2020 m. lapkričio 25 d. 19:13 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Miestas prašo užtarimo ministerijose

(6)

Miestas prašo užtarimo ministerijose nuotrauka, foto

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Pirmadienį mūsų krašte išrinkti Seimo nariai išgirdo prašymą užtarti miestą ministerijoms svarstant uosto siūlomą plėtros planą. Esą uostininkai savo planus ministerijoms atidavė kone paslapčia ir neatsižvelgė į miesto prašymus bei siūlymus.

Meras priminė "Vakarų eksprese" ne kartą aprašytą miesto ir uosto konfliktą dėl uosto bendrojo plano rengimo. Žinia, jog buvo pasiūlyti 4 galimi uosto plėtros variantai, iš kurių patys uostininkai pasirinko ketvirtąjį variantą, kuriame siūloma maksimali uosto plėtra - pietinėje dalyje užimant dabar ten esančios III vandenvietės teritoriją ir statant išorinį uostą Melnragėje.

Į susirinkusius Seimo narius kreipęsis meras Vytautas Grubliauskas prašė padėti perduoti jų žinią ministrams, kurių rankose jau atsidūrė minėtas planas - reikia, jog svarstant uosto plėtros galimybes būtų girdimas ir miesto balsas. Esą dabar piktina tai, jog uostui rengiant savo planus miestas tėra tik nuomonės reiškėjas.

"Prašome politikų, ypač esančių daugumoje, nepadaryti klaidos ir padėti nepadaryti klaidos tiesiogiai svarstyme dalyvaujantiems aplinkos bei susisiekimo ministrams. Miestas neprašo ir nereikalauja veto teisės, bet norime, kad išsakyta nuomonė būtų išgirsta ir plano priėmimas būtų suderintas su miestu. Jau pirmojoje stadijoje, kai žinant, jog už pusmečio bus rengiamas miesto Bendrasis planas, uostas pradėjo rengti savo planą, pakvipo falšstartu. Tą galime nurašyti laikmečiui, kai keitėsi vyriausybės, bet nesinori, jog vėl būtų pakartota tokia klaida", - sakė meras.

Jis pridūrė, jog jei planas bus toliau stumiamas buldozeriu principu, tai jau bus galima vadinti tiesioginio valdymo apraiškomis.

Kita vertus V. Grubliauskas pripažino, jog uostas lyg ir pripažino, jog ne viskas buvo gerai, tad šiuo metu pažadėjo pateikti bent įžiūrimus brėžinius, kuriuose matytusi, kaip keistųsi miestas įgyvendinant minėtus grandiozinius planus.

Reklama

Susitikime dalyvavęs Eugenijus Gentvilas pareiškė, jog miestas turėtų kovoti už savo interesus, mat verslas ne visada atsižvelgia į bendruomenės poreikius. Esą panašių situacijų būta - dabartinį Būtingės terminalą kažkada norėta statyti Giruliuose, tačiau miestui pasipriešinius jis iškilo Būtingėje, o dėl to niekas nenukentėjo.

S. Gentvilas priminė, jog uosto sukuriamos darbo vietos ne visada tolygiai atsveria galimai padaromą žalą gamtai ir bendruomenei. Esą dėl šios ir kitų priežasčių Seime atsirado siūlymas 10 proc. uosto pajamų skirti miestui. Juolab, kad didžioji dalis uosto investicinių projektų artimiausiais metais numatoma daryti iš europinių pinigų, o skiriant uosto lėšas miestui jis pats būtų suinteresuotas uosto plėtra.

Vienintelis iš dabartinių valdančiųjų atvykęs Dainius Kepenis pareiškė, jog per du mėnesius pajautė, jog uostas su miestu vis dar nebendrauja ir kad uostininkai jaučiasi vienvaldžiais sprendžiančiaisiais.

Susitikimo metu buvo iškelta ir aukštojo mokslo reformos tema bei Klaipėdos universiteto likimas. Visgi daugelis susirinkusiųjų tvirtino, jog šiuo metu sunku šnekėti apie konkrečius dalykus, mat Švietimo ir mokslo ministerija vis dar nepateikė reformos gairių. Įžvelgta bėda tame, jog pats universitetas nepernelyg nori keistis - esą problemas bandoma numesti ir svarbiausiu dalyku išlieka tai, kad žmonės liktų savo postuose ir niekas neliestų buhalterijos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Alb

2017-03-15   17:40

IP: 2.121.143.209

Greit prie mariu neprieisim

mer rinkome o ne uostas

2017-03-15   11:55

IP: 82.135.197.142

Kol vyksta rinkimai pendrauja su zmonemis ,eina per butus zada gyvenima rojuja ,prizada visokiu vizijiu ,baseinu stadionu .Kai isrenka i seima miestieciai uzmirsti tik kalbos apie uosta terminalus cia gi sale gyvena gyvi zmones norintys gryno oro ,parku poilsio zonu kur tai ko praso miestieciai niekas neklauso tai ne uostas renka i seima ,o tie terminalai uostas tegul kompensuoja uz triuksma tarsa miestui sutvarkytus kelius kiemus ,parko zonas vaiku zaidimo aiskteles nors pradziai tiems kas gyvena sale terminalu ir aukoja savo sveikata .Kur dinksta tos vizijos ,smiltyneja vandens pramogu parkas ,giruliai viadukas nuo labrenciskiu iki giruliu kalno it taip toliau.....KOKIA smarve melnerageja ,Bega ,sergamumas didziuausias ....

būkit geri, padėkit suprasti

2017-03-15   09:41

IP: 86.100.16.76

Kaip čia atsitinka, kad žmonės, dirbę skirtingiausius darbus (buhalterio, gydytojo, kelininko, policininko, "sveikuolio" ir pan. ar išvis be specialybės, kaip S. Gentvilas), atsisėdę į seimo kėdę, ima ir pradeda suprasti viską be išimties: kąip reikia tvarkytis universitetams, uostui, kokius ir kur statyti paminklus, kur reikia, o kur nereikia tiltų ir pan. Kaip per vieną dieną jie tampa visažiniais? Labai prašau pasakyti, ką moka, sugeba daryti S. Gentvilas. Kad turi visokiausių diplomų, žinau. Bet kokia jo profesija.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Telšių vyskupijos "Carito" Klaipėdos regiono globos namuose įsisukus koronavirusui trūksta ir darbuotojų,...

Kviečia savanorius į "Carito" globos namus nuotrauka, foto

Pilies tilto profilaktinis pakėlimas bus atliekamas, tik esant aukštesnei negu +5 °C...

Šiąnakt bus keliamas Pilies tiltas nuotrauka, foto

Ketvirtadienį nuo pat ryto vyks  Klaipėdos miesto Tarybos posėdis.  Jo darbotvarkėje 15...

Ketvirtadienį laukia karštas Tarybos posėdis, kurį sekite kartu su www.ve.lt nuotrauka, foto

Nuo lapkričio pradžios Respublikinės Klaipėdos ligoninės D korpuse arba, kaip vadina patys...

Kovidinio padalinio vadovas M. Zolubas: darbo valandų neskaičiuojam, svarbiausia – pacientai nuotrauka, foto

Kviečia savanorius į "Carito" globos namus nuotrauka, foto

Klaipėda, Telšių vyskupijos "Carito" Klaipėdos regiono globos namuose įsisukus koronavirusui trūksta ir darbuotojų,...

Šventinis gruodis Neringoje: staigmenos ir labirintas į kultūros sostinės metus nuotrauka, foto

Neringa, Nors pandemija ir koreguoja mums įprastą Kalėdų laukimą, jau netrukus į...

Mirė Diego Maradona nuotrauka, foto

In Memoriam, Argentinos futbole – gedulas. Pranešama, kad eidamas 61-uosius metus mirė legendinis šios...

"Neptūno" stovykloje - pozityvios žinios nuotrauka, foto

Sportas, Tikėtina, kad jau per artimiausias Klaipėdos "Neptūno" rungtynes aikštėje išvysime pagrindinį komandos...

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 min.

Mirė Diego Maradona

(papildyta)

In Memoriam, Paskelbta prieš 43 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...