2020 m. spalio 31 d. 01:35 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Mindaugo Milinio pirmoji romano „Partizanas“ dalis išleista pakartotinai

2020-03-10, 15:44

„Vakarų ekspreso“ inf.

Mindaugo Milinio pirmoji romano „Partizanas“ dalis išleista pakartotinai nuotrauka, foto

Praėjusių metų pabaigoje skaitytojus pasiekė antroji M. Milinio romano dalis.

Reklama

Klaipėdiečio žurnalisto Mindaugo Milinio knygos tapo tokios populiarios, kad tenka spausdinti papildomus jų tiražus. Kovo pradžioje buvo pakartotas pirmosios istorinio romano „Partizanas“ dalies leidimas.

Pasak knygą išleidusios leidyklos „Briedis“ vadovo Karolio Mickevičiaus, praėjusių metų pabaigoje skaitytojus pasiekė antroji M. Milinio romano dalis. „Tie, kurie nebuvo skaitę pirmosios dalies, iškart ėmė jos ieškoti knygynuose. Per trumpa laiką beveik visi likučiai buvo parduoti.

Vėliau pastebėjome tendenciją, kad skaitytojai nepirko antrosios dalies vien dėl to, kad greta nebuvo pirmosios. Dabar šią klaidą ištaisėme. Visi, kurie domisi Lietuvos pokariu, partizanų kovomis bei gyvenimu Klaipėdoje pirmaisiais metais po baisiausio karo žmonijos istorijoje, gali įsigyti abi romano „Partizanas“ dalis“, - sakė leidėjas K. Mickevičius.

Nuotykių knygų autorius M. Milinis, pasitelkęs istorinius duomenis ir meninę išmonę, antrojoje romano „Partizanas“ dalyje atkūrė sovietų okupuotos Lietuvos, pokario Žemaitijos ir viso Klaipėdos krašto gyvenimą.

Romane „Partizanas II“ toliau aprašomi prieš penkerius metus išleistoje to paties pavadinimo knygoje prasidėję įvykiai. Tačiau autorius, vienas pirmųjų lietuvių literatūroje, įžengia į pokarinę Klaipėdą, tebevadintoje Mėmeliu.

Tais metais mieste siautėjo sovietų kariškių ir nusikaltėlių gaujos. Raudonieji okupantai suiminėjo, žudė vietinius žmones, plėšikavo ir nuožmumu nenusileido iš Rusijos atsibalčiusiems kriminaliniams autoritetams.

Reklama

Toliau tęsiama pirmojoje „Partizano“ dalyje aprašyta nuo Tilžės kilusio  šaulio Dovo Geltaičio istorija, kurį karo pabaiga užklupo Latvijoje Kuršo „katile“.

„Romane viskas išgalvota, nors kai kurių veikėjų vardai ar slapyvardžiai iš tiesų gali sutapti su tikrais ano meto žmonėmis ar įvykiais, tačiau istoriją vietomis „klastojau“, – prisipažįsta autorius.

Autorius neslepia, kad norėjo sukurti lengvai skaitomą ir kupiną nuotykių tekstą, kurį būtų įdomu skaityti ir jaunimui. „Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui Lietuvoje tebevyko tikras karas.

Norėjau jį aprašyti patraukliai, kad būtų įdomus ir vyresnio amžiaus, ir vyresnės kartos skaitytojams Lietuvių tautos kova už laisvę su bolševikais pasibaigus Antrajam pasauliniam karui plačiai aprašyta ir išnagrinėta. Nors ta kova daug kartų galingesniu priešu buvo pralaimėta, norėjau į ją pažvelgti šiek tiek kitu aspektu. Manau, kad tai vienas šlovingiausių mūsų istorijos epizodų. Tačiau niekas nebuvo bandęs aprašyti pokarinės Klaipėdos.

Dabar net sunku suvokti, kokie baisumai čia vyko. Kaip pavyko įgyvendinti sumanymą, tegu sprendžia skaitytojai“, – atvirauja knygos autorius M. Milinis.

Klaipėdietis yra išleidęs ne vieną knygą. Taip pat ir 1978–1989 metais vykusio Afganistano karo dalyvių prisiminimų rinkinį. Jo manymu, žmonėms apie prievartinį lietuvių dalyvavimą sovietų agresyviose kampanijose tikrai būtina žinoti.

Reklama

Abi knygas galima įsigyti visuose knygynuose. Taip pat jomis prekiauja internetinis knygynas knygos.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Artėjant Visų šventųjų ir mirusiųjų pagerbimo dienoms padaugėjo gyventojų, ypač senyvo amžiaus,...

Prašoma nelipti į pilnus autobusus nuotrauka, foto

Įgyvendinus nemalonių kvapų mažinimui skirtas priemones, AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje Dumpiuose...

AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje kvapus sumažino nuo 3 iki 16 kartų nuotrauka, foto

Po to, kai spalio 20 dieną uostamiesčio simbolis burlaivis "Meridianas" buvo nuplukdytas...

"Meridiano" remontas: povandeniniai siurprizai ir gero oro medžioklė nuotrauka, foto

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Klaipėdos Viltis“ dėl dalies gyventojų bei...

„Klaipėdos Viltyje“ kritiškai trūksta socialinių darbuotojų padėjėjų nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...