2020 m. lapkričio 27 d. 11:19 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

KU Botanikos sodui – tarptautinis įvertinimas

(2)

Reklama

Klaipėdos universiteto (KU) Botanikos sodas sulaukė tarptautinės botanikos sodus vienijančios asociacijos Botanical Gardens Conservation International“ (BGCI)  įvertinimo. KU Botanikos sodui įteiktas sertifikatas, jog jis atitinka visus aukščiausius tarptautinius botanikos sodams keliamus standartus. Tokį įvertinimą iš Lietuvoje veikiančių keturių universitetinių botanikos sodų turi du – taip pat šiemet šio sertifikato sulaukė ir Vilniaus universiteto Botanikos sodas.

„BGCI yra tarptautinis botanikos sodų konsorciumas, vienijantis daugiau nei šešis šimtus sodų visame pasaulyje. Šio tinklo nariai dalyvauja daugybėje įvairių projektų bei veiklų, tačiau pagrindinė organizacijos misija yra biologinės įvairovės apsauga. Tam, kad gauti šį sertifikatą, mes turėjome pasirengti kolekcijų vadybos, vandens tausojimo, taip pat ir šiukšlių rūšiavimo strategijas. Atlikę visus žingsnius buvome vertinami ir sulaukėme žinios, kad esame akredituoti.“, - pasakojo KU Botanikos sodo direktorė Asta Klimienė.

Anot KU Botanikos sodo direktorės, įgyvendinant pagrindinę konsorciumo keliamą misiją, didelis dėmesys bus skiriamas ir edukacijai bei švietimui. Siekiant, kad sodas būtų akredituotas ir gautų sertifikatą, teko parengti programas bei veiklas, kurios bus siūlomos visuomenei, siekiant, kad požiūris ir supratimas apie biologinės įvairovės apsaugos svarbą būtų keičiamas nacionaliniu mastu.

„Tai, kad tapome akredituotu botanikos sodu, suteiks mums globalios naudos. Dalyvaudami įvairiuose projektuose bei tyrimuose kartu su kitais tarptautinio konsorciumo nariais, mes galėsime prisidėti prie globalių veiklų, ypač šiame, klimato kaitos kontekste. Mūsų darbuotojai taip pat turės galimybę tobulinti savo įgūdžius dalyvaudami įvairiose tarptautinėse konferencijose bei projektuose, mainų programose.“, - privalumus vardino A. Klimienė.

KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko teigimu, šis tarptautinis įvertinimas rodo ne tik didelį botanikos sodo įdirbį, tačiau ir atveria naujas galimybes mokslininkams.

„Bet kuri laboratorija universitete turi būti akredituota. Mūsų botanikos sodas tam tikra prasme taip pat yra laboratorija, kadangi studentams čia dažnai vyksta įvairios veiklos, paskaitos. Tikimės, jog kitąmet, kartu su KU Jūros tyrimų institutu bei Botanikos sodu, galėsime pasiūlyti ir naują studijų programą – fitoterapiją – gydymą natūraliomis žolelėmis, natūraliomis priemonėmis, o mūsų botanikos sodas būtent ir išsiskiria atskira vaistinių augalų kolekcija.“, - apie ateities planus kalbėjo KU rektorius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

"Ekspertui" Taip

2019-12-19   09:37

IP: 193.219.76.231

Tai juk parasyta, kad KU inf. kas reiskia, kad tai yra pranesimas spaudai, kuri siunte KU, o portalas tik pasitalpino pas save. Kokiu dar uzsakymu tu cia ieskai? Kituose portaluose ta pati pranesima irgi gali susirasti, uzsakinetojau.

Taip

2019-12-18   20:37

IP: 185.11.26.161

Kas sau uodegą pasikels.kur užsakymo numeris?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Nuo lapkričio 30 dienos, siekiant sumažinti užsikrėtimų COVID-19 riziką, karantino metu laikinai...

KRATC informacija Klaipėdos miesto gyventojams nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto gyventojams, karantino metu netekusiems darbo pajamų ir susidūrusiems su nepalankiomis...

Netekusiems pajamų – vienkartinė materialinė parama nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

"Savaitės eksprese" - kodėl menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

Garsiai nuskambėjusioje Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamento Švėkšnos katilinės renovacijos istorijoje padėtas...

Švėkšnos katilinės istorijoje padėtas taškas nuotrauka, foto

Šventiniuose pašto ženkluose – vaikystės prisiminimai apie Kalėdų laukimą nuotrauka, foto

Lietuva, Šiandien, lapkričio 27 dieną, penktadienį, likus kiek mažiau nei mėnesiui iki...

Po to, kai rašėme: Klaipėdiečiai, ginkite Girulių mišką nuotrauka, foto

Lietuva, Vakar „Vakaro žinios" priminė, kad klaipėdiečiai dar gali pareikšti savo ...

Sergančiojo koronavirusu dienoraštis (12) nuotrauka, foto

COVID-19, Tęsiame rašinių ciklą, kuriame savo mintimis ir išgyvenimais dalinasi koronavirusu sergantis 36-erių...

KRATC informacija Klaipėdos miesto gyventojams nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo lapkričio 30 dienos, siekiant sumažinti užsikrėtimų COVID-19 riziką, karantino metu laikinai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...