2019 m. liepos 18 d. 11:44 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Mino pavyko atgauti anksčiau pragertas teises

(2)

2019-04-21, 10:48

Vytenis Miškinis, 15min.lt

Mino pavyko atgauti anksčiau pragertas teises nuotrauka, foto

Mindaugas Mickevičius-Mino

© Roko Tenio nuotr.

Reklama

Kai 2017-ųjų pradžioje įsigaliojo naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), iš jo įstatymų leidėjai išbraukė galimybę girtiems vairuotojams atgauti vairuotojo pažymėjimą praėjus pusei bausmės termino.

Šią detalę žinančius turėjo nustebinti, kad atlikėjui Mindaugui Mickevičiui-Mino tai pavyko. Į šią bylą įsigilinęs advokatas Rimantas Mockus paaiškino, kaip įmanoma tą padaryti.

Pagal ANK, neblaivūs vairuotojai, nepasiekę baudžiamojo kodekso kartelės, tai yra 1,5 promilės, praranda teises mažiausiai metams.

Tačiau spaudoje plačiai aprašytas atvejis, kai 1,08 promilės įpūtęs Mino jau po pusmečio galėjo grįžti prie vairo. „Dėl lengvo girtumo man skyrė baudą metams, tačiau išliko galimybė kreiptis į teismą, išdėstyti savo argumentus, įrodyti, kad buvau ne piktavališkas vairuotojas.

O kadangi pažymėjimas man labai reikalingas darbui, išdėsčiau ir kitas šeimos aplinkybes, tada jau teismas sprendė, kokią nuobaudą palikti“, – anksčiau 15min situaciją komentavo pats Mino.

Neblaivus vairavęs Mino po pusmečio atgavo vairuotojo pažymėjimą: „Tai kainavo daug nervų ir pinigų“

Laimingųjų – nedaug

Iki 2017-ųjų metų praėjus pusei bausmės termino teises pragėrę vairuotojai galėjo tiesiog paprašyti jas atiduoti. Nors iš įstatymo ši galimybė išbraukta, vis tiek galima bandyti laimę atgauti vairuotojo pažymėjimą teismo keliu.

Anot advokato R.Mockaus, tokių laimingųjų nėra daug, tačiau Lietuvos teismuose priimti sprendimai suteikia viltį prasižengusiems vairuotojams. Tiesa, ši viltis nėra tokia ir didelė.

"Administracinę nuobaudą gali lemti administracinio nusižengimo byloje esančių aplinkybių individualizavimas ir tuo klausimu esama teismų praktika, – aiškina R.Mockus. – Šiuo klausimu, teismų praktika šios kategorijos bylose yra vieninga ir kaip matyti tokio turinio prašymai dažniausiai yra atmetami, o teismų sprendimų (nutarčių), kuriais būtų sutrumpintas specialiosios teisės atėmimo terminas, nėra daug.“

Mino pavyzdys gali įkvėpti

Visgi, įsigilinęs į atlikėjo atžvilgiu priimtą Palangos teismo rūmų sprendimą, advokatas įvardina galimybę, kaip galima atgausi teises anksčiau laiko. „Tarp teismo motyvų yra tai, kad pareiškėjui specialioji teisė vairuoti transporto priemones reikalinga ne tik vykdant darbo funkcijas, nes tenka vykti į savo autorinius koncertus, kuriuos jis koncertuoja vienas, bei nuolat važinėja po įvairius Lietuvos miestus, bet ir dėl šeimos nario vežimo į medicinos įstaigas“, – pasakojo advokatas.

Tiesa, R.Mockus net ir sulaukus teigiamo teismo sprendimo neragina skubėti džiaugtis. „Tokie pirmos instancijos teismų sprendimai gali būti apskųsti apeliacine tvarka ir, kaip matyti iš Lietuvos teismų praktikos, tokie sprendimai dažniausiai yra panaikinami, kadangi teismų praktikoje laikomasi pozicijos, kad mažesnės nuobaudos, nei sankcijoje numatyta minimali, ar švelnesnės nuobaudos, nei numatyta sankcijoje, skyrimas arba administracinės nuobaudos neskyrimas yra sietinas tik su tam tikrų išskirtinių aplinkybių, kurios gali būti vertinamos pažeidėjo naudai kaip ypač švelninančios jo atsakomybę, konstatavimu“, – sako advokatas.

Visgi, šiuo atveju policija nusprendė nekovoti su atlikėju ir sprendimo neapskundė, tad, kaip Mino argumentus būtų įvertinęs aukštesnės instancijos teismas, lieka mįslė. Bet pats M.Mickevičius 15min minėjo, kad net pergalė pirmojoje instancijoje jam kainavo brangiai – apie 1000 eurų.

„Čia nėra nei kuo džiaugtis, nei kuo didžiuotis, nes tai kainuoja krūvą pinigų, daug nervų. Turėjau lankyti kursus, pristatyti įvairias pažymas. Tai nėra malonus dalykas, bet tai ką padarysi – klaidų gyvenime padarom, o paskui reikia susimokėti viskuo – ir pinigais, ir savo laiku“, – sakė M.Mickevičius.
Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Antanas

2019-04-22   05:23

IP: 185.11.26.161

O pats ar ne dvi dėžutės medvilnės vietoj smegenų nešioji?

Žurnalistas tai piz@

2019-04-21   16:42

IP: 78.57.143.159

"pragertas" ......taip rašyti gali tik kaimietis arba vatnikas :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Ankstyvą trečiadienio rytą senamiesčio skulptūra "Kaminkrėtys" atsinaujino - pakeistas jau pasenęs šepetys....

„Kaminkrėtys“ atsinaujino Jūros šventei nuotrauka, foto

Jau šį penktadienį Klaipėdoje, Lietuvininkų aikštėje, susirinks gausus būrys uostamiesčio gyventojų ir...

Šv. Magdalenos įkvėptos moterys neš svarbią žinią nuotrauka, foto

Siekiant tvarkingiau rūšiuoti žaliąsias ir biologiškai skaidžias maisto atliekas šiemet Klaipėdos individualių...

Konteineriai išdalinti, rūšiuoja ne visi nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Palanga ruošiasi motorų riaumojimui nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jau šį ketvirtadienį Palangą užpildys žvėriškas motorų gausmas – į jubiliejines, dvidešimtąsias...

„Kaminkrėtys“ atsinaujino Jūros šventei nuotrauka, foto

Klaipėda, Ankstyvą trečiadienio rytą senamiesčio skulptūra "Kaminkrėtys" atsinaujino - pakeistas jau pasenęs šepetys....

Šv. Magdalenos įkvėptos moterys neš svarbią žinią nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau šį penktadienį Klaipėdoje, Lietuvininkų aikštėje, susirinks gausus būrys uostamiesčio gyventojų ir...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Ketvirtadienio pietūs

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 20 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 43 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...