dalyvių. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas - paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Nuomonės

Reklama

Vytautas

Organizavimas buvo geras, tik prajuokino pirmasis diktavimas, tiesiog iškėliau rankas, kad pasiduodu. Pats tekstas buvo nesunkus, aišku, buvo galima "sudegti" su teksto kėlimu į naują eilutę. Savivaldybėje diktantą rašiau pirmą kartą, apskritai esu kelis kartus rašęs kitur.

Karolina

Rašiau pirmą kartą. Buvo šiek tiek bėdų su skyryba, kartais abejojau, ar reikia toliau tęsti sakinį, ar pradėti naują. Kai skaitė visą tekstą, taisiau.

Rasa

Tekstas gana nesunkus, tikėjausi sunkesnio. Įspūdis geras. Visuomet patikdavo rašyti diktantus, tad buvo smagu prisiminti. Pernai nacionalinį diktantą rašiau pirmą kartą, šiemet - antrą. Man atrodo, kad šiemet tekstas buvo paprastesnis. Gramatikos klaidų išvengiau, kai perskaitydavo kokį sunkesnį žodį, buvo aišku, kaip jis rašomas, bet su skyryba buvo abejonių.

Reklama

Kristina Buslajeva

Diktantą rašiau ne kartą, tik buvau kurį laiką atitrūkusi ir padariusi pertrauką. Šiemet labiausiai pasigedau stiprios reklamos, kad visi būtume pamatę, jog vyks diktantas, kad eitume visi rašyti. Tekstu esu sužavėta, labai patiko. Dėl skyrybos neturėjau problemų, man šiek tiek buvo sunkiau, kai susilieja balsės, priebalsės, kartais sunku išgirsti, kaip turi būti rašoma. Taip pat buvo sunkiau suprasti, kada rašyti tekstą iš naujos eilutės - kai pats rašai savo tekstą, žinai, kaip jis turi atrodyti, čia buvo kitaip. Bet paskui įsiklausiau ir buvo visai nieko.

Robertina

Tekstas labai įdomus - labai lietuviški žodžiai, nosinės, ilgosios, didžiosios raidės. Sunkiausia man buvo skyryba - kur kablelis, kur brūkšnelis, kur kabutės. Diktantą rašiau pirmą kartą, būtinai rašysiu ir kitais metais.

Viktorija

Tekstas buvo nesudėtingas, bet supratau, kad šiek tiek "šlubuoja" skyryba - gana dažnai abejojau, kokį skyrybos ženklą padėti, ar kai kuriuos žodžius rašyti iš didžiosios raidės. Diktantą rašiau, atrodo, ketvirtą kartą. Kaskart rašydama noriu pasitikrinti savo įgūdžius.

Reklama

Vytautas Lupeika

Diktantą rašau kasmet, esu praleidęs tik vieną kartą. Šiandien, manau, tekstas buvo įdomus ir nesunkus, gal tik nepatogu buvo pajausti, kiek kartų reikėjo rašyti iš naujos eilutės. Gali būti, kad kartą kitą ir nepradėjau teksto iš naujos eilutės. Gramatikos nereikėjo nė žiūrėti - turėtų būti be klaidų. Skyryba, manau, irgi neblogai. Vienoje vietoje buvau praleidęs žodelį, bet paskui skaitant įrašiau. Buvo abejonių, kaip rašyti žodį "mišios" - iš didžiosios, ar mažosios.

Reklama

Nuotraukų galerija

 

© Egidijus Jankauskas

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Nord

2018-03-06   12:14

IP: 85.232.128.58

Lietuvoje per daug supaprastintas tarmių žemėlapis. Ir prasčiokiškai tuo naudojimosi. Taip, yra Žemaitija, Aukštaitija, Dzūkija, Suvalkija. Bet kai Klaipėdą jungia prie Žemaitijos, Joniškį prie Aukštaitijos, Biržus irgi prie Aukštaitijos, tai atsiprašau. Klaipėda yra pusiau Ost-preussen (lietuvininkai), pusiau Pietų Kuršas (Pilsotas). Joniškis, Pakruojis, Linkuva, Pasvalys tai Lietuvos Žiemgala ir tarmė ten grynai vos ne žemaitiška - "Kor Pakruoj' yr - ten kor Kruoj ' tek, kor be galūnių šnek...". Biržai, sėlių genties tarmės likučiai, kor klaidingai priskiria "aukštaičių tarmei" - "šitu daiktu, vienu alu, vienu duonu" Gerbiu suvalkiečius, dzūkus. Suvalkiečių dialektų pagrindais ir buvo sukurta dabartinė lietuvių kalba, bet tik ne uteniškių dėka. Teko girdėti ignalinskių pokalbį, kurie sako, kad mūsų tarmė gražiausia ir tikroviškiausia lietuviška. O buvo taip, pagal transkripciją: "Nыjоlэ narЭjo, Nыjolэ makitaja..."

Zenonui

2018-03-02   18:53

IP: 78.56.216.204

O kodėl neišmokote kablelių dėti ten, kur reikia?

Zenonas Priekuliškis

2018-03-02   17:17

IP: 78.61.191.75

Jeigu rašysite, psichologe Tau jau mišios (rašykit iš didžiosios), jeigu rašysit buvau mišiose, rašykit iš mažosios.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda už maždaug 5 mln. eurų planuoja atnaujinti 420 metrų Danės upės...

Skverui ir krantinėms tvarkyti - 5 mln. eurų nuotrauka, foto

Mažajai Lietuvai nusipelniusio kraštiečio Jono Aušros vardas įrašytas į Katyčių garbės piliečio...

Pagerbė Jono Aušros indėlį į valstybingumą nuotrauka, foto

Švietimas taps Klaipėdos miesto prioritetu. Mokytojų etatų didinimas, rekonstruojami darželiai, mažėjančios mokinių...

Valdininkai mažins mokinių skaičių klasėse, tačiau yra viena problema nuotrauka, foto

Poilsis Nidoje atsirūgo: policija buvo negailestinga dėl tamsintų langų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Automobilis užtamsintais langais jau retas vaizdas mūsų keliuose. Visgi šių dar pasitaiko,...

Po sekmadienio laukia lietūs, bet vėl sušils nuotrauka, foto

Vasara, Nors sekmadienį termometro stulpeliai kops iki 30 laipsnių padalos, pirmadienį šią šilumą...

Pamokos nuotrauka, foto

Nuomonės, Po prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos skiltis gavo tokio turinio ponios Aldonos laiškelį:...

Palangoje ir Plungėje įkliuvo su narkotikais nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-07-21, apie 0:30 val., gautas pranešimas apie tai, kad J. Basanavičiaus g....

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 20 min.

Vasara, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...