2021 m. kovo 8 d. 07:58 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Meridianui" - ypatingas įvertinimas

(1)

"Meridianui" - ypatingas įvertinimas nuotrauka, foto

CEREMONIJA. Iškilmingai Europos jūrinio paveldo ženklą atidengė (iš kairės) Tomas Hoppe, Aloyzas ir Regina Kuzmarskiai ir Vytautas Grubliauskas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos miesto simbolis burlaivis "Meridianas" penktadienį oficialiai pasipuošė Europos jūrinio paveldo ženklu ir nuo šiol atstovaus Lietuvai Europos jūrinio paveldo organizacijoje (European Maritime Heritage, EMH).

Ši Amsterdame registruota nevyriausybinė organizacija gyvuoja jau 20 metų ir vienija tradicinių, istorinių laivų savininkus, o taip pat jūrų muziejus ir kitas jūrinio paveldo srityje dirbančias institucijas visoje Europoje.

Iš viso organizacija turi apie keturiasdešimt narių beveik dvidešimtyje Europos valstybių, jai priklauso tūkstančiai įvairiausių istorinių laivų, o tarp jų - dabar ir mūsų "Meridianas".

Specialiai į šią svarbią ceremoniją iš Vokietijos atvykęs garbus svečias - Europos jūrinio paveldo organizacijos vicepirmininkas Tomas Hoppe akcentavo, kad "Meridianas" iš tiesų yra didžiulė vertybė ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos mastu.

"Europoje yra labai mažai tokio tipo laivų, kaip "Meridianas", kurie būtų išlikę, restauruoti ir atverti visuomenei. Jie nyksta, nes jų amžius nebuvo paskaičiuotas taip ilgai gyventi", - sveikinimo kalboje komplimentų laivui negailėjo T. Hoppe.

Už tai, kad Lietuva gali didžiuotis tokiu išskirtiniu jūriniu simboliu turime būti dėkingi "Meridiano" gelbėjimo iniciatoriui, toliau jo išsaugojimu besirūpinančiam VšĮ Klaipėdos jūrinio miesto simbolis burlaivis "Meridianas" vadovui Aloyzui Kuzmarskiui.

Reklama

"Ši šventė - tarsi dar vienas startas ir svarbus akcentas, kad "Meridianas" yra ir liks svarbiu Lietuvos jūrinės valstybės simboliu. Tikiuosi, kad šis laivas dar ilgai bus su mumis", - sakė A. Kuzmarskis.

Kiek anksčiau jis yra minėjęs, kad į Europos jūrinio paveldo asociaciją buvo nuspręsta įstoti siekiant atrasti bendraminčių, pasisemti patirties, kuri ir į Lietuvą atneštų teigiamų pokyčių puoselėjant, išsaugant jūrinį paveldą.

Anot jo, tikėtina, kad Lietuvos narystė Europos jūrinio paveldo asociacijoje ir mūsų šalyje padidins supratimą ir dėmesį jūriniam paveldui, atvers daugiau galimybių istorinių, tradicinių laivų savininkams bei paskatins tokių laivų išsaugojimo, rekonstravimo, priežiūros bei eksploatavimo programų atsiradimą tiek savivaldybių, tiek valstybės mastu.

Šventėje dalyvavęs uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas neleido tuo suabejoti.

"Šis įvertinimas tampa ir svarbia atsakomybe. Dabar šis burlaivis bus įvairiuose registruose, sąrašuose, todėl dabar ne tik "Meridiano" savininkų, bet ir miesto atsakomybė, kad nebūtų gėda ir būtų galima drąsiai ir išdidžiai sakyti, kad mes, klaipėdiečiai, esame iš to miesto, kuriame "Meridianas" turi savo krantinę", - sveikinimo kalboje sakė V. Grubliauskas.

Jis svarstė, kad šios dienos svarbą dar geriau suvoksime tik po kažkiek laiko.

Reklama

"Dažnai sakoma, kad norint įsitikinti, kiek tai yra svarbu, reikia kažkiek prarasti. Ačiū Dievui, kad nepraradome "Meridiano", nors buvome netoli to", - burlaivio išsaugojimo iniciatoriams dėkojo V. Grubliauskas.

Meras džiaugėsi, kad "Meridianas" nuo šiol įvardytas kaip svarbi Europos jūrinio paveldo dalis.

"Tai liudija pripažinimą, kad tas darbas, pastangos, kurios buvo įdėtos siekiant prikelti "Meridianą" antrajam gyvenimui, nenuėjo veltui. Tai džiugina ne tik mus, klaipėdiečius, tai pastebėjo ir rimta tarptautinė organizacija. Šį akcentą pavadinčiau kaip vienu jūriškiausių dovanų jubiliejinei "Jūros šventei", - sakė meras.

Burlaivis "Meridianas" į EMH buvo priimtas kovo viduryje Vokietijos mieste Rostoke, vykusios asociacijos generalinės asamblėjos sprendimu. Jam suteiktas nacionalinio nario statusas. Taip Lietuva tapo pirmąja Rytų Baltijos valstybe, turinčia savo nacionalinį atstovą Europos jūrinio paveldo asociacijoje.


"Meridianą" nuo šiol puošia Europos jūrinio paveldo ženklas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

klp

2019-07-26   20:24

IP: 213.161.245.218

Respect gerb.p. Kuzmarskiui

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Informuojame, kad dėl vykdomų darbų – valdymo spintos keitimo, 2021 m. nuo...

Laikinai neveiks šviesoforas nuotrauka, foto

Iš Kauno į Nidą kursuojantis greitaeigis kateris „Raketa“ į maršrutą jau šį...

Laivas „Raketa“ į maršrutą šį sezoną žada įtraukti ir Klaipėdą nuotrauka, foto

Pamatę tai, ką išdarinėja Klaipėdoje gyvenanti baleto artistė ir choreografė Inga Briazkalovaitė,...

Klaipėdietės balerinos šokiai ant namų sienų gniaužia kvapą nuotrauka, foto

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Turgaus prekeiviai gali teikti paraiškas išmokoms nuotrauka, foto

Euras, Turgaus prekeiviai jau gali pretenduoti į turgavietės mokesčio kompensacijas, siekiančias iki...

Laikinai neveiks šviesoforas nuotrauka, foto

Klaipėda, Informuojame, kad dėl vykdomų darbų – valdymo spintos keitimo, 2021 m. nuo...

Laivas „Raketa“ į maršrutą šį sezoną žada įtraukti ir Klaipėdą nuotrauka, foto

Klaipėda, Iš Kauno į Nidą kursuojantis greitaeigis kateris „Raketa“ į maršrutą jau šį...

Ekstremaliųjų situacijų komisija svarstys galimą judėjimo ribojimų atlaisvinimą nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija pirmadienį svarstys galimą judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimą.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...