2020 m. spalio 24 d. 04:09 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kratosi galimos neįgaliųjų kaimynystės

(4)

Kratosi galimos neįgaliųjų kaimynystės nuotrauka, foto

VIETA. Laukininkų g. 32 namo gyventojai nenorėtų, kad vietoje skverelio atsirastų naujas daugiabutis.

© "Google Street View" nuotr.

Reklama

Žinia, kad pietinėje miesto dalyje gali atsirasti daugiabučiai psichinę negalią turintiems jaunuoliams sukėlė aistrų Klaipėdos miesto tarybos posėdyje. Teigiama, kad esą tokios kaimynystės nenori ir aplinkui gyvenantys klaipėdiečiai.

Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį nusprendė prašyti Nacionalinės žemės tarnybos perduoti Klaipėdos savivaldybei valstybinės žemės sklypus valdyti, naudoti ir disponuoti patikėjimo teise.

Keturių sklypų prašoma viešosios paskirties rekreacijai ir poilsiui, kuriuose būtų parkai ir želdynai, dviejų - gyvenamiesiems namams statyti ir eksploatuoti. Dėl pastarųjų dviejų ir kilo daugiausia aistrų.

Sklypuose Laukininkų g. 32A ir Markučių g. 4 ateityje numatoma statyti grupinius gyvenimo namus jaunuoliams, turintiems psichinę negalią, kurie užaugę išeina iš vaikų globos namų.

Grupiniuose gyvenimo namuose teikiama trumpalaikė ar ilgalaikė socialinė globa, kurioje bendruomenėje atskirose patalpose namų aplinkoje gyvena iki 10 nesavarankiškų ar iš dalies savarankiškų asmenų.

Žemėtvarkos skyriaus vedėja Raimonda Gružienė politikams aiškino, kad šiuos suformuotus du sklypus numatoma naudoti socialinių paslaugų reikmėms pagal gruodžio 19 d. miesto Tarybos patvirtintą socialinių paslaugų planą.

Reklama

"Buvo peržiūrėta nemažai sklypų, parinkti tie, kuriuose yra galimybė statyti tam tikros paskirties daugiabučius", - sakė R. Gružienė.

Pasak jos, sklypų tinkamumą vertino ir Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento, Socialinių reikalų skyriaus vadovai. R. Gružienė patikino, kad kol kas sklypai tik rezervuojami, kad nebūtų parduodami aukcione.

Labiau nori želdinių

Dėl šio klausimo dar prieš prasidedant posėdžiui pasisakė klaipėdietis Anatolijus Savinas, tikinęs, kad aplinkinių namų gyventojai prieštarauja planuojamoms statyboms Laukininkų g. 32A, nes esą bus sunaikinti želdiniai.

"Čia yra parkas, labai gražiai atrodo. Visą šį grožį iškirsti ir pastatyti gyvenamą namą. Mes, Laukininkų gatvės ir aplinkinių rajonų gyventojai, esame prieš tai, kad čia būtų statomas koks nors pastatas, automobilių stovėjimo aikštelė ar kažkas kitas", - aiškino A. Savinas.

Pasak jo, netoliese yra dvi mokyklose, iš jų esą dažnai per pertraukas vaikai ateina į tą skverą, o dabar norima iškirsti ten esančius želdinius. Jis prašė politikų nepritarti tokio objekto statyboms.

Su "valstiečiais" į Tarybą išrinkta Ligita Girskienė teigė, kad yra surinkta daugiau nei 600 parašų iš aplinkinių namų gyventojų, kurie prieštarauja, kad ten atsirastų gyvenamasis namas. Ji siūlė atidėti sprendimą ir dėl minėtų dviejų sklypų spręsti atskirai nuo kitos paskirties keturių sklypų.

Numatyta detaliajame plane

Reklama

Nina Puteikienė domėjosi, kiek miestui tokie statiniai galėtų kainuoti ir kokios yra alternatyvos.

"Ar buvo ieškota atsilaisvinusių patalpų, kurios galbūt būtų tinkamos, pavyzdžiui, "Ryto" globos namai". O gal pirkti būtų pigiau? Kaip bus formuojamas gyvenimas tų žmonių, kurie turi psichikos negalią?" - klausė Tarybos narė.

Ji siūlė pagalvoti apie tai, kad dabar slype esantys medžiai saugo gyventojus nuo šalia esančio prekybos centro ir į jį vykstančių automobilių triukšmo, taršos. Be to, esą Laukininkų g. sklypas yra kampinis, todėl užstatymas pablogintų eismo dalyvių matomumą, taip pat reikėtų iškelti ir inžinerinius tinklus.

Replikuodamas kolegoms konservatorius Kazys Bagdonas įvardijo juos beširdžiais.

"Ar įsigilinote, kas per namai, kas ten gyvens? Ten gyvens su ypač didele negalia vaikai našlaičiai. Kur jiems dėtis? Tokių dalykų klausiate, atrodo, kad po langais atsikrausys, gyvens gatvėje. Žinoma, viskas turi būti apsvarstyta su visuomene, išdiskutuota, bet tikrai negražu iš jūsų pusės, kad taip kalbate", - rėžė K. Bagdonas.

Judita Simonavičiūtė atkreipė dėmesį į tai, kad gyventojai galėjo anksčiau pradėti apie tai kalbėti, nes detaliajame plane yra numatyta, kad ten galima gyvenamoji statyba.

Reklama

"Aiškiai pasakyta, kad galima, klausimas tik kas ten bus. Strateginiame veiklos plane kol kas nėra numatyta, kad mes ten statysime. Šiame etape siūloma perimti Savivaldybei sklypus, o kai ateis į strateginį planą vienoks ar kitoks objektas, tada vertinsime. Šiandien miestas beveik visas yra suplanuotas. Jeigu norima keisti paskirtį, tada gyventojai turi inicijuoti detaliojo plano keitimą, o ne sakyti, kad nori to ar ano", - komentavo politikė.

Liberalė Alina Velykienė priminė, kad viešosios paslaugos turi būti prieinamos.

"Man labai gaila, kad gyventojai pradeda sniego gniūžtės rutuliojimą, kad vienokie ar kitokie vaikai yra ne mūsų draugai, ne visuomenės dalis. Miestas neturi plėstis, nes paskui sprendžiame transporto srautus. Teritorija miestui yra brangi ir turime perlipti per savo įsitikinimus, kad ne visada yra teisinga gyventojų atžvilgiu, kurie įsivaizduoja, kad jie geriausiai planuoja teritorijas. Miesto teritorija turėtų būti vystoma ir socialinės paslaugos turėtų būti prieinamos visiems", - išsakė poziciją A. Velykienė.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis patikino, kad kol kas sprendimas yra tik dėl sklypų perėmimo. "Apie globos namus sprendimų dar nėra, kol kas kalba yra tik apie sklypų paskirtį", - sakė jis.

Taryba kreipimuisi į Nacionalinę žemės tarnybą pritarė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

klaipėdietė

2020-02-01   18:52

IP: 88.118.164.96

Siūlau pirmiausiai tokius namus pastatyti Turniškėse, tuose rajonuose kur gyvena ponai merai , Simonavičiūtės ir tada tik galvoti apie mūsų rajonus. Miesto valdžiai neužtenka to ,jog patys kovojame su gamtos teršėjais . Cinizmas aukščiausiame lygmenyje.

miestietė

2020-01-31   22:56

IP: 85.232.148.193

Pati auginu dukrą su negalia,ir puikiai žinau neįgaliųjų problemas,tokioje vietoje gyvenimo namai netinkami,prie pat pagrindinė,judri gatvė,mašinų srautas didelis,o dar ir gyventojams daroma žala,bus iškirsti medžiai,panaikinta žalioji zona,kuri sulaiko dulkes,triukšmą.Pilnas miestas nenaudojamų pastatų,manau būtų pigiau juos pritaikyti,negu statyti nuo nulio.O kokie plotai priešais Bigą,neužmatomi laukai,statyk kiek nori,kodėl būtinai reikia gyventojams lipti ant galvos.O Simonavičiūtei ir Velykienei tai norisi pasakyti,ponios esate gilioje senatvėje ir kalbate nesąmones,tai kodėl tų gyvenimo namų nestatote jūsų gyvename kvartale,prie jūsų nuosavų namų.

Logika

2020-01-31   10:49

IP: 185.11.26.161

Taigi juk KU isparduoda savo bendrabučius pusvelčiui, sudėkite 1milijoną, samata gautųsi iki 3 milijonų su pipnu įrengimu ir 2 kartus mažiau, nei statyti naują...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos jaunimo teatras pristato labai netradicinį, imersinį spektaklį "Delčia". Jis vyks apleistame...

Tokio teatro Klaipėdoje dar nebuvo nuotrauka, foto

Žinia apie naujus ribojimus, prasidėsiančius pirmadienį, spalio 26-ąją, sujudino būrelių organizatorius....

Būrelių ribojimas sukėlė pykčio bangą nuotrauka, foto

Jau 7-ąją personalinę dailės darbų parodą surengusi menotyrininkė Agota Bričkutė neprisistato kaip...

Agota Bričkutė: "Piešdama nekuriu jokių strategijų" nuotrauka, foto

Spalio 23-25 dienomis Lietuvoje jau šeštąjį kartą vyksta pagarbos  mirusiems Lietuvos kariams...

Kviečia pagerbti šiemet mirusius Lietuvos karius nuotrauka, foto

SAM: Klaipėdos savivaldybė - raudonojoje zonoje nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Nauja tvarka dėl izoliacijos: kas keičiasi nuotrauka, foto

COVID-19, Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Psichologija, Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Sportiškajai Nikitinų šeimynėlei - 17 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Sportiškoji Nikitinų šeima - Anatolijus ir Irena bei jų dukra Ilona Songailienė...

COVID-19, Paskelbta prieš 5 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 6 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...