2021 m. sausio 16 d. 18:11 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Meras iš Vilniaus parveža tris geras žinias

(5)

Meras iš Vilniaus parveža tris geras žinias nuotrauka, foto

SUSITARĖ. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas (kairėje) šį kartą susitikimu su susisiekimo ministru Jarosvalvu Narkevičiumi patenkintas.

© „Facebook“ nuotr.

Reklama

Antradienį Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas susitiko su susiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi ir aptarė uostamiesčiui itin jautrias temas. Meras džiaugiasi, kad į uostamiestį grįžta su trimis geromis žiniomis.

Pagaliau po daugybės diskusijų sutarta, kad jau šiomis dienomis AB "Lietuvos geležinkeliai" derins Klaipėdos miesto bendrąjį planą (BP). Taigi bus uždengta žalia šviesa paskutinėms miesto BP derinimo procedūroms. Geležinkelininkai buvo paskutinieji, kurių parašo reikėjo.

"Situacija buvo labai grėsminga. Būtų tekę daug ką kartoti, jeigu nebūtumėme išsprendę to klausimo šiandien ryte. Derinimas - kompromisų ieškojimas. Juos pavyko rasti su visomis institucijomis. Su geležinkelininkais juos rasti buvo sunkiausia. Buvo kelios pozicijos, dėl kurių nesutarta, pavyzdžiui, dėl centrinės geležinkelio stoties iškėlimo iš miesto centro, dėl geležinkelių plėtros uostamiestyje. Geležinkelininkų bandymas stabdyti miesto bendrojo plano patvirtinimą buvo tolygus karo miestui paskelbimui. Laimė, karo su miestu niekas nenorėjo ir sprendimai buvo rasti, jau dedami paskutiniai derinimo štrichai", - sakė V. Grubliauskas.

Taigi beveik 30 institucijų jau patvirtino, kad miesto BP gali keliauti į kitus etapus.

Rimkų pervaža - po kelerių metų

Meras, nuvykęs pas ministrą, informavo, kad dėl Rimkų pervažos klaipėdiečiai po savo peticija yra surinkę apie tūkstantį parašų, ir tai tikrai dar nėra pabaiga. Uostamiesčio gyventojai dėl tos pervažos patiria didžiulių nepatogumų, todėl būtinas esminis šito transporto mazgo pertvarkymas.

Reklama

Sutarta, kad "Lietuvos geležinkeliams" nedelsiant bus pavesta rengti viaduko ar tunelio statybos studiją ir kad bus pradedama esminė šio transporto mazgo transformacija.

"Ministras kalbėjo, kad šiam procesui gali prireikti trejų ketverių metų. Ilgiausias kelias prasideda nuo pirmo žingsnio. Pirmas žingsnis, galima sakyti, šiandien jau žengtas. Geležinkelininkai pradės rengti studiją, miestas turės parengti visus būtinus dokumentus, daug ką suderinti", - kalbėjo meras.

Siūloma riboti sunkiasvorio transporto esimą

Kadangi kol šis transporto mazgas bus pertvarkytas, praeis dar ne vieneri metai, būti imamasi laikinų priemonių kamščiams mažinti.

Meras džiaugiasi, kad pagaliau išgirsta kategoriška gausaus klaipėdiečių būrio pozicija dėl neatidėliotinų priemonių kamščiams Rimkų pervažoje mažiniti koreguojant traukinių eismą, sąstatų formavimo procesus. "Prašiau, kad piko metu tiek ryte, tiek vakare nebūtų traukinių judėjimo, o juo labiau sąstatų formavimo. Geležinkelininkai dėl to buvo ne kartą perspėti. Tam tikrais etapais jie sureguodavo. Bet iš esmės geležinkelininkai daro tai, kas jiems reikia, visiškai nežiūrėdami kas vyksta šalia. Ministras įpareigojo juos persvartyti šį klausimą nedelsiant. Miestui pasiūlyta piko valandomis tame mazge riboti sunkiojo transporto srautų judėjimo laiką. Jis tomis valandomis neturėtų važiuoti" - sakė meras.

Baltijos prospektas - išskirtinis projektas

V. Grubliauskas sakė, kad su ministru sutarta, kad Baltijos propekto sanryžos - išskirtinis objektas, kurio verkiant reikia ne tik miestui, bet ir valstybei.

Sutarta kitais metais sutelkti maksimalų finansavimą šio objekto statybai. Kalbama netgi apie 12-14 mln. eurų, kad tik rangovai gebėtų juos panaudoti. Pasak mero, rangovai tai yra žadėję padaryti. Mero manymu, tai būtų labai rimtas postūmis.

Reklama

Tuo pat metu dar turėtų vykti ir geležinkelio tiltelio statyba. Tad atkreiptas dėmėsys, kad sprendžiant viaduko per geležinkelį statybos klausimus būtina kalbėti apie nuovažų "įspraudimą" į Laisvają ekonominę zoną. "Tai būtų naujas potepis Jakų-Baltijos pr. estakados drobėje. Jis kainuotų apie 2 mln. eurų, bet išspręstų labai svarbius įvažiavimos ir išvažiavimo iš LEZ klausimus", - aiškino V. Grubliauskas.

Be to, susitikimo su ministru ir ministerijos atstovais metu buvo priminta, kad nebaigtas Jakų žiedo trečiasis etapas. Ministerijoje patikinta, kas šis klausimas prisimenamas. V. Grubliausko teigimu, estakados per Baltijos prospektą projektas tampa kompleksiniu viso Jakų žiedo sprendimu.

"Jeigu bus sprendžiamas ir Jakų žiedo užbaigimo klausimas, tai visas kompleksas vienu metu pasistūmės į priekį. Tai išspręstų labai daug problemų, su kuriomis susiduria klaipėdiečiai. Tai tokios trys žinios, kurios labai svarbios miestui. Tikiu, kad tie sutarimai, kurie pasiekti šiandien, bus įgyvendinti, finansavimas bus užtikrintas", - įsitikinęs Klaipėdos meras.

Žymos: rimkų pervaža

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-09-17   16:22

IP: 88.119.136.108

Sklypą Lanko g., Rimkuose namo statybai pirkome žinodami, kad iki 2021 m. bus Statybininkų pr. pratęsimas... Tikėjomės, kad atlaisvės Lanko g.. Deja, tenka laukti spūstyje, kol grįžti namo ir dusti pusdienį dūmuose, nuo palei sklypą stovinčių automobilių.

Ar ne gėda

2020-09-16   09:39

IP: 88.119.137.57

Su koloradu kumščiais daužytis?
Mano balso tikrai negaus, per daug prisidirbo su KUL direktorium. Visam laikui.

tik

2020-09-16   08:11

IP: 172.69.190.68

reklama ir svajonės

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą...

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas nuotrauka, foto

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Partijų lyderiai nemato galimybės L. Matjošaitytei toliau dirbti nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) kadencijai einant į pabaigą, daugelis Seimo politinių...

Kretingiškės sumanymas – škaplierankė nuotrauka, foto

Žmonės, Kretingiškė menininkė Rasa Statkuvienė, garsėjanti savo kūrybiniu ženklu „Plunksnos linija“, manoma,...

Po pertraukos – „Dragūno“ pergalė Panevėžyje nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienį Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai po ilgos pertraukos žaidė Lietuvos rankinio čempionato...

Kurti – vadinasi, gyventi nuotrauka, foto

Žmonės, Klibiuose gyvenančių menininkų Odilės Norvilaitės-Bytautienės ir Gedimino Bytauto namai, regis, sprogsta...

Žmonės, Paskelbta prieš 1 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...