2020 m. liepos 8 d. 16:54 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

KU inžinerijos krypties studijoms – prestižinis kokybės ženklas

Reklama

KU inžinerijos krypties studijoms – prestižinis kokybės ženklas

Klaipėdos universiteto (KU) chemijos, elektros ir informatikos inžinerijos studijų programoms suteiktas prestižinis kokybės ženklo apdovanojimas „Investors‘ Spotlight“. Juo pažymima, kad šių sričių studijų programos – kokybiškos ir atitinka verslo poreikius, o absolventai turi didžiulę paklausą darbo rinkoje. KU inžinerijos krypties studijų absolventų įsidarbinimas siekia net 95 proc.

Pasak VšĮ „Investuok Lietuvoje“  direktoriaus Manto Katino, inžinerijos srities bei informacinių technologijų specialistų, kuriuos Lietuva gali pasiūlyti čia ateinantiems užsienio investuotojams, trūksta. Būtina spręsti paklausių darbuotojų trūkumą, kitaip Lietuvos konkurencinis pranašumas mažės. „Tikimės, kad verslo įmonių indėlis į studijų programų peržiūrą bei atnaujinimą bus reikšmingas žingsnis pirmyn, ir studentai, pasirinkę inžinerines specialybes Klaipėdos universitete, savo karjerą pradės ir tęs Klaipėdos krašto įmonėse,“ – teigia UAB „Neo Group“ Personalo ir komunikacijos direktorė Rūta Žilienė.

Informatikos inžinerijoje – naujausios versle naudojamos technologijos

 

Norint neatsilikti nuo pasaulinės IT rinkos tendencijų, šiuolaikinėms studijų programoms ypatingai svarbu greitai reaguoti į pokyčius ir nuolat tobulinti studijų kokybę bei vystyti studijų programas, įtraukiant naujausias technologijas ir rinkos tendencijas. Pasak informatikos studijų programos vadovo doc. dr. Mindaugo Kurmio, „Investors‘ Spotlight“ iniciatyva dar labiau sustiprina ir leidžia tobulinti studijų programą, gaunant pasiūlymus ir rekomendacijas iš įvairių sričių IT verslo atstovų bei atsižvelgiant į rinkos poreikius. „Informatikos inžinerijos programai suteiktas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas yra reikšmingas įrodymas, kad studijų programos dėstytojai bei studentai eina teisinga kryptimi“, - sako doc. dr. M. Kurmis. Anot jo, šis įvertinimas suteiks ir papildomos motyvacijos studentams, kadangi bus užtikrinamas dar glaudesnis bendradarbiavimas su verslu ne tik atliekant praktikas: verslo atstovai aktyviai dalyvaus ir dėstymo procese.

KU informatikos inžinerijos studentai išmoksta ne tik programuoti šiuolaikinėmis programavimo kalbomis, naudoti šiuolaikines priemones ir technologijas, bet gauna įgūdžius, kaip kuriami, diegiami ir vystomi inžineriniai produktai įmonėse. Universiteto paruošti specialistai yra itin paklausūs darbo rinkoje, todėl didžioji dalis studentų sėkmingai pradeda darbinę karjerą dar studijų metu. Daugiau nei 90 proc. baigusių minėtą studijų programą įsidarbina pagal specialybę. Absolventai gali dirbti įvairiose inovatyvius gaminius kuriančiose informacinių technologijų kompanijose bei IT skyriuose, tapti informacinių technologijų projektų vadovais, ekspertais, konsultantais ar mokslininkais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Dalis absolventų sėkmingai įkuria savo IT įmones.

Atnaujintoje chemijos inžinerijoje – dėmesys tvariam vystymuisi

XXI amžius yra naujų medžiagų ir technologijų amžius, todėl chemijos inžinerijos bakalaurų poreikis taip pat auga. KU chemijos inžinerijos studijų programa yra ypatinga, nes praturtinta aplinkos inžinerijos dalykais, kurie būsimam specialistui suteikia technologijų poveikio aplinkai vertinimo ir mažinimo kompetencijų. Studentai geba taikyti žiedinės ekonomikos principus (mažinti atliekų kiekį ir taupiai vartoti išteklius, pakartotinai vartoti produktus arba juos perdirbti), kurti ir valdyti švaresnius, žalesnius technologinius procesus. Kitas KU chemijos inžinerijos studijų išskirtinumas yra susijęs su energija, todėl absolventai gebės atlikti energetinio efektyvumo vertinimą.

Moderni chemijos inžinerijos programa susideda iš trijų svarbiausių dirbantiems pramonės įmonėse dalių: procesų inžinerijos, aplinkos technologijų ir energetinio efektyvumo studijų. „Studentai susiduria su įvairiais procesais: pradedant alternatyviais energijos šaltiniais, baigiant vandens ar išmetamųjų dujų valymo technologijomis. Jie įgyja kompetencijas visoje gamybos grandinėje: nuo žaliavų iki produkto“, - pabrėžia chemijos inžinerijos studijų programos vadovė prof. dr. Audronė Žukauskaitė.

 

Chemijos inžinieriai – viena iš paklausiausių specialybių šiuolaikiniame pasaulyje – 97 proc. absolventų įsidarbina arba iš karto po studijų arba studijų metu. Jie dirba technologais, procesų inžinieriais, chemikais, aplinkos saugos specialistais pramonės bei uosto įmonėse, tyrimų bei projektavimo institutuose, chemijos laboratorijose, įgijus vadybinį ir praktinį patyrimą gali dirbti įmonių arba jos padalinių vadovais, projektų vadovais įmonėse.

Reklama

 

Elektros inžinierių įsidarbinimas siekia 100 proc.

Elektromobiliai, robotai, pramonės automatinės sistemos, saulės ir vėjo elektrinės, elektriniai ir autonominiai laivai, daiktų internetas ir dirbtinis intelektas – elektros inžinerijos dalykai, kuriuos nagrinėja KU elektros inžinerijos studentai. Jie mokosi elektrotechnikos pagrindų, elektronikos ir automatikos dalykų, elektros pavarų ir keitiklių, elektros mašinų, energetikos, pramoninės robotikos.

Įgyta kvalifikacija absolventams suteikia žinias ir įgūdžius dirbti pramonės, energetikos, transporto ir kitokiose įmonėse vadovaujančiaisiais specialistais, technikais, automatikos ir robotikos specialistais, projektuotojais, darbų ar projektų vadovais. KU elektros inžinerijos absolventai prisideda prie naujų technologijų, inovacijų kūrimo. Vienas jų – daugeliu technologinių ir aplinkosauginių aspektų pirmaujantis klaipėdietiškas elektrinis autobusas „Dancer“.

„ „Investors‘ Spotlight“ ženklas yra įvertinimas, kuris suteikia elektros inžinerijos ir kitoms Klaipėdos universiteto specialybėms pramonės ir verslo partnerių pasitikėjimą ir norą parodyti, kad minėtų programų absolventai yra paklausūs ir kuria pridėtinę vertę miestui ir regionui. Elektros inžinerijos programos 2018 metų absolventų įsidarbinimas siekia 100 proc.“, - pabrėžia elektros inžinerijos studijų programos vadovas doc. dr. Audrius Seniulis. Pasak jo, augant automatizacijos mastams, didėjant elektros energijos poreikiui šios srities specialistų paklausa darbo rinkoje yra didelė ir ateityje tik didės.

KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė Rima Mickevičienė:

-          Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad dabar jau net penkios KU inžinerinės programos turi darbdavių rekomendacijas (red. pastaba dvi studijų programos – informatikos ir mechanikos inžinerijos – kokybės ženklą gavo pernai) . Daug dirbome tobulindami studijų programas, ieškojome geriausių sprendimų, atliepiančių regiono poreikius ir globalias tendencijas. Veikiame Klaipėdoje, todėl prisidedame prie Vakarų Lietuvos ekonominės gerovės. Siekiame, kad pramonei ir verslui pakaktų inžinerijos ir IT specialistų.

Reklama

KU rektorius prof. dr.Artūras Razbadauskas:

-         Prestižinis studijų kokybės ženklas įrodo, kad studijų programos atitinka verslo poreikius ir universitetas ruošia aukščiausios kvalifikacijos specialistus, kurie laukiami ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių įmonėse. Tikslieji mokslai yra ekonomikos ateitis. Jų reikia šiuolaikinei moderniai pramonei ir verslui. Turime moderniausią mokymo ir tyrimų įrangą, kartu su studentais kuriame sudėtingas sistemas pramonės bei verslo įmonėms.

Klaipėdos universitetas kartu su dar penkiais Europos universitetais kuria pažangų ir ambicingą aljansą „EU-CONEXUS“, kuris suvienija šešių universitetų pajėgas apjungdamas daugiau kaip 40 tūkst. studentų, beveik 5,5 tūkst. profesorių, 33 fakultetus, 61 tyrimų institutą, beveik 400 studijų programų. Tad studentams atsiveria dar platesnės galimybės.

Daugiau apie studijas galite skaityti: https://www.ku.lt/priemimas2020/priemimas-i-ku-studijas/bakalauro-studijos/sarasas-pirmosios-pakopos-studijos/

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Nuo automatinės raktų apskaitos sistemos iki laivo sraigto ir taršos mažinimo. Tokie...

KPA įteikė stipendijas absolventams nuotrauka, foto

Ar rinkdamiesi naujus stalo žaidimus savo kolekcijos papildymui ir žvelgdami į jų...

Bibliotekos fonduose - ir stalo žaidimai nuotrauka, foto

Uostamiesčio gyventojų ramybę drumsčia ne tik nuolatiniai kirų klyksmai, jų sukelta netvarka...

Klaipėdiečiai nepatenkinti kirais: teršia ir puldinėja nuotrauka, foto

Liepų gatvėje planuojamas naujas statinys, kuriame įsikurs ir mokslinės laboratorijos. Pastatas projektuojamas...

"Light House" tęsia plėtrą nuotrauka, foto

Juodkrantės kurorto fenomenas: nuo Balio salos kaukių iki senųjų sutartinių ir miško maudynių sengirėje nuotrauka, foto

Renginiai, Liepos 3 – 6 dienomis Juodkrantė sekė gyvas miško pasakas visiems,...

Lauko prekyboje - kokybės loterija nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Į redakciją kreipėsi klaipėdietė Svetlana, ne vieną kartą iš laikinųjų įrenginių prie...

Į pajūrį sugrįžo „Scanoramos vasara“ nuotrauka, foto

Filmai, Jau septintus metus pajūryje vasaros kino seansus rengianti „Scanorama“ šiemet – dar...

KPA įteikė stipendijas absolventams nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo automatinės raktų apskaitos sistemos iki laivo sraigto ir taršos mažinimo. Tokie...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 53 min.

Filmai, Paskelbta prieš 56 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...