2019 m. liepos 22 d. 06:22 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Miesto aplinka: stabili tarša

(4)

Miesto aplinka: stabili tarša nuotrauka, foto

SPYGLIUOČIAI. Atliktas augalijos kaitos tyrimas atskleidė, kad Klaipėdoje trūksta spygliuočių augalų, todėl siūloma didinti maumedžių, kėnių, pušų genties augalų skaičių.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Prieš trejus metus šiauliečių specialistų atliktas metinis Klaipėdos aplinkos monitoringas buvo sulaukęs kritikos dėl sausų skaičių gausos, rekomendacijų trūkumo. Vakar miesto Trišalei tarybai tie patys šiauliečiai pristatė jau kelių metų monitoringo rezultatus. Vis dėlto pirmas įspūdis - panašus: dar daugiau skaičių, pritrūko išvadų bei rekomendacijų.

"Vakarų ekspresas" prieš pustrečių metų rašė, kad Klaipėdos miesto aplinkos monitoringą atlikę Darnaus vystymosi instituto darbuotojai iš Šiaulių teigė, kad oro tarša ir triukšmas yra toks, kaip ir dera mieste, maudyklos ir paplūdimiai - atitinkantys normas, mieste augantys medžiai pakankamai sveiki, tik trūksta spygliuočių, stebima didelė paukščių rūšių įvairovė, randama gana retų rūšių žuvų.

Dabar rezultatai - praktiškai tokie pat, tačiau jau buvo galima palyginti, kaip keitėsi padėtis 2013-2016 metais.

Trišalei tarybai Savivaldybės aplinkos monitoringo 2013-2016 metų apžvalgą vakar pristatęs minėtojo instituto projektų vadybininkas Ramūnas Markauskas pažymėjo, kad oro taršai daugiausiai įtakos turi kietosios dalelės, susidarančios dėl transporto srautų, kūrenimo kietuoju kuru. Kietųjų dalelių koncentracija mieste kinta gana dideliais šuoliais - vieno tyrimo metu ji yra ties leidžiama riba, kitąsyk krenta trigubai. Duomenys esą priklauso nuo paros meto, metų laiko, dulkėtumo ir t. t.

Matuojant triukšmą mieste buvo stebėtos 42 vietos. Rezultatai rodo, kad triukšmo viršijimas mažėja - 2013 m. triukšmo lygis kito nuo 45,6 dBA iki 96,8 dBA, o 2016 m. kol kas aukščiausia riba buvo 85,8 dBA. Triukšmo ribinio dydžio viršijimų sumažėjo daugiau nei perpus - nuo viršijimų 38 vietose 2013 m. iki viršijimų 16 vietų šiemet.

Kalbėdamas apie dirvožemio užterštumą R. Markauskas atkreipė dėmesį, kad tarša sunkiaisiais metalais aktuali tik šiaurinės miesto dalies gyventojams, mat pietinėje dalyje viršijimų nenustatyta. Labiausiai užterštos vietos - teritorija ties Psichikos sveikatos centru, skveras prie rotušės, prie lopšelių-darželių "Vėrinėlis", "Putinėlis", Vitės, Paslaugų ir verslo mokyklomis.

Reklama

ŠALTINIAI. Teigiama, kad Klaipėdos oro taršai daugiausiai įtakos turi kietosios dalelės, susidarančios dėl transporto srautų, kūrenimo kietuoju kuru. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Naftos produktais tarša taip pat gerokai didesnė šiaurinėje pusėje, įskaitant ir teritorijas prie gydymo, ugdymo įstaigų. Pietinėje dalyje naftos produktų kiekio viršijimų dirvožemyje rasta parkuose.

Paviršinių vandenų situacija, pasak R. Markausko, yra normali - pastebėta, kad daugumoje vandens telkinių mažėja amoniako, nitratų bei nitritų arba jų kiekis nekinta. Vertinant bendrojo azoto, fosforo kiekį - stabiliai bloga ar bloga ekologinė būklė šiuo atžvilgiu yra Danėje aukščiau Klaipėdos, Mumlaukio ežere, Jono kalnelio kanale, Trinyčių, Draugystės tvenkiniuose, Vilhelmo kanale, Smeltalėje aukščiau Klaipėdos.

2013 ir 2014 m. buvo atliktas augalijos kaitos tyrimas, stebėtas miškas, parkai ir skverai. Nustatyta, kad Trinyčių parke šiek tiek sumažėjo medžių ir krūmų rūšių. Teigiama, kad dauguma augalijos yra geros būklės. R. Markauskas mieste siūlo didinti maumedžių, kėnių, pušų genties augalų skaičių.

Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė sakė, kad šiuo metu yra rengiama nauja 5 metų Klaipėdos aplinkos monitoringo programa, ją ruošia Klaipėdos universitetas.

Reklama

"Kai kur bus retinami tyrimai, kai kur dažninami. Bus naujovė, kad maudyklų monitoringą vykdys "Klaipėdos paplūdimiai". Kvapai nėra programos sudėtinė dalis, nes pirmiausia reikia identifikuoti elementą, kuris smirdi, nustatyti šaltinius", - kalbėjo R. Jievaitienė.

Darnaus vystymosi institutas su Savivaldybe sutartį atlikti aplinkos monitoringą buvo sudaręs 2012-aisiais, 5 metų laikotarpiui. Per tą laiką jiems buvo numatyta sumokėti 600 tūkst. litų. Monitoringo rezultatai pateikiami viešai internete - www.klaipedosmonitoringas.lt.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

taigi

2016-10-28   09:55

IP: 86.100.16.76

Šiaurinės miesto dalies užterštumą dar labiau nori padidinti valdžia. Ji trūks plyš buldozeriu stumia Bastionų tilto idėją. Visa laimė, kad tai ir liks idėja. Neleisime jai išsipildyti.

;)))

2016-10-27   16:12

IP: 83.188.110.28

bet pas jus šiauliai oro taršos monitoringo nedarė, o klaipėdoj kur eisi, ten už šiaulių užkliūsi.

Silute

2016-10-27   15:35

IP: 5.20.110.99

Kino teatre PAMARYS buvusiame irgi maksima.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda už maždaug 5 mln. eurų planuoja atnaujinti 420 metrų Danės upės...

Skverui ir krantinėms tvarkyti - 5 mln. eurų nuotrauka, foto

Mažajai Lietuvai nusipelniusio kraštiečio Jono Aušros vardas įrašytas į Katyčių garbės piliečio...

Pagerbė Jono Aušros indėlį į valstybingumą nuotrauka, foto

Švietimas taps Klaipėdos miesto prioritetu. Mokytojų etatų didinimas, rekonstruojami darželiai, mažėjančios mokinių...

Valdininkai mažins mokinių skaičių klasėse, tačiau yra viena problema nuotrauka, foto

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS. Skirtingai nei kitiems, ši diena jums nebus aktyvi. Patartina labiau remtis...

Klaipėdiečiai paplūdimį pavertė egzotiško futbolo aikšte nuotrauka, foto

Sportas, Savaitgalį Klaipėdos pajūryje itin gausiai susirinkę poilsiautojai galėjo mėgautis nekasdieniu reginiu –...

Merginų rankinio rinktinė mažajame finale nusileido turkėms nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos jaunių (iki 19 metų) merginų rankinio rinktinei nepavyko pergale baigti Europos...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Įvairybės, Paskelbta prieš 22 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...