2019 m. birželio 20 d. 12:51 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Lauko kavinėms teks susispausti

(2)

Lauko kavinėms teks susispausti nuotrauka, foto

DYDŽIAI. Kai kurių dabar Klaipėdoje stovinčių lauko kavinių plotas siekia net kelis šimtus kv. metrų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Nacionalinė žemės tarnyba pranešė, kad pagaliau patvirtintos ilgai lauktos taisyklės dėl valstybinėje žemėje esančių lauko kavinių, kioskų ar paviljonų. Tačiau verslininkams ramiau nepasidarė. Kai kurie taisyklių punktai verčia ne juokais sunerimti.

Pavyzdžiui, taisyklėse numatyta, kad tokių įrengiamų laikinųjų statinių užimamas plotas negali būti didesnis kaip 25 kv. metrai.

Kai kurių dabar Klaipėdoje Martyno Mažvydo alėjoje stovinčių lauko kavinių plotas siekia net 300 kv. m. Ar tai reiškia, kad tokie lauko kavinių paviljonai turės būti gerokai sumažinti?

Daug neaiškumų dėl naujųjų taisyklių kyla ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėjai Jolantai Uptienei.

"Leidžiamas plotas iš tiesų labai mažas. Mes siūlėme leisti bent 100 kv. m, bet jie neatsižvelgė. Nežinau, kokie motyvai", - stebėjosi Savivaldybės darbuotoja.

Neaiškumų sukelia ir taisyklėse nurodyta aplinkybė, kad Nacionalinė žemės tarnyba sutikimą statyti paviljoną, kioską ar lauko kavinę valstybinėje žemėje išduos asmenims, kurie laimėjo Savivaldybės organizuotą konkursą ar aukcioną.

"Mes tokius konkursus ar aukcionus organizuojame tik paplūdimiuose ir išskirtiniais atvejais, kai, pavyzdžiui, lauko kavinę norima įrengti prie Malūno tvenkinio ar Svijanės ežero. Bet kaip mes galime daryti konkursą prie stacionarios lauko kavinės? O jei laimėtų kitas asmuo? Tuos visus niuansus mes nurodėme Nacionalinei žemės tarnybai, bet į pastabas nebuvo atsižvelgta", - stebėjosi J. Uptienė.

Taigi, pagal naujas taisykles norintieji valstybinėje žemėje įrengti lauko kavines, kioskus ar paviljonus dabar pirmiausia su prašymu turėtų kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos teritorinį skyrių ir gauti jo sutikimą.

Žadama, kad sutikimai bus išduodami arba motyvuotai atsisakoma juos išduoti per 20 darbo dienų.

"Mes daug diskutavome, tarėmės su teisininkais ir nusprendėme, kad stengsimės netrukdyti verslininkams ir duosime leidimą prekiauti, bet verslininkai vis tiek turės gauti Nacionalinės žemės tarnybos sutikimą. Nežinau, kaip jiems seksis. Įžvelgiu didžiulius suvaržymus ir apribojimus", - kalbėjo J. Uptienė.

Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėja pasidžiaugė bent tuo, kad Nacionalinė žemės tarnyba sutikimą žada duoti 3-ejiems, o ne 1-eriems metams, kaip iš pradžių buvo kalbėta.

Lengviau gali atsikvėpti tik tie verslininkai, kurie lauko kavinėms neįrengia jokių laikinų statinių, o tik pastato staliuką, kėdes ir skėčius. Žadama, kad tokiu atveju Nacionalinės žemės tarnybos sutikimo gauti nereikės.

"Norėčiau atkreipti verslo atstovų dėmesį ir nuraminti, kad sutikimų reikia tik norint statyti laikinąjį statinį valstybinėje žemėje. Prie tokių statinių klientams aptarnauti skirtiems staliukams, kėdėms, skėčiams ar kepimo įrenginiams sutikimo tikrai nereikia", - pabrėžė Nacionalinės žemės tarnybos direktorius Laimonas Čiakas.

Sutikimų statyti nesudėtingus statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, išdavimo taisyklių nuostatos pakeistos Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus 2019 m. gegužės 15 d. įsakymu.

Taisyklėse taip pat numatyta išduoti sutikimus statyti ir naudoti laikinuosius ir nesudėtingus statinius siekiant sutvarkyti bei prižiūrėti ne tik kaimo, bet ir miesto vietovėje esančias viešąsias erdves, jas pritaikant vietos gyventojų poreikiams. Sutikimai bus išduodami ir norint statyti ir eksploatuoti medžioklės bokštelius.

Nacionalinė žemės tarnyba primena, kad visus sutikimus Nacionalinės tarnybos teritoriniai skyriai išduos pagal valstybinės žemės buvimo vietą.

"Vakarų eksprese" jau anksčiau rašėme, kad naujųjų taisyklių teko laukti daugiau nei metus. Nacionalinė žemės tarnyba dar pernai pavasarį patvirtino naują tvarką, pagal kurią norintieji lauko terasą įsirengti ant valstybinės žemės pirmiausia turi gauti jos leidimą, bet taisyklės buvo ilgai derinamos.

Dėl tokios situacijos šį pavasarį ne vienas uostamiesčio verslininkas buvo patekęs į nepavydėtiną situaciją. Kol nebuvo naujų taisyklių, Savivaldybė negalėjo išduoti naujų leidimų, tad ne vienas rizikavo ir dirbo be jų. Kiti verslininkai sąžiningai laikėsi tvarkos ir sustabdė lauko kavinių veiklą nepaisydami to, kad šiltasis sezonas jau seniai prasidėjo.

KAM NEREIKIA? Lengviau gali atsikvėpti tik tie verslininkai, kurie lauko kavinėms neįrengia jokių laikinų statinių, o tik pastato staliuką, kėdes ir skėčius. Teigiama kad tokiu atveju Nacionalinės žemės tarnybos sutikimo gauti nereikės. Redakcijos archyvo nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

laisve papugoms

2019-05-18   11:47

IP: 78.61.173.226

priima kruvas beprotnamio lygio istatymu patvarkymu nustatymu, bet nei vienas nezino kaip igyvendins ir kaip tai bus realioje situacijoj, diletantiskumas visur arba kysdavystes menas, kaip sukurt taip kad butum priverstas pazeist istatyma nes istatymas priimtas beprotnamio gyventoju logika vadovaujantis

kakao

2019-05-18   09:09

IP: 86.100.165.163

kavines ir barus iškelti į priekulę, ten vietos į valias

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vietoje Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos veiks Klaipėdos jūrų kadetų mokykla. Šiandien, birželio...

Jūrų kadetų mokykla veiks Naikupės gatvėje nuotrauka, foto

Galingas miesto balsas, priverčiantis suklusti klaipėdiečius kiekvieno šeštadienio ir sekmadienio vidurdienį ir...

Ilgiausią metų dieną kariliono varpai skelbs muzikos šventę nuotrauka, foto

Praėjusį mėnesį Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju paskirtą Andrių Dobranskį miesto Taryboje...

Taryboje - dar vienas naujas veidas nuotrauka, foto

Vakar sausakimšame Klaipėdos dramos teatre vyko iškilminga Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos diplomų...

Įteikti diplomai 140 absolventų nuotrauka, foto

Klaipėdos talentus vertins gausesnė komisija nuotrauka, foto

„Švyturio“ stipendija, Įsibėgėjant konkursui bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigtai "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti skelbiama...

Jūrų kadetų mokykla veiks Naikupės gatvėje nuotrauka, foto

Klaipėda, Vietoje Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos veiks Klaipėdos jūrų kadetų mokykla. Šiandien, birželio...

Ilgiausią metų dieną kariliono varpai skelbs muzikos šventę nuotrauka, foto

Klaipėda, Galingas miesto balsas, priverčiantis suklusti klaipėdiečius kiekvieno šeštadienio ir sekmadienio vidurdienį ir...

„Klaipėdos autobusų parkas“ įsitvirtina vietinėje rinkoje nuotrauka, foto

Automobiliai, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) laimėjo dar du keleivių pervežimo konkursus. Tęstinių...

„Švyturio“ stipendija, Paskelbta prieš 29 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...