Muziejuje – galimybė prisiliesti prie miesto istorijos

Muziejuje – galimybė prisiliesti prie miesto istorijos

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus nuolat, taip pat ir vasarą, kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius atrasti ir pažinti turtingą Klaipėdos miesto istoriją. Įvairios edukacijos vyksta ir savaitgaliais – galima pasigaminti raižinį ar senovinį miesto antspaudą. Visa tai - už simbolinę kainą.

Šį šeštadienį muziejuje vyko miesto simboliams skirtas edukacinis renginys. Muziejininkė, gidė Agnė Adomaitytė pasakojo apie Klaipėdos miesto kūrimąsi, Liubeko miesto teisių gavimą, simbolių atsiradimą – kaip buvo sukurti dabar turimi miesto herbas ir vėliava, ką jie simbolizuoja ir t. t.

Po neilgo pasakojimo apie istoriją renginio dalyviai patys galėjo prisiliesti prie istorijos ir patys pasigaminti unikalų Klaipėdos antspaudą. Nors edukacija labiau skirta vaikams, suaugusiesiems taip pat buvo labai smagu minkyti modeliną ir formuoti būsimą antspaudą, kuriuo buvo “patvirtintas” raštas, liudijantis, kad jo savininkas susipažino su miesto simboliais ir jų istorija.

“Stengiamės ieškoti naujų dalykų, kad žmonėms būtų įdomu. Pavyzdžiui, seniau antspaudai buvo daromi senoviškai, iš neraugintų miltų tešlos. Bet dabar jie yra su glitimu, dėl kurio tešla tampa guminė ir antspaudui džiūstant įspaudas neišlikdavo. Bandėme ir su moliu, tačiau dabar naudojame modeliną, kuris labiausiai tiko tokiam užsiėmimui”, - pasakojo edukaciją vedusi muziejininkė.

Pasak jos, užsiėmimas apie miesto simbolius yra išties populiarus, tačiau susidomėjimo sulaukia ir kitos veiklos, pavyzdžiui, popieriaus gamyba, delmonų dekoravimas, pažintis su bitininkyste, duonos keliu ir t. t.

Iš kitų veiklų išsiskiria lino raižiniai. Tai nėra lininiai gaminiai, kaip gali pasirodyti. Iš linoleumo išraižomi piešiniai, kurie vėliau grafikos staklėmis spaudžiami ant norimo paviršiaus.

“Galima naudoti ant popieriaus, ant medvilnės, drobės. Galima papuošti drobinius maišelius, marškinėlius, pasigaminti atviruką, knygos skirtuką. Tai įdomi, netradicinė technika”, - sakė A. Adomaitytė.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Didžiojoje Vandens gatvėje rengiama beveik 30 įvairių edukacinių veiklų, jų siūlo ir kiti miesto muziejai.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder