2021 m. kovo 3 d. 17:34 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Mėlynosios ekonomikos plėtrai Klaipėda pasitelkia užsienio ekspertus

(2)

Reklama

Tarptautiniu mastu vertinami mokslininkai bei praktikai Klaipėdos universitete (KU) dalinsis žiniomis apie laivybą, uostus, biotechnologijas ir kitas perspektyvias sritis. Pasitelkdamas unikalią „Blue Growth Leaders Academy“ programą uostamiestis siekia suteikti daugiau pagreičio mėlynosios ekonomikos augimui.

Iniciatyvą palaiko norvegai

KU Jūros tyrimų institute spalio 8 d. vykusiame atidarymo renginyje pirmąsyk susitiko atrinkti programos dalyviai iš verslo, savivaldos bei kitų organizacijų.

Iniciatyvos steigiant „Blue Growth Leaders Academy“ drauge su KU ėmėsi Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, jo koordinuojamas Jūrinis klasteris bei Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra „Klaipėda ID“. Uostamiesčio strategijos „Klaipėda 2030“ nubrėžtas siekis  orientuotis į tvarų jūros išteklių panaudojimą ir mėlynosios ekonomikos augimą tapo reikšmingu kelrodžiu įgyvendinant šį projektą.

Sveikindamas akademijos dalyvius KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas akcentavo jo reikšmę pajūrio regionui. „Ši iniciatyva svarbi ne tik Klaipėdos universitetui, bet miestui ir visam regionui. Uostamiestis yra sukūręs „Mėlynojo proveržio“ strategiją. Jūs, akademijos dalyviai, būdami čia, turite galimybę kaupti žinias, dalintis idėjomis, diskutuoti ir tapti regiono mėlynosios ekonomikos augimo lyderiais“,- linkėjo KU vadovas.

 „Blue Growth Leaders Academy“ dalyvius sveikino Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas ir specialiai į uostamiestį šia proga į Klaipėdą atvykęs Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Ole Terje Horpestadas. Turėdami solidų žinių mėlynosios ekonomikos srityje bagažą ir sėkmingai šioje sferoje vystydami įvairius projektus, norvegai siekia dalintis savo patirtimi ir skyrė paramą Klaipėdoje vystomai programai.

Reklama

Dėl pandemijos nulemtos situacijos atidarymo renginyje Klaipėdoje negalėjęs sudalyvauti profesorius Torger Reve įvadinį kursą apie mėlynąją ekonomiką auditorijai pristatė nuotoliniu būdu. Puikiai tarptautiniuose reitinguose vertinamos BI Norvegian Business School atstovas įvardijamas vienu stipriausių Šiaurės šalių verslo protų. Savo įžvalgomis T. Reve pranešimą papildė Tomas O. Kleppestø, Norvegijoje veikiančios organizacijos „Shipping & Offshote Network“ vadovas, „Ocean Industry Forum Oslofjord“ vykdantysis direktorius.

Verslas imlus naujoms žinioms

Įvadinio „Blue Growth Leaders Academy“  kurso klausėsi per 30 programos dalyvių. Dalyvauti joje norą pareiškė jūrinio, energetikos sektorių, skaitmenizacijos ir kitus technologinius sprendimus kuriančių įmonių atstovai, viešojo sektoriaus pareigūnai, kurių veiklos sfera apima tarpinstitucinį bendradarbiavimą, strateginių sprendimų priėmimą.

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) vadovas, teigia, kad „Blue Growth Leaders Academy“ yra puikus impulsas uostamiesčiui siekiant stiprinti inovacijomis, žaliosiomis ir tvariosiomis technologijomis grįstą profesionalų ekosistemą. "Klaipėda kaip miestas pasirinko aukštos pridėtinės vertės plėtros kryptį, kuriai būtinas platus akiratis, tarptautinės partnerystės ir nuolatinis tobulėjimas. Visame pasaulyje gamyboje vis didesnį aktualumą turi ne tik jūrinių, bet ir švariųjų bei tvariųjų technologijų, taip pat automatizavimo sritys, kurioms „Blue Growth Leaders Academy“ programoje taip pat skiriamas didelis dėmesys. Todėl nesistebiu, kad keli LEZ bendruomenės nariai iš karto prisijungė prie projekto, ir neabejoju, kad jo metu įgytos žinios, patirtys ir ryšiai toliau stiprins uostamiestį kaip regioninį inovacijų ir jų taikymo versle centrą",- sako E. Kiudulas.

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) vadovo Roberto Valantiejaus teigimu, didžiausiu impulsu prisijungti tapo siekis susipažinti su naujausiomis jūrinės industrijos tendencijomis: „Tikiuosi atnaujinti jau įgytas žinias uostų procesų valdymo srityje bei jas praplėsti įtraukiant tematikas, į kurias iki šiol neteko labiau įsigilinti. Mėlynosios biotechnologijos, jūrinė vėjo energetika, kitos industrijos – bus įdomu iš ekspertų apie tai daugiau sužinoti“.

R. Valantiejaus nuomone, programa turėtų pasitarnauti stiprinant mokslo ir verslo ryšius. „Tai, kad įmonių atstovams sudarytos palankios sąlygos derinant studijas ir kasdienę veiklą, prisideda prie didesnio verslo įsitraukimo. Mano apsisprendimui ši aplinkybė taip pat turėjo didelės įtakos“, –  pažymėjo LJKKA vadovas.

Reklama

Programos dalyve tapusi klaipėdietė Karolina Barvydė teigė, jog pasiryžimą pateikti savo paraišką nulėmė tai, jog ji  neseniai pradėjo dirbti UAB „Western Baltic Engineering“ laivų projektuotojų komandoje: „Į šią įmonę atėjau iš visiškai kitos sferos, nes studijavau aplinkos ir perdirbimo pramonės inžineriją. Profesinį kelią keičiau įžvelgusi išties geras darbo jūrinėje industrijoje perspektyvas. Puoselėjau svajonę dirbti didelėje įmonėje, prisidėti prie įdomių ir reikšmingų projektų. Sužinojus apie „Blue Growth Leaders Academy“ programą daug svarstymų nebuvo. Džiaugiuosi patekusi į pirmąjį dalyvių kursą ir tikiuosi čia daug gauti“,– sakė K. Barvydė.

Lyderiams – įsipareigojimas nešti pokyčius

Inovacijų vadybai dedikuotas antrasis „Blue Growth Leaders Academy“ kursas programos dalyvius suburs lapkričio pradžioje. Savo žiniomis su auditorija dalinsis Oksfordo universiteto prof. dr. Lisa Covey, kurios patirtis apima daugiau nei 30 metų inovacijų valdymo, naujų produktų kūrimo ir intelektinės nuosavybės srityse.

„Blue Growth Leaders Academy“ programa, kurios metu paskaitas taip pat skaitys kviestiniai lektoriai iš Švedijos, Vengrijos, Ispanijos, Danijos, truks 10 mėnesių.

Vertingų partnerysčių kūrimas, inovatyvūs projektai, naujų verslo nišų identifikavimas – tikimasi, jog iniciatyvos nešama nauda iš universiteto auditorijų sklis plačiai ir duos impulsą pozityviems procesams tiek Klaipėdos mieste, tiek visame Vakarų Lietuvos regione.

Nuotraukų galerija

 

© KU

KU

 

KU

 

KU

 

KU

 

KU

 

KU

 

KU

 

KU

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

akivaizdus

2020-10-08   18:24

IP: 172.69.190.14

akivaizdus miesto proversis matomas kasdien gatvese kai nsugebama suvaldyti transpoo srautu, dirbtiniu kamsciai bet deklaruojama kaip tarsos mazinimas. furas sutiksi ne t ten kur ju neturetu buti

klausimas

2020-10-08   18:11

IP: 162.158.94.78

o grėbliausko Fiasko festivalis priklauso mėlynajai ekolohatronikai?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Tačiau yra ir keistų išimčių – viename uostamiesčio kvartale tokių dėžučių valdininkai...

Rumpiškės g. kvartale - 43 dėžutės šunų išmatoms nuotrauka, foto

Nuo šiandien gyventojai gali deklaruoti praėjusių...

Pajamų deklaravimas: ką reikia žinoti? nuotrauka, foto

Prasidėjus ūkininkavimo sezonui, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) vėl kviečia Klaipėdos...

Naujovė: KRATC nemokamai kompostą dalina ir juridiniams asmenims nuotrauka, foto

Tikėtina, kad jau šiais metais net ant 9 Klaipėdos švietimo įstaigų stogų...

Švietimo įstaigoms taupyti padės saulė nuotrauka, foto

G. Landsbergis šeimos saugojimu užsiimti siūlo pačiam R. Karbauskiui nuotrauka, foto

Lietuva, Užsienio reikalų ministras, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis trečiadienį atkirto Ramūnui Karbauskiui, kad...

Rumpiškės g. kvartale - 43 dėžutės šunų išmatoms nuotrauka, foto

Klaipėda, Tačiau yra ir keistų išimčių – viename uostamiesčio kvartale tokių dėžučių valdininkai...

Besimokantiems vairuoti - džiugios žinios nuotrauka, foto

Automobiliai, Trečiadienį Vyriausybė priėmė dešimčių tūkstančių žmonių lauktą sprendimą atnaujinti vairavimo mokyklų darbą...

Stambulo konvencija: jeigu Seimo nariai Petras ir Vytautas pradėtų gyventi kartu nuotrauka, foto

Nuomonės, Stambulo konvencija – universalus tarptautinis dokumentas, užkardantis smurtą prieš moterį ir smurtą...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...