2021 m. kovo 3 d. 16:57 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Mirtis pajūrio gelbėtojus aplenkė tik kartą

2020-09-17, 10:42

Darius ČIUŽAUSKAS, „Vakaro žinios“

Mirtis pajūrio gelbėtojus aplenkė tik kartą nuotrauka, foto

Klaipėdos gelbėtojai pasibaigusį vasaros sezoną vadina labai sunkiu.

© BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ nuotr.

Reklama

Pajūrio gelbėtojai vieningi - tokio sudėtingo vasaros sezono, kaip ką tik pasibaigęs, jie dar neturėjo. Jis išsunkė tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Tačiau su visais iššūkiais, kurie dar didesni tapo dėl koronaviruso paskelbto karantino bei įvairiausių valdžios draudimų, gelbėtojai susitvarkė beveik idealiai. Ties jų prižiūrimais paplūdimiais šią vasarą mirtis pareikalavo tik vienos aukos.

Klaipėdos, Palangos ir Nidos gelbėtojams, kaip niekam kitam, tinka patarlė, jog viščiukus skaičiuoja rudenį. Ir po ką tik pasibaigusio sezono jie tai darė labai pavargę. Uostamiesčio gelbėtojų vadas Aleksandras Siakki „Vakaro žinioms" sakė, jog pastarasis buvo sudėtingas tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

„Vasaros sezonas prasidėjo esant dėl koronaviruso paskelbtam karantinui. Jo metu ir jam jau pasibaigus žmonės niekur negalėjo išvažiuoti. Atostogas leido Lietuvoje ir vyko į pajūrį. Žmonių buvo labai daug. Poilsiautojus teko nuolat raginti laikytis atstumo, taip pat kitų apsisaugojimo nuo virusio priemonių. Birželį ir liepą buvo tik kelios geros savaitės, be vėjo ir didelių bangų. O žmonės nori išsimaudyti jūroje, kurios pasiilgo. Nors ir kėlėme raudoną vėliavą, jie nepaisė pavojų ir brido į vandenį. Teko labai aktyviai dirbti prevenciškai. Buvo visko. Ir pykčių, ir ginčų", - tikino A.Siakki.

Pastangos nenuėjo veltui. Oficialiuose uostamiesčio pliažuose budėjusiems biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai" gelbėtojams tik kartą teko iš jūros traukti skendusius asmenis. Nelaimė Baltijos jūroje ištiko septynis savo jėgas pervertinusius ir už plūdurų, ties Antrosios Melnragės paplūdimiu, atsidūrusius paauglius. Plaukti nemokėjusius du stiprios srovės į duobę nuneštus nepilnamečius ištraukė gelbėtojai. Vienas jų po vandeniu praleido apie dešimt minučių. Dėl ilgai gaivinto vaikinuko gyvybės kovojo medikai, tačiau jis ligoninėje mirė.

A.Siakki teigimu, kaip ir kiekvienais metais, teko rūpintis karštomis dienomis savo sveikatos būklės neįvertinusiais poilsiautojais, patyrusiais traumas aktyviai sportuojant, ieškoti pasiklydusių vaikų, diskutuoti su savo atžalų tiek sausumoje, tiek jūroje neprižiūrinčiais ir jų sveikata ar gyvybėmis rizikuojančiais tėvais.

Atskiro didžiulio gelbėtojų dėmesio reikėjo alkoholį į paplūdimius nešusiems ir jį vartojusiems žmonėms.

Reklama

„Draudimas pliažuose prekiauti alkoholiu labai jautėsi. Žmonės prie jūros nešėsi savo stiprų alkoholį. Prasidėjus vasarai, šalia esančiose parduotuvėse ir kavinėse labai išsaugo gaiviųjų gėrimų pardavimas. Poilsiautojai jais skiedė alkoholį ir gėrė. Daugybę kartų teko kviesti policiją, kad išprašytų neblaivius asmenis. Panaikinus draudimą prekiauti silpnu alkoholiu, situacija kiek pagerėjo. Bet žmonės priprato ir vis tiek nešėsi savo", - sakė A.Siakki.

Paprašytas įvertinti pasibaigusį sezoną, Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas buvo dar kategoriškesnis nei jo uostamiesčio kolega.

„Dirbu jau keturiolika metų ir šis sezonas buvo pats sudėtingiausias bei sunkiausias. Tikru iššūkiu tapo koronavirusas. Bet mes rankų nenuleidome. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mūsų gelbėtojams pavyko susitvarkyti ir išvengti mirčių. Paplūdimiuose užgeso tik dviejų žmonių gyvybės. Vienas mirė sausumoje, kitas - sukniubo apie 30 centimetrų gylyje. Abiejų mirčių priežastimi tapo ne skendimas, o sveikatos problemos. Iš jūros ištraukėme 17 skendusių poilsiautojų. Tik viena devynmetė mergaitė, kuri maudėsi be tinkamos priežiūros, atsidūrė ligoninės reanimacijoje", - sakė J.Pirožnikas.

Nelaimių galėjo būti ir daugiau. Tačiau su policija aktyviai dirbusiems kurorto gelbėtojams pavyko joms užbėgti už akių. Į vietos policijos komisariatą pristatyti 35 girti jūroje maudęsi asmenys. Tarp jų buvo ir moterys.

Gintaro Kuprio vadovaujami Neringos gelbėtojai išsaugojo aštuonių žmonių gyvybes.

Šią vasarą Baltijos jūra trijų aukų pareikalavo ties Karkle, Šventąja ir Juodkrante. Visos nelaimės įvyko ties „laukiniais" paplūdimiais. Pernai ties gelbėtojų prižiūrimais pliažais nuskendo vienas, užpernai - du žmonės.

Žymos: gelbėtojai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Tačiau yra ir keistų išimčių – viename uostamiesčio kvartale tokių dėžučių valdininkai...

Rumpiškės g. kvartale - 43 dėžutės šunų išmatoms nuotrauka, foto

Nuo šiandien gyventojai gali deklaruoti praėjusių...

Pajamų deklaravimas: ką reikia žinoti? nuotrauka, foto

Prasidėjus ūkininkavimo sezonui, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) vėl kviečia Klaipėdos...

Naujovė: KRATC nemokamai kompostą dalina ir juridiniams asmenims nuotrauka, foto

Tikėtina, kad jau šiais metais net ant 9 Klaipėdos švietimo įstaigų stogų...

Švietimo įstaigoms taupyti padės saulė nuotrauka, foto

Rumpiškės g. kvartale - 43 dėžutės šunų išmatoms nuotrauka, foto

Klaipėda, Tačiau yra ir keistų išimčių – viename uostamiesčio kvartale tokių dėžučių valdininkai...

Besimokantiems vairuoti - džiugios žinios nuotrauka, foto

Automobiliai, Trečiadienį Vyriausybė priėmė dešimčių tūkstančių žmonių lauktą sprendimą atnaujinti vairavimo mokyklų darbą...

Stambulo konvencija: jeigu Seimo nariai Petras ir Vytautas pradėtų gyventi kartu nuotrauka, foto

Nuomonės, Stambulo konvencija – universalus tarptautinis dokumentas, užkardantis smurtą prieš moterį ir smurtą...

Klaipėdos miesto parama kultūrai - gėdinga ir skandalinga? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Reaguodama į tai, kaip Klaipėdos kultūros ir meno programų projektams buvo ...

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 min.

Automobiliai, Paskelbta prieš 44 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 56 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...