2021 m. sausio 17 d. 03:19 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kudakavusį vicemerą pabars

(50)

Kudakavusį vicemerą pabars nuotrauka, foto

VĖL. Vicemeras Artūras Šulcas tapo nuolatiniu Etikos komisijos svarstymų objektu - pastarąjį kartą skųstasi, kad jis per Ninos Puteikienės pasisakymus Tarybos posėdžių metu imituoja miegojimą ir garsų knarkimą.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Trečiadienį Klaipėdos miesto tarybos Etikos komisija jau eilinį kartą aiškinosi dėl vicemero Artūro Šulco elgesio Tarybos posėdžių metu. Šįkart jis užsitraukė politikės Lilijos Petraitienės nemalonę, kuri dėl įžeidžiančio ir nederamo elgesio siūlė atimti iš A. Šulco galimybę Tarybos posėdžių metu pakeisti pirmininkaujantį merą.

Vicemero elgesiu piktinosi ir nuolat mieste dėl visko piketuojantys visuomenininkai - šie prieš Etikos komisijos posėdį prie rotušės išskleidė savo plakatus, o vėliau suėjo į salę stebėti posėdžio.

   

Etikos komisijai priklausanti Tarybos narė L. Petraitienė tvirtino, jog ją papiktino, kad Tarybos posėdžio metu balandžio 27-ąją vicemeras arogantiškai tyčiodamasis kvaksėjo kaip varlė. Vėliau ji patikslino, jog skleidžiamas garsas buvo labiau panašus į kudakavimą.

"Tai įžeidžia. Įvairios replikos po Tarybos narių pasisakymų tapo nuolatine Artūro Šulco elgesio norma", - citavo L. Petraitienės pareiškimą komisijos pirmininkė Aldona Staponkienė.

Toks elgesys, anot besiskundžiančiosios, pažeidžia politikų etikos kodekso normas, todėl ji pasiūlė atitinkamą bausmę: neleisti vicemerui pusmetį pirmininkauti Tarybos posėdžiams, mat toks elgesys einant vicemero pareigas, o ypač pirmininkaujant Tarybos posėdžiams, yra neetiškas ir neleistinas.

Pats A. Šulcas posėdyje nedalyvavo, tačiau atsiuntė raštą, kuriame piktinosi "selektyviu persekiojimu".

Reklama

"Pranešu, kad nemoku paukščių ir varliagyvių kalbos, kad per posėdžius nemiegu, kolegų neįžeidinėju, nors tiek aš asmeniškai, tiek kiti Savivaldybės vadovai opozicijos yra nuolat įžeidinėjami, nepagrįstai kaltinami korupcija, nepotizmu ir kitais nebūtais dalykais, trukdoma vesti posėdžius, o Etikos komisija į tai nereaguoja", - citavo A. Šulco žodžius A. Staponkienė.

Vicemeras pridėjo, jog jam kartais pasirodo, kad posėdžių metu "kažkas šnypščia, įžeidinėja, isteriškai klykia, keistai kosėja, čiaudi, ugnimi spjaudosi ar šernu kriuksi", tačiau kas taip daro, neįvardijo. Jis Etikos komisijai pasiūlė išklausyti visus posėdžių metu išgirstus garsus ir nustatyti, kas juos skleidė ir kiek tokie garsai etiški.

A. Šulcas pridūrė, jog politikai gali pasirinkti įvairias raiškos priemones: epitetus, palyginimus, farsą, šaržus, melodramą, groteską ir pan., o tai yra nepersekiotina. Jis taip pat pridėjo du įrašus, kuriame buvo matomas gana įžūlus Tarybos narės Ninos Puteikienės elgesys.

L. Petraitienė pažymėjo, jog Tarybos narys Vytautas Čepas taip pat dažnai naudoja šaržus, groteską ir kitas raiškos priemones, tačiau esą niekuomet neįžeidžia žmogaus orumo ir savo pasisakymais nežemina kitų.

"Pats vicemeras, kuris po kudakavimo sėda į mero kėdę ir veda Tarybos posėdį, garsiai prašo pagarbos ir padoraus elgesio. Čia yra dvigubi standartai, kurie provokuoja šią patyčių kultūrą", - piktinosi politikė.

Etikos komisijos nariai kone vienbalsiai gailėjosi, jog užuot sprendę miesto problemas turi nagrinėti vicemero kudakavimo klausimą. Saulius Liekis pažymėjo, kad A. Šulco pasirinktos išraiškos priemonės išties balansuoja prie etiškumo ribos, tačiau ir kiti Tarybos nariai, tarp jų ir opozicijos narė N. Puteikienė, savo pasisakymais posėdžių metu ir socialiniuose tinkluose neretai įžeidžia kitus Tarybos narius, be to, tvirtina, jog taip elgsis ir toliau.

Reklama

Jonas Sąlyga taip pat stebėjosi šio klausimo aktualumu - esą greitu metu jau reiks pradėti ir kvapus uostyti. Svarstomo dalyko mažareikšmiškumas užkliuvo ir V. Čepui: esą kitų valstybių parlamentuose galima išvysti dar ne tokių vaizdų, o kai kur net iki muštynių prieinama, tad Klaipėdos tarybos posėdžių metu vykstantį elgesį vadino vaikų žaidimais.

Vienintelis Laisvūnas Kavaliauskas išreiškė kiek griežtesnę nuomonę - jo manymu, toks vicemero elgesys nesuderinamas su etikos standartais, jam būtų gėda taip pasielgus žiūrėti žmonėms į akis. Kita vertus jis apgailestavo, jog Etikos komisijos rankos surištos ir mažai ką ji gali padaryti norėdama nubausti neetiškus politikus.

Galiausiai Etikos komisijos nariai sutarė, jog atskirai A. Šulcui ir visai miesto Tarybai dar sykį primins apie korektišką, etišką ir neįžeidžiantį elgesį, jo įtaką atstovaujamų institucijų autoritetui ir kita.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Suka jobanavrot

2017-05-12   16:22

IP: 92.235.31.202

Jibatsakaniom.

Plono trumpo

2017-05-12   16:10

IP: 92.235.31.202

* pasakos.

Plono trumpo *

2017-05-12   16:09

IP: 92.235.31.202

pasakos.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą...

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas nuotrauka, foto

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...