2019 m. liepos 23 d. 08:20 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Miestui ir rajonui vadovaus klaipėdiečiai

(1)

Miestui ir rajonui vadovaus klaipėdiečiai nuotrauka, foto

PAREIGOS. Į Klaipėdos miesto tarybą išrinktas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Artūras Bogdanovas, ko gero, rinksis dirbti tik Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi.

© Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Reklama

Politinio pasitikėjimo postų dalybos artėja į pabaigą. Penktadienį Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybėse išrinkti administracijos direktoriai - abiejose savivaldybėse vadovaus klaipėdiečiai.

Šį mėnesį turėtų paaiškėti ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos vadovas. Eiti šias pareigas pretenduoja taip pat klaipėdietė - Klaipėdos pramonininkų asociacijai vadovavusi Jolanta Girdvainė.

Klaipėdai vadovaus transportininkas

Klaipėdos miesto taryba nusprendė, kad Savivaldybės administracijai vadovaus VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius Gintaras Neniškis. Jo pavaduotojų kandidatūros turėtų būti pateiktos kitame Tarybos posėdyje.

Pristatydamas G. Neniškį meras Vytautas Grubliauskas akcentavo jo darbo patirtį ir tarpinstitucinį išmanymą. G. Neniškis Klaipėdos universitete yra baigęs politikos mokslus, turi magistro laipsnį, yra dirbęs Savivaldybės administracijoje.

Prisistatydamas Tarybos nariams G. Neniškis teigė, kad jo darbo prioritetu bus sklandus ir efektyvus Tarybos narių sprendimų vykdymo užtikrinimas.

Kandidatas teigė, kad pats svarbiausias dalykas šioje kadencijoje būtų strategijos "Klaipėda 2030" sklandus įgyvendinimas. Taip pat jis akcentavo bendrojo plano svarbą ir tikino, kad dės visas pastangas, kad administracija ir politikai susitelktų, būtų sumažinta įtampa.

Reklama

"Neužtenka vien miesto darbo, reikia visų institucijų darnaus bendradarbiavimo - uosto, verslo, paprastų dirbančių žmonių", - kalbėjo G. Neniškis.

Ligita Girskienė domėjosi, ar G. Neniškis yra susipažinęs su administracijos sudėtimi ir ar planuoja pertvarkas: mažinti etatų skaičių, peržiūrėti funkcijas. G. Neniškis teigė, kad šis klausimas yra neišvengiamas: "Sprendimas dėl administracijos struktūros yra politinis, jis turės būti tvirtinamas Taryboje. Manau, ta diskusija turėtų kuo greičiau įvykti. Vadybos prasme labai svarbu, kad tokie dalykai būtų padaromi kadencijos pradžioje, kad su nauja administracija būtų pasiekiami keliami tikslai."

Lina Skrupskelienė pateikė provokuojamą klausimą - kaip G. Neniškis elgtųsi, jei Taryba reikalautų stabdyti bendrojo plano įgyvendinimą, bet tai trukdytų miestiečių interesams. Naujasis vadovas į tai sureagavo atsakydamas, kad supranta politinį šio klausimo foną. Jis teigė, kad nežino, kokia yra buvusio administracijos direktoriaus Sauliaus Budino pasirašytos bendrojo plano koncepcijos būklė, tačiau, G. Neniškio nuomone, svarbiausias ir pagrindinis dokumentas yra ne S. Budino patvirtinta koncepcija, bet pats bendrasis planas, kurį dar reikia patvirtinti.

VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" vadovas teigė, kad šioje įstaigoje pagrindiniai darbai yra padaryti - sukurta bendra transporto sistema, įdiegtas moderniausias Lietuvoje, o galbūt ir Baltijos šalyse elektroninis bilietas.

"Palieku keleivinį transportą gerose, tvirtose specialistų rankose. Svarbu, kad pavyko sukoncentruoti gerus specialistus technikus, kurie išmano savo darbą ir, manau, puikiai su tais iššūkiais susitvarkys. Pabandysiu ir čia, jei pritarsite", - sakė G. Neniškis.

Pareigas G. Neniškis pradės eiti gegužės pabaigoje - iki to laiko jis ketina užbaigti visus darbus VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas".

Sudarė komitetus

Reklama

Klaipėdos taryba pasidalijo ir vietas komitetuose. Kiekviename jų dirbs po 7 politikus, tad kai kurie Tarybos nariai dirbs ne viename komitete.

Finansų ir ekonomikos komitete darbuosis Aidas Kaveckis, Vytis Radvila, Rimantas Taraškevičius, Arūnas Barbšys, Saulius Budinas, Arvydas Vaitkus ir Viačeslavas Titovas.

Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariais tapo Judita Simonavičiūtė, Andrius Petraitis, Audrius Petrošius, Elida Mantulova, Alina Velykienė, Vidmantas Dambrauskas ir Viktoras Senčila.

Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetą sudarys Alvidas Šimkus, E. Mantulova, Andrius Dobranskis, A. Barbšys, Arūnas Tuma, Artūras Bogdanovas ir Lina Skrupskelienė.

Į Kultūros, švietimo ir sporto komitetą paskirti Laima Juknienė, Rimantas Didžiokas, Arvydas Cesiulis, J. Simonavičiūtė, Edmundas Kvederis, Romaldas Idzelevičius ir Nina Puteikienė.

Sveikatos ir socialinių reikalų komitete dirbs A. Vaitkus, Jurijus Šeršniovas, A. Cesiulis, Kazys Bagdonas, Vaida Žvikienė, Artūras Razbadauskas ir Ligita Girskienė.

Reklama

Vienu daugiau - 8 politikai - sudarys Kontrolės komitetą: S. Budinas, A. Velykienė, L. Girskienė, V. Senčila, A. Barbšys, A. Petraitis, E. Mantulova ir A. Petrošius.

Klaipėdiečiui - postas rajone

Kovą į Klaipėdos miesto tarybą išrinktas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Artūras Bogdanovas penktadienį paskirtas Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi.

Klaipėdos rajono savivaldybė pranešė, kad A. Bogdanovas darbą pradės jau pirmadienį, gegužės 6 d.

Nuo 2016 metų A. Bogdanovas jau dirbo kartu su dabartiniu Klaipėdos rajono meru Broniumi Markausku, kuris tuo metu buvo žemės ūkio ministras - A. Bogdanovas ėjo žemės ūkio viceministro pareigas.

"Kodėl aš čia? Nes manimi pasitiki ir parodė iniciatyvą teikti šitoms pareigoms meras Bronius Markauskas. Esu prisistatęs ir koalicijai. Išgirdau repliką prieš ateidamas čia, kad tai karšta kėdė. Tikrai karšta. Pirmieji iššūkiai bus nepaprasti, tokie kaip deficitinis biudžetas, strateginiai rajono statybų projektai: daugiafunkcis centras, darželių problema, Gargždų kultūros centras, apšvietimo sistemos modernizavimas ir daugiau ne mažiau svarbių klausimų", - kalbėjo A. Bogdanovas.

Jis sulaukė ir klausimo, ar planuoja atsisakyti Klaipėdos miesto tarybos nario mandato.

Reklama

"Savivaldybės ribojasi ir turi be galo daug interesų, gali kilti vienas ar kitas interesų konfliktas, todėl artimiausiu metu teks priimti sprendimą. Šiandien galbūt dar neatsakysiu, bet, panašu, linkstu link to, kad teks atsisakyti Klaipėdos miesto tarybos mandato", - sakė A. Bogdanovas.

Jeigu jis atsisakys mandato, Klaipėdos miesto tarybos nariu turėtų tapti kitas valstiečių ir žaliųjų atstovas - Eurelijus Žukauskas.

Ar politikas galėtų vienu metu dirbti vienos savivaldybės Taryboje ir kitos savivaldybės administracijoje?

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė atkreipė dėmesį į Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 91 straipsnio 1 dalį, kurioje yra numatyta, su kokiomis pareigomis yra nesuderinamos išrinkto savivaldybės tarybos nario pareigos.

"Vertinant minėto straipsnio konstrukciją, mano nuomone, šiuo metu galiojantis įstatymas nedraudžia tam pačiam asmeniui eiti savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų vienoje savivaldybėje ir kitoje savivaldybėje būti tarybos nariu. Juk būdamas tarybos nariu vienoje savivaldybėje asmuo nepriima jokių valinių sprendimų dėl savęs paties kitoje savivaldybėje", - komentavo L. Matjošaitytė.

Jos teigimu, pareigų nesuderinamumas toje pačioje savivaldybėje, t. y. kai tas pats asmuo eina ir savivaldybės administracijos direktoriaus, ir tarybos nario pareigas, reiškia, kad asmuo yra nuolatiniame interesų konflikte, jis gali nuolat pats dėl savęs priimti sprendimus.

Reklama

POSTAS. Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriumi paskirtas Gintaras Neniškis. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Donas

2019-05-04   13:08

IP: 185.11.26.161

Užsisedėjęs valdininkas, biurokratas,kaip ir visa pensininkų savivaldybė, klaiku! Bus tik blogiau!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos universiteto bendruomenė kaip ir kasmet, taip ir šiemet, prisijungia prie didžiosios...

Eisenoje - elektriniai autobusai, pneumobilis, šokėjos nuotrauka, foto

Vyrai pasijuto diskriminuojami. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba praneša gavusi skundų dėl atskirtų...

Pasijuto diskriminuojami: vyrai pasigedo jiems skirtų paplūdimių nuotrauka, foto

Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Kristiną Brazauskienę Neringoje spaudžia bėdos nuotrauka, foto

Lietuva, Iš Turniškių vilos išprašyta prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė gali netekti...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Klaipėdiečio pergalės Čekijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdietis Benediktas Mickus dalyvavo Taboro (Čekija) didžiojo prizo ir inž. Jano Pano...

Lietuva, Paskelbta prieš 21 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 10 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...