2020 m. spalio 25 d. 12:47 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kuršių mariose nėra vietos verslinei žvejybai

(13)

Prisimenate posakį: "Gera pradžia - pusė darbo"? Rugpjūtį vykęs "Grąžinkime Kuršių marioms gyvybę!" protestas davė pradžią naujam dialogui, tačiau daugelis tądien minioje stovėjusiųjų vis dar klausia: "Ar protestu pasiekėme kokių nors apčiuopiamų rezultatų?"

Esu pajūrio krašto žmogus, vertinu gimtąją gamtą ir visa širdimi palaikau mėgėjišką žvejybos amatą. Pats stovėjau protestuojančioje minioje, nes tikiu, kad žuvys yra visos Lietuvos turtas, kurio nevalia vogti!

Nebegaliu toliau stebėti, kaip metai iš metų verslinė žvejyba niokoja ne tik Kuršių marias, bet ir mūsų kraštiečių, vietinių žvejų gyvenimus. Situacija privalo keistis ir mes tai drąsiai pademonstravome proteste.

Stipriai startavę privalome toliau spausti valdžią. Užsispyrimas ir atsidavimas atkakliam darbui teka mano kraujyje. Vedamas šios energijos esu pasirengęs įgyvendinti verslinės žvejybos Kuršių mariose draudimą. Dabar, labiau nei bet kada anksčiau, spaudimo reikia ne tik Klaipėdoje, bet ir Vilniuje. Patekęs į Seimą pasirūpinsiu, kad ši problema taptų kūnu, o ne tik šnekomis.

Vadovaudamiesi Kauno marių modeliu galėtume viską pertvarkyti ir suorganizuoti per metus laiko. Privalome ištaisyti klaidą ir uždrausti verslinę žuvininkystę Kuršių mariose. Užtenka naikinti išteklius, turime išlaisvinti Kuršių marias nuo tinklų.

Šiandien Kauno mariose matomi stulbinantys rezultatai: per penkerius metus nuo uždraudimo žuvų kiekis padaugėjo beveik keturis kartus. O mūsų panosėje modernios įrangos prisipirkę verslininkai išgaudo žuvis iš nerštaviečių, užpildo restoranų virtuves nelegalaus dydžio starkiukais, o prasidėjus lašišinių žuvų migracijai užpildo pamario turgavietes ir rūkyklas į upes plaukiančiomis lašišomis.

Dėl agresyvios ir neteisingos verslinės žvejybos įtakos nyksta ne tik žuvys, bet ir pats žvejybos amatas. Daugiametę patirtį turintys žvejai su profesionalia įranga nebepagauna legaliai žuvų - jų tiesiog nebėra! Žmonių gyvenimai pakibo ant plauko. Valtis išsimokėtinai įsigiję žvejai, siekdami neprarasti turto, tapo priversti užsiimti vakarėlių ir vestuvių pramogų verslu. Į žvejybą tokiais laivais jiems jau nebeverta plaukti - nuolat grįžta tušti.

Pyktį kelia ne tik savanaudiškas kenkimas jūrinio miesto vertybei - žvejybai, bet ir finansiniai žvejų verslininkų žaidimai. Kuršių mariose žvejojančių verslininkų (kurių suskaičiuojama 50 įmonių) pelnas per metus siekia tik 221 000 Eur, o valstybei sumokėta suma per metus - 100 000 Eur (įskaičiuojant visus mokesčius). Žvejai mėgėjai kasmet pirkdami žvejo bilietus valstybei sumoka apie 1,7 mln. Eur, taip pat iš meškeriotojų specializuotose žūklės parduotuvėse paliekamų pinigų šalies biudžetas surenka apie 5 mln. Eur.

Verslinės žuvybos ekonominė nauda šaliai neginčijamai maža. Norint palyginti užtenka paimti tik dviejų specializuotų žūklės parduotuvių valstybei mokamą sumą ir ji atitiktų tą sumą, kurią sumoka visas verslinis žvejybos sektorius Kuršių mariose.

Žvejo mėgėjo bilieto kainą padidinus 1 Eur galima būtų kompensuoti visų verslinių įmonių, žvejojančių Kuršių mariose, patirtus nuostolius, kurie sudaro 120 000 Eur.

Per ilgai buvo užsimerkiama prieš verslinės žuvybos privilegijas. Laikas suteikti meškeriotojams tinkamas sąlygas. Iki šiol Kuršių mariose žvejų verslininkų tinklais pagautas lašišas galima deklaruoti kaip priegaudą ir naudoti savo reikmėms, o žvejai mėgėjai pagavę nelegalaus dydžio žuvį, pvz.: starkį, būtų baudžiami iki 300 Eur bauda. o gamtai padaryta žala būtų įvertinta 145 Eur.

Noriu priminti posakį "Gera pradžia - pusė darbo. Ar protestu pasiekėme kokių nors apčiuopiamų rezultatų? Todėl Jums ir sakau, kad būdamas KK "Neptūnas" krepšininku galiu tik paremti iniciatyvas, o būdamas Seime galėsiu tiesiogiai kovoti už tai, kas yra svarbu!

Drąsiai teigiu, kad Kuršių mariose nėra vietos verslinei žvejybai ir esu pasirengęs tai savo darbais įrodyti Seime. Darbo partijos sąrašo Nr. 16. Mane sąraše rasite 21-oje pozicijoje.

Politinė reklama bus apmokėta iš Darbo partijos Baltijos rinkimų apygardos Nr. 24 kandidato Simo Galdiko rinkiminės sąskaitos. Užsakymo nr. 287660

Žymos: simas galdikas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-09-24   20:14

IP: 185.11.26.161

Simai ar nori kad tave atsimintu kaip puikų krepšininką ar kaip niekoneišmanantį politiką,baik tas.nesamonės ir gėdos sau nedaryk, nes darosi graudu.

Aš meškerės nepirksiu ir sužeistų žuvų į vandenį nemesiu

2020-09-24   11:56

IP: 185.11.26.161

Simai, geriau žaisk krepšinį toliau. Matau esi tik įrankis atsibodusiems dėdžiams nunešti savo sedynes į seimą. Būk tikras vyras.

Vytas

2020-09-23   23:11

IP: 78.58.193.205

Simai, kas čia iš tavęs durnių daro. Ar pats bent perskaitei kas parašyta? Durnių laivas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Švietimas – viena iš svarbiausių sričių, tad ir formuojant Savivaldybės biudžetą jam...

V. Riaukienė: kryptingai dirbama dėl geresnės švietimo kokybės nuotrauka, foto

Klaipėdos jaunimo teatras pristato labai netradicinį, imersinį spektaklį "Delčia". Jis vyks apleistame...

Tokio teatro Klaipėdoje dar nebuvo nuotrauka, foto

Žinia apie naujus ribojimus, prasidėsiančius pirmadienį, spalio 26-ąją, sujudino būrelių organizatorius....

Būrelių ribojimas sukėlė pykčio bangą nuotrauka, foto

Jau 7-ąją personalinę dailės darbų parodą surengusi menotyrininkė Agota Bričkutė neprisistato kaip...

Agota Bričkutė: "Piešdama nekuriu jokių strategijų" nuotrauka, foto

"Jei nefotografuočiau - mokyčiausi pilotuoti lėktuvus" nuotrauka, foto

SE, Iš Gargždų kilusi 20-metė Dominyka Ambrozevičiūtė jau spėjo išbandyti savo jėgas, fotografuodama...

Per 24 valandas - dar 415 atvejų, 31 Klaipėdos apskrityje nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje...

Įdomiausios spalio 25 d. TV sporto transliacijos nuotrauka, foto

Sportas, BTV

Pasiruoškite, nuo pirmadienio kasdienybė Lietuvoje keičiasi – lokalūs karantinai, nuotolinis ugdymas, susibūrimų ribojimai nuotrauka, foto

Lietuva, Naujų susirgimų koronavirusu skaičiai Lietuvoje muša naujus rekordus. Vyriausybė trečiadienį nusprendė įvesti...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...