2019 m. liepos 17 d. 06:18 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Memelio miestui" - antras šansas?

(5)

"Memelio miestui" - antras šansas? nuotrauka, foto

PIRKĖJAS. Redakcijos duomenimis, "Memelio miesto" turtą iš "Litectus" bando įsigyti ar jau įsigijo buvęs Širvintų rajono meras Kęstutis Pakalnis ir jo partneriai.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Uostamiestyje sklando kalbos, esą antrinė SEB banko UAB "Litectus" pardavė iš varžytynių įsigytus likviduojamos UAB "Memelio miestas" pastatus, tad netrukus buvusioje AB "Laivitė" teritorijoje tvarkysis nauji šeimininkai, esą suinteresuoti čia vykdyti krovos darbus.

Nors naujieji ar dar tik būsimi šeimininkai jau susitiko ir su miesto, ir su Uosto direkcijos valdžia, kol kas šią Klaipėdai itin svarbią teritoriją ir toliau gaubia migla. Miesto valdžia mušasi į krūtinę ir žada, kad krovai sugrįžti čia tikrai neleis.

Planus vainikavo bankrotas

Teritorija dešiniajame Danės upės krante ilgą laiką priklausė uostui ir tik 2008 m. birželį Vyriausybės nutarimu atiteko miestui. Grandiozinius planus joje įkurti ištisą rekreacinę zoną su puikiais gyvenamaisiais pastatais rezgė UAB "Memelio miestas", įsigijęs pastatus iš AB "Laivitė".

Planuota investuoti net apie 590 mln. litų, tačiau praktiškai ši teritorija taip ir liko uždara miestiečiams, ji buvo atveriama tik per didžiąsias šventes. Taigi ji nedavė reikiamos naudos nei uostui (investavusiam į krantinių rekonstrukciją), nei miestui, nei UAB "Memelio miestas", išplėšusiai ją iš uosto glėbio.

2013 m. lapkričio 29 d. Klaipėdos apygardos teismo nutartimi UAB "Memelio miestas" buvo iškelta bankroto byla, bankroto administratore paskirta UAB "VTD Group". Šiemet birželio 2 d. priimta nutartis likviduoti bendrovę. Bankroto administratorės įgaliotasis asmuo Tomas Rimkus informavo, jog šiuo metu UAB "Memelio miestas" vis dar tebėra likviduojama, procesas dar nebaigtas.

Pernai metų pabaigoje paskelbus UAB "Memelio miestas" turto, kuris buvo įkeistas SEB bankui, varžytynes buvo parduotas visas teritorijoje esantis pastatų kompleksas, įskaitant ir Naujosios Uosto g. 5, t. y. namą vaiduoklį, kuriame buvo likę tik trys privatūs butai. Visą turtą už 33 mln. Lt įsigijo nekilnojamuoju turtu užsiimanti SEB banko grupės įmonė "Litectus". Po pastatais esantys du žemės sklypai - 5,1 ir 0,1 ha ploto - yra nuomojami, "Memelio miestas" nuomos teises buvo perleidęs SEB bankui. Po varžytynių bankas jas perdavė "Litectus".

Reklama

Minėtoje teritorijoje esantį turtą iki šiol prižiūri ir administruoja tuojau po "Memelio miesto" bankroto paskelbimo sutartį su UAB "Litectus III" sudariusi UAB "Favus".

Dar nenupirko?

Redakcijos duomenimis, "Memelio miesto" turtą iš "Litectus" bando įsigyti ar jau įsigijo buvęs Širvintų rajono meras Kęstutis Pakalnis ir jo partneriai.

Tačiau praėjusį penktadienį UAB "Litectus" vadovas Edvinas Malevskis teigė, jog buvęs "Memelio miesto" turtas tebėra jo vadovaujamos įmonės nuosavybė. Tokio asmens kaip K. Pakalnis sakė nepažįstas ir apie tai girdįs pirmą kartą. Ir vis dėlto jis prasitarė, jog derybos su potencialiu pirkėju gal ir vyksta.

UAB "Favus" atstovai, nenorėję būti įvardinti, teigė, jog jie prižiūri "Litectus" turtą ir teritoriją. Kažkokie pirkėjai lyg ir buvę atėję apžiūrėti teritorijos, bet daugiau jie nieko nežiną.

Širvintų rajono savivaldybės narys K. Pakalnis klausiamas apie buvusio "Memelio miesto" turto įsigijimą atsakė: "Tokį objektą man vienam nupirkti būtų labai sudėtinga. Be abejo, šiek tiek tos kalbos pagrįstos, tačiau dar anksti apie tai kalbėti. Visiškai tai patvirtinti, kol dar nesudėti parašai, negaliu. Manau, šio mėnesio pabaigoje galėsime duoti konkretesnį atsakymą. Jeigu viskas bus gerai, norėtume patenkinti visuomenės poreikius, žinome, kad ta vieta klaipėdiečiams labai jautri. Norėtume, kad ir gyventojai, ir miestas, ir verslas nenukentėtų. Jeigu sandoris įvyks, pristatysime planą. Taip, kalbos jau vyksta, buvome ir savivaldybėje, ir su Uosto direkcijos atstovais susitikome. Kai tik viskas paaiškės, be abejo, mes informuosime Klaipėdos gyventojus", - sakė K. Pakalnis.

Kol kas jokio aiškumo

"Taip, naujieji teritorijos šeimininkai buvo atvykę į Uosto direkciją, tačiau susitikimas jokio aiškumo bent jau mums nedavė. Kas bus daroma šioje teritorijoje, kokie yra šių verslininkų planai, kol kas mes neišgirdome. Iki šios dienos mes neturime informacijos, ar tai pirkėjas ir de jure, ir de facto. Deja, neturime jokių oficialių dokumentų apie įvykusį pirkimo-pardavimo sandorį bei naujus šios teritorijos savininkus.

Reklama

Labai tikimės, kad artimiausiu metu Uosto direkcija bus supažindinta su konkrečiais šios teritorijos vystymo planais, mat ši zona yra tikrai jautri ir išskirtinė. Buvusi "Memelio miesto" teritorija yra labai arti uosto krovos kompanijų, kuriose vyksta intensyvi krova, todėl bet koks veiklos pobūdis turi būti labai kruopščiai išanalizuotas", - sakė Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas patvirtino, kad potencialūs pirkėjai prieš kelias savaites buvo atėję pas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską ir aiškinosi, ką galima daryti šioje teritorijoje, ko ne. Jiems buvę pasakyta, kad joje miestas krovos tikrai neįsivaizduoja, nes tai numato ir Miesto bendrasis planas, ir kiti dokumentai. Pasak A. Šulco, miestas savo pozicijos nekeičia ir už ją kausis iki paskutinio siūlo.

Vicemeras dievagojosi, jog nežinąs, kas tie potencialūs pirkėjai, jį pasiekusios tik tokios nuogirdos, esą tie verslininkai uosto pietinėje dalyje yra susiję su krova. Pasak A. Šulco, labai gerai, kad jie prieš galutinai sukirsdami rankomis išsiaiškino, ką galima daryti šioje teritorijoje, o ko ne, kad paskui sukišus keliasdešimt milijonų litų nereikėtų gailėtis sužinojus, jog krova joje užsiimti nebus galima.

"Šioje vietoje mes matome tik miesto, o ne pramonės plėtrą. Prie pat krantinių ruoželis žemės priklauso Uosto direkcijai. Esame jau kalbėję, kad jeigu prie krantinių stovėtų maži laiveliai, įsikurtų koks nors jachtklubas, tai miestui tiktų ir mes neprieštarautume. Galiu patikinti, kad miestas padarys viską, jog šita teritorija nebūtų sugrąžinta uosto poreikiams", - sakė A. Šulcas.

"Procesas vyksta"

Vytautas GRUBLIAUSKAS, Klaipėdos meras
Ir anksčiau buvo kalbų, kad šitą erdvę reikia paversti visuomenine-komercine, tačiau tie interesantai pasitraukė, atsirado kiti. Tikrai žinau tik tai, kad procesas vyksta, besidominčių yra. Tačiau kalbėti apie konkrečius sandorius, apie konkrečias bendroves, kurios esą įsigijo turtą ar jau tapo savininkėmis, dar negalima.
Pas mane lankosi labai daug žmonių. Buvo viena bendrovė, pavadinimo neprisimenu, ji reiškė tam tikrą susidomėjimą šia teritorija. Kiek aš supratau, ji turi tam tikrų planų, vizijų ir ambicijų.
Šita teritorija turi būti naudojama tik miesto reikmėms. Ji miestui yra išskirtinės svarbos zona, ji ne veltui vadinama nauju Klaipėdos centru.

Istorija

Daugiau kaip 60 metų minimoje teritorijoje veikė 7-oji laivų remonto įmonė, po privatizavimo ji tapo AB "Laivitė" ir tęsė laivų remonto veiklą. Bendrovė turėjo ambicingų planų, tad Uosto direkcija į jos krantinių rekonstrukciją sukišo apie 17 mln. Lt. 2006-aisiais "Laivitė" pardavė visus savo turėtus pastatus UAB "Memelio miestas", žadėjusiai savo projektą įgyvendinti iki 2012 m. Tačiau teritorija iki šiol tebėra uždara, joje pastatai nuomojami gamybinei veiklai, "Laivitė" remontuoja ten savo laivus.
2006-aisiais Uosto direkcija rašė raštus Susisiekimo ministerijai, kad nepritaria "Laivitės" nuomotos teritorijos paėmimui iš uosto, bet į tai nebuvo atsižvelgta.
Šioje teritorijoje esančių krantinių vertė, pasak buvusio Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Eugenijaus Gentvilo, - 100 mln. Lt.

Reklama

Žymos: memelio miestas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Memelis t.y. mėnulis

2015-11-06   20:45

IP: 178.236.199.130

Mėnulio miestas Klaipėda,
Saulės miestas Šiauliai.
Atstatysim kryžiuočių sugriautą šventyklą,
Ir sugrįš į Tėvynę Lietuvos vaikai

Eurovia?

2014-09-09   12:52

IP: 77.240.248.177

Eurovia skelbesi, kad jie pasirenge investuoti i teritorijos tvarkyma ir konversija. Taciau nelabai girdisi apie realius planus.

Juozas

2014-09-09   09:22

IP: 176.61.24.55

Jau pradejo virti bibiene.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos regioninė architektūros taryba skelbia išnagrinėjusi preliminarius Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo...

Siūlo keisti Jono kalnelio pavadinimą nuotrauka, foto

Antradienį Melnragės paplūdimyje vyko kova tarp gyvybės ir mirties. Jei ne drąsių...

Nepaklusnų poilsiautoją gelbėjo nuo mirties nuotrauka, foto

Derinami paskutiniai uostamiestyje steigiamos Jūrų kadetų mokyklos niuansai. Jau siuvamos uniformos, politikams...

Jūrų kadetų mokykla: moksleivių antplūdžio nėra nuotrauka, foto

Sukčius apgavo patiklų klaipėdietį

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

EHF taurė: „Dragūnas“ žais su Izraelio komanda nuotrauka, foto

Sportas, Antradienį buvo ištraukti Europos rankinio turnyrų burtai. EHF taurės turnyre rungtyniausiantis Klaipėdos...

Ursula von der Leyen - Europos Komisijos pirmininkė nuotrauka, foto

Pasaulis, Ursula von der Leyen patvirtinta Europos Komisijos pirmininke. Vokiečių politikė antradienį Europos...

Dėl išberto vaiko klaipėdietė susidūrė su netikėta problema nuotrauka, foto

Sveikata, „Iš tiesų man trūko kantrybė – nebenoriu tylėti. Ši situacija apgailetina ir...

Įvairybės, Paskelbta prieš 18 min.

Pasaulis, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...