2019 m. liepos 19 d. 21:58 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Mokesčiai už atliekas: brangimas Klaipėdoje kitąmet nenumatomas

Mokesčiai už atliekas: brangimas Klaipėdoje kitąmet nenumatomas nuotrauka, foto

© „Fotolia" asociatyvi nuotr.

Reklama

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pateikė miesto savivaldybei preliminarius kitų metų vietinės rinkliavos už atliekų tvarkymą skaičiavimus. Atliekų sistemos administratorių teigimu, 2019-aisiais Klaipėdos miesto gyventojams ir daugeliui verslo subjektų mokesčiai už atliekas neturėtų keistis ir išliks vieni mažiausių šalyje.

Grėsmė - valstybinis „sąvartyno mokestis“

Kitų metų mokesčiai už atliekas klaipėdiečiams yra apskaičiuojami pagal 2017 metų rezultatus, įvertinat 2018-ųjų atliekų surinkimo tendencijas ir mokestines prognozes ateinantiems metams.

Būtent dėl valstybinių mokesčių padidėjimo kitąmet Lietuvos sąvartynų administratoriai, kokiu Klaipėdos regione yra KRATC, patirs papildomų išlaidų.

„Europos Sąjunga reikalauja, kad į sąvartynus turi patekti kuo mažiau atliekų. Siekdama šio tikslo Aplinkos ministerija įvedė vadinamąjį „sąvartyno mokestį“. Už kiekvieną sąvartyne „palaidotą“ atliekų toną sąvartyno administratorius turi sumokėti atitinkamą sumą. Šiemet šis mokestis buvo 5 eurai už toną, o kitąmet jis didinamas iki 21,72 euro už toną“, - aiškino Šarūnas Jonas Tamulis, KRATC direktoriaus pavaduotojas.

Visgi išaugęs „sąvartyno mokestis“ Klaipėdos miesto gyventojų išlaidoms įtakos neturės. KRATC 2017 metais Dumpių sąvartyne deponavo tik 8 proc. iš visų atgabentų komunalinių atliekų. Likusios atliekos buvo išrūšiuotos, perdirbtos arba panaudotos energijos gamybai. Pagal sąvartyne pašalintą komunalinių atliekų kiekį Klaipėda yra lyderė šalyje, nes Lietuvoje į sąvartynus vidutiniškai nugula apie 30 proc. atliekų.

Reklama

„Mažiau atliekų patenka į sąvartyną – mažiau „sąvartyno mokesčio“ turime atseikėti valstybei. To paties principo laikysimės ir kitąmet. Investuojame į tobulesnę įrangą, naujas technologijas ir dar labiau mažinsime sąvartyne deponuojamų atliekų kiekį“, - taupymo galimybes dėstė Š. J. Tamulis.

Be brangimo - jau šeštus metus

Klaipėdos miesto savivaldybė iš gyventojų bei verslininkų surinktų rinkliavos lėšų turi apmokėti įvairias paslaugas: atliekų surinkimą, atliekų sutvarkymą sąvartyne, sukurtos sistemos ir infrastruktūros išlaikymą. Jei atliekų surinkimas visose šalies savivaldybėse kainuoja panašiai, tai Klaipėdos privalumas – pigus ir efektyvus atliekų sutvarkymas.

Specialistų teigimu, vienos tonos komunalinių atliekų sutvarkymo kaina Klaipėdoje kitąmet taip pat liks mažiausia šalyje – 79,34 euro už toną. Kai tuo tarpu kituose šalies didžiuosiuose miestuose ši paslauga kainuos apie 100 eurų už toną.

Nekylant atliekų sutvarkymo kainai, rinkliava nedidėja ir Klaipėdos gyventojams. Jau šeštus metus vietinė rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą Klaipėdos miesto gyventojams laipsniškai mažėjo, ir kitąmet taip pat galėtų nesikeisti.

„Nors rinkoje viskas brangsta - be „sąvartyno mokesčio“ didėjo ir kuro, atlyginimų, mokesčių, perkamų paslaugų  išlaidos, - efektyvindami veiklą sugebame išlaikyti teigiamą bendrovės balansą, vykdome ekologines užduotis ir užtikriname mažiausias kainas gyventojams“, - sakė Š. J. Tamulis.

Reklama

Dauguma klaipėdiečių, gyvenančių butuose, pritaikius papildomą 5 procentų nuolaidą, šiemet mokėjo 0,82 euro už kvadratinį metrą. Individualių namų savininkams rinkliavos dydis buvo 77,90 eurų už vieną objektą. Jei gruodžio mėnesį miesto politikai pritars KRATC skaičiavimams ir išlaikys 5 procentų nuolaidą, šios kainos išliks ir kitąmet. 

Reklama

Žymos: kratc

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Po karo Klaipėdos miesto autobusuose nuplėšiamus bilietus du dešimtmečius pardavinėdavo konduktorės. Po...

Iš viešojo transporto bilietų istorijos nuotrauka, foto

Nuo šio savaitgalio iki Jūros šventės pradžios autobusuose išmontuosime mechaninius komposterius, populiariai...

Su "krokodilais" atsisveikinsime iki Jūros šventės nuotrauka, foto

Prezidento mama tėtį sužavėjo įspūdingais plaukais nuotrauka, foto

Žmonės, Klaipėdoje gyvenantis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda rugpjūčio 21-ąją švęs...

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Klaipėda, Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Eglė Tamulytė-Shaltmira: "Pasaulio užkariauti nereikia, užtenka su juo susidraugauti" nuotrauka, foto

Parodos, Ekscentriškoji menininkė Eglė Tamulytė-Shaltmira savo darbų parodą, sudarytą iš dviejų dalių, kuriose...

Žmonės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...