2019 m. liepos 17 d. 00:38 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Meras kviesis laikinąjį uosto vadovą

(3)

Meras kviesis laikinąjį uosto vadovą nuotrauka, foto

DĖMESYS. Šiemet vėl labai daug dėmesio bus skiriama uosto ir miesto bendriesiems planams.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Vakar Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sukvietė Savivaldybės urbanistikos ir planavimo specialistus aptarti išsakytas pastabas dėl uosto bendrojo plano, kurios išsiųstos Uosto direkcijai. Kadangi atsakymo iš direkcijos iki šiol negauta, meras ketina kviestis jos infrastruktūros direktorių, laikinai eisiantį generalinio direktoriaus pareigas Vidmantą Paukštę.

V. Grubliauskas teigia, kad jokių peštynių tarp uosto ir miesto dėl uosto bendrojo plano (BP) negali būti. Jo manymu, reikėtų atskirti dabar vykstančius politinius, "rinkiminizuotus", procesus nuo dalykinių procesų, turinčių vykti savo eiga. Nepriklausomai nuo to, kokie pokyčiai netrukus vyks mieste, uostas jame vis tiek bus. Anot mero, pastabų išsakymas toli gražu nereiškia miesto ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos priešpriešos.

Pastabose dėl uosto bendrojo plano (BP) 14 punktų, pasak mero,išdėstyti rimti argumentai, kodėl Savivaldybės administracija nederino uosto BP plano.

Pavyzdžiui, jose nurodyta, kad turi būti suplanuota infrastruktūra, būtina uostui aptarnauti, prašoma už savo planuojamos teritorijos ribų nerodyti meteorologinės stoties apsaugos zonos ir pajūrio juostos ribų, nes jos numatomos keisti.

Reklama

Atkreipiamas dėmesys, jog uosto BP nenumatyta teritorija, kurioje taikomos papildomos techninės krantų apsaugos priemonės visoje kranto zonoje, nenumatyta įtakojamų gamtos ir kraštovaizdžio vertybių apsauga.

Teigiama, kad atsisakymas BP sprendiniuose vaizduoti krantotvarkos priemonių tvarkymo zoną ir nurodyti, kas finansuos darbus, yra žalingas miesto turtui ir aplinkai. Miesto specialistai mano, jog būtina numatyti visuomenės poreikiams paimamas teritorijas Melnragėje, jie norėtų aiškumo dėl Smeltės IV kapinių - ar iškeliamos, ar saugomos. Tai kelios iš minėtų pastabų.

"Pastabose parodyta labai aiški miesto pozicija. Konflikto tarp miesto ir uosto negali būti. Susitarimas yra didžioji vertybė. Jo turi siekti abi pusės. Išsakomos pastabos turi būti vertinamos ne kaip kokia nors agresija, o kaip tam tikras taikos pakto siūlymas", - kalbėjo meras.

Jis paprašė pakviesti laikinąjį uosto vadovą Vidmantą Paukštę, kad iš pirmų lūpų išgirstų, kaip direkcija vertina tas pastabas, kokios pozicijos ji ketina laikytis artimiausioje ateityje. Mero manymu, reikia kalbėti ir su geležinkelininkais, kurių, turint omenyje ir uosto BP, ir miesto BP, taip pat laukia ilgas ir sudėtingas darbas.

Reklama

"Bet kurioje situacijoje, bet kuriuo metu mes ir aš asmeniškai pirmiausia atstovaujame miestiečių interesams. Jų gyvenimo kokybės ir saugumo užtikrinimas mums yra didysis prioritetas. Tačiau tai nereiškia, kad jie turi būti nukreipti prieš uostą. Kita vertus, tai, kas susiję su uostu, mums nėra joks tabu", - sakė V. Grubliauskas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

brainwashed

2019-01-22   11:15

IP: 86.100.81.247

kišeninis pinčeris nori perspektyvų. bet ir loti nori.

Numirk iš juoko

2019-01-22   10:57

IP: 213.197.154.2

O tai kas neleido anksčiau sėsti prie stalo ir tų klausimų spręsti? Dabar tik sužinojo apie uosto bendrasis planas...

Kaip

2019-01-22   08:21

IP: 188.69.208.137

Kiek metų KVJU "šėrė" mero šeimos džazo festivalį? Visus. Ir visi buvę vadovai davė ... Arvydasr Vaitkus buvo geras, nes rėmimas buvo dosnus. O dabar Vaitkus eina į rinkimus- tad reikia rodyti "valdžią" ir po dešimties metų vapėti Grubliauskui apie taršą... Ar iš komos į realybę sugrįžo?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos regioninė architektūros taryba skelbia išnagrinėjusi preliminarius Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo...

Siūlo keisti Jono kalnelio pavadinimą nuotrauka, foto

Antradienį Melnragės paplūdimyje vyko kova tarp gyvybės ir mirties. Jei ne drąsių...

Nepaklusnų poilsiautoją gelbėjo nuo mirties nuotrauka, foto

Derinami paskutiniai uostamiestyje steigiamos Jūrų kadetų mokyklos niuansai. Jau siuvamos uniformos, politikams...

Jūrų kadetų mokykla: moksleivių antplūdžio nėra nuotrauka, foto

Sukčius apgavo patiklų klaipėdietį

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

EHF taurė: „Dragūnas“ žais su Izraelio komanda nuotrauka, foto

Sportas, Antradienį buvo ištraukti Europos rankinio turnyrų burtai. EHF taurės turnyre rungtyniausiantis Klaipėdos...

Ursula von der Leyen - Europos Komisijos pirmininkė nuotrauka, foto

Pasaulis, Ursula von der Leyen patvirtinta Europos Komisijos pirmininke. Vokiečių politikė antradienį Europos...

Dėl išberto vaiko klaipėdietė susidūrė su netikėta problema nuotrauka, foto

Sveikata, „Iš tiesų man trūko kantrybė – nebenoriu tylėti. Ši situacija apgailetina ir...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Švietimas, Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Pasaulis, Paskelbta prieš 3 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...